Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Проблем с външен хард диск и Мак


princess77

Recommended Posts

Здравейте,

Имам външен хард диск Seagate с много информация записана на него от PC компютър. На моят Macbook Air виждам всички файлове, мога да ги копирам, но не мога да добавям нови файлове в диска. За мен е важно да запазя информацията, която вече е записана, но и да мога да добавям нова. Моля за помощ и съвет как да постъпя. Когато стартирам хард диска на Macbooka излиза прозорец за форматиране и Тime machine, но не знам какво да направя и съответно отказах форматирането.

Благодаря предварително за помощта!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Инсталирай си Tuxera NTFS на мака и си готова.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

май стана, благодаря, а имате ли код, че сложих траял период 15 дни

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И да имаме, тук такива неща не даваме. Свържете се на лично за това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно...
  • 1 година по-късно...

Здравейте.

Имам нужда от малко помощ :rolleyes:...

Как мога да си конвертирам външния хард диск  от HFS+ в NTFS.MacBook ми е нов,и първо сложих хард диска на него,но след като прочетох тази тема,разбрах,че е можело да си остане в NTFS.

Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не вярвам да може да го конвертираш но можеш да го преформатираш. Мак по подразбиране само може да чете NTFS, но не може да пише, така, че ще трябва да ползваш разни екстри като Paragon NTFS, Fuse 3G и т.н. приложения (или всеки път да пишеш в конзолата).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да,точно това имах предвид,но не знаех коя е точната дума :blush:.Искам да го преформатирам,но не мога.Някъде четох,че от MacBook мога да го преформатирам във FAT 32 i после на Windows в NTFS,но на MacBook не мога да намеря тази опция.А като включа хард диска на Windows не мога да го правя нищо .Иначе вече си свалих Tuxera NTFS.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти!Не знаех,че с DiskUtility трябва да го направя.Вече всичко е наред :)!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...