Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Как macbook-a разпознава външните микрофони?


Nick Snow

Recommended Posts

Здравейте, преди време се бях опитал да си пусна китарния интерфейс в Macbook-a, но ударих на греда. Просто мака не го разпознава.

Сега гледам от Peavey са пуснали Аmpkit II който използва същият начин за включване (тоест ръга се в хедсет инпута). Което значи, че отново е аналогов и просто по някакъв начин мака го разпознава като input device по начина по който разпознава и iPhone-ските слушалки.

Някой има ли идея как мака разбира, че са му включили микрофон/слушалки? И има ли начин да се излъже, че в момента е включен.

Знам далечен изстрел е, но може някой да го е мъчил.

edit: Става въпрос за Macbook Pro 13" 2013. Редактирах заглавието преди да постна и съм го пропуснал.

Редактирано от Nick Snow
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Редът на конекторите в буксата. Мериш на слушалките кое какво е и пренареждаш твоята. Също може да има разлика между старите стандарти за размер на сегментите в буксата(от нокиа 2002-3-4-та година, напр.) и сегашният наложен от Епъл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз за това се сетих, но работи с iPhone-a което значи, че не му пречи подредбата. За размера малко ми се струва, че не влиза баш до края, но отново едва ли apple са променили размера на буксата за 2 години. Последното лесно ще го проверя с едни китайски слушалки за 3-4 лева ако им бачка микрофона режа и сменям.

Чудя се да не са сложили някакъв чип за ауторизация или да мерят импеданс което ще прекрати всякакви опити.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чип няма 100%. Виж, със съпротивлението може да се играе. Бодни един гугъл, ще покопам и аз.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...