Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

TaiG Untethered Jailbreak за iOS 8.0 - 8.1.2/8.1.3 - 8.4


Grievous

Recommended Posts

Това го имаше и с Ивейжън и то с определени проложения!!!

Не мисля че е проблем!

Редактирано от simba4
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре, ще го кажа по-просто. Клиент идва да му направя джейлбрейк. Правя му го, забърсвам някой лев ;) и го отпращам по живо по здраво. След ден-два същия този клиент идва и ми вика: "Абе, изчезна ми иконата за сваляне на рингтонове (UnlimTones), какво правим?". Аз трябва да си оставя другите клиенти и да се занимая с него, така ли? И той не е само той, а дузина, които не знаят за какво им е този телефон, хеле пък и със Cydia.

Разбираш ли сега, че за мен и не само е проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Коле, това зависи от UI Kit, не от джейла. А, икони хващат липсата и на неджейлнати 7.1..х и 8.х. На телефона на г-жа Йорданова фб изчезва няколко пъти вече, а тя е без джейл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Саше, това с изчезването на половината икони след рестор знаеш е от прибързана и неправилна активация на телефона. И на колегата му се занулиха каналите на Ukrainian Tv, но се оказа, че малкия е изтрил и инсталирал пак програмата. Не е от най-малките и разбира.

Така че за мен TaiG е по-добър от твоя TaiG. :D

П. С. Ще се прибера след час, ще пусна търсачката и ще ви покажа какво писахте за Pangu. Как китаеца краде пароли, как използва Find my iPhone и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо сигурно няма ;) "Джейлбрейк" става синоним на "изненада в гръб(джоб)".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://apt.taig.com/installer/TaiGJBreak_1201.zip

Ъпдейт за иос 8.1.2 джейлбрейк.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След джейла ми се появи в Cydia - TaiG AFC2, който не може да се ъпдейтне, да я трия ли или да изчакам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен нищо не ми се яви. afc2add или Apple File Conduit "2" не е нужен при TaiG. IfunBox намира Raw file system на устройството и без тях, така че ъпдейтвай го.

В първото мнение съм добавил линкове към английската версия на TaiG, за джейлбрейк на iOS 8.1.2. Начина е същия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не намирам Applications в private/var/mobile нито с iFile- платен нито с iFunbox, не знам дали това се дължи на джейла с TaiG.

п.с. Намерих го в Containers/Bundle/Application

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А тук : Var/mobile/containers/data

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След затваряне на отворените апликации в App Switcher-а , при следващ опит да отворя някоя апликация, иконата и само примигва и нищо не се случва. Ако опитам още няколко пъти с други икони, телефонът замръзва и се налага хард ресет. Случва се съвсем спонтанно и непредсказуемо , не намирам никаква взаимовръзка с туиковете, които съм инсталирал. Какво може да е според вас?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нямам тези проблеми - опитай с една чиста преинсталация и след това джейл.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вчера точно свърших с нея:)) Всеки ден по 7-8 часа за възстановяване всичко наново е всичко друго, но не и приятно ежедневие..:)

Вече втори час не се е появявал този проблем, но както вече отбелязах- твърде е непредсказуем и непроследим.

Редактирано от SpAwN
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако бъде направен Jailbreak на iPhone 6 (с договор към Telenor) отпада ли му гаранцията? Скоро чух нещо такова и първосигнално отговорих, че за мен това е пълна глупост не би трябвало да отпада гаранцията, но реших да попитам все пак дали има нещо такова. Въпроса ми го зададе човек, който има андорид и иска да преми на iOS, но преди е искал да направи root на своя андроид, при което са му отговорили, че ще му направят, но гаранцията ще отпадне, независимо дали телефона е купен с договор към оператор или от някъде другаде. Нямам представа как се руутват андроидите и какво представлява процедуарат, но се съмнявам jailbrek-a на iPhone да повлияе по някакъв начин на гаранцията му. Единствената логика за мен е, че при евентуален краш на телефона и невъзможност за направа на чист рестор и телефона бъде даден за ремонт съгласно гаранцията да се останови (не знам как и дали е възможно), че е била извършена софтуерна интервенция. Това от своя страна да бъде аргумент за отказ за извършване на ремонт/замяна на телефона. Това е логиката за мен ако въобще има нещо вярно относно отмяната на гаранция след jailbreak.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ли джейл и попадне ли с него в сервиза, то гаранцията си отива, но направиш ли си рестор през iTunes, то няма начин да те хванат :) Слагай спокойно и ресторвай преди да го занесеш в сервиз :)

Руут-а при андроида сменяваше един knox брояч от 0х0 на 0х1 (кнокса е валиден за Самсунг, при другите модели отново има подобен брояч) и евентуално това би било основание за отмяна на гаранцията, докато при iPhone няма такива броячи :) Чист рестор в DFU и работата заспива.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от Максим Костадинов
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Случвало ми се е;)Winterboard?

Не, не го ползвам отдавна Winterboard-а.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ли джейл и попадне ли с него в сервиза, то гаранцията си отива, но направиш ли си рестор през iTunes, то няма начин да те хванат :smile: Слагай спокойно и ресторвай преди да го занесеш в сервиз :smile:

Руут-а при андроида сменяваше един knox брояч от 0х0 на 0х1 (кнокса е валиден за Самсунг, при другите модели отново има подобен брояч) и евентуално това би било основание за отмяна на гаранцията, докато при iPhone няма такива броячи :smile: Чист рестор в DFU и работата заспива.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Благодаря за изчерпателния отговор :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пак ми се случи това, да не мога да стартирам нищо, иконите просто потъмняват при допир и нищо не се отваря. При заключване на у-вото, повече не може да се отключи и се налага хард рестарт с Home+Power:

bRVHX1W.jpg

2YZkqrp.jpg

c9e5cYE.jpg

Ако имате някакви предположения от какво би могло да бъде това, споделете моля:))

Принципо става на няколко дни, но никога не е систематично, не мога да хвана никаква логика:))

Редактирано от SpAwN
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се е случвало...

Омазан джейл може би?

Нещо особено да си слагал от Cydia?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Намали "екстрите" от сидиа. Много от тях не са доизкусурени за 8 и си пречат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо особено, всичко си беше безпроблемно на 8.1.1.

Ако джейлна наново отгоре без рестор, така, както е (не съм го правил досега), може ли да се омаже повече..?

Редактирано от SpAwN
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...