Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

TaiG Untethered Jailbreak за iOS 8.0 - 8.1.2/8.1.3 - 8.4


Grievous

Recommended Posts

Здравейте колеги.

Много интересно нещо като казус. Сетнах като нов iPhone6+ с 8.1.2 и го джейлнах без проблем. Тъй като бекъпа ми е в iCloud и само чрез Reset all content and settings имаме достъп до Setup assistant от който можеш да си сложиш бекъпа от iCloud направих точно това. На абсолютно чист джейлнат телефон напраших рисет и ... екрана с ябълката и статус бара отдолу фрийзна. Статус бара не се изпълни и след половин час натиснах home и power. Това не помогна защото само тази бял екран с ябълката се появяваше. Тъй като горе долу разбирам успях взе пак да се справя, но за да не ъпдейтвам на 8.1.3 изтеглих от нета фирмуера 8.1.2. Тъй като беше супер башно тегленето навсякъде го пуснах от три места:

http://www.iphonehacks.com/2014/12/download-ios-8-1-2.html

https://ipsw.me/8.1.2

http://www.redmondpie.com/download-ios-8.1.2-links-for-iphone-ipad-ipod-touch/

Едно от тях се свали за 20тина минути и почнах процедурата. Всички стана супер, до момента в който на сетъп асистант ми поиска логините за iCould. Сложих ги след което ми поиска още един код, защото били засекли опасна дейност и трябвало да веведа locophone-ICPDA@cracked.by парола, която съм щял да направя на irecover.apple.com

Следвах процедурата и нищо, пак ми искаше тази парала. Натиснах скип и бекъпа си почна. Тогава се усетих, че май ми фишнаха паролите.

Бекъпа го пуснах снощи към 2 и в момента все още ми пише, че не е завършен. Ето какво излиза на екрана (долу)

2f94c668afb36de961c21ef8c3ee6be9.jpg

При изключване и включване ми иска отнова паролата:

972e8e5e81ad32bb376ffd7aa82e2ae3.jpg

Установих, че иска тази парола, тъй като една от апликациите е крактната, а докато не свърши бакъпа не искам да джейлна отново. Изтрих неинсталираната все още апликация и вече не ми иска тази парола. Тоест фирмуера не мисля, че е кракнат с фишинг система.

Но 12 часа по-късно при положение, че всички апликации и снимки изглеждат да са се свалили все още седи надписа RESTORING FROM iCLOUD BACKUP.

Какво мислите? Да джейлна ли с този надпис, да изтрия и започна ристора на ново или да чакам още?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

19.3GB и за сега чакам въпреки, че от паметта на телефона вече са запълнени 34 ГБ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Спряха ли вече подписването на 8.1.2 или проблема ми е в последната версия на тюнса?

При опит за шифт+рестор с .2 ми казва, че ще го ресторне с 8.1.3...

Edit: Свалих itunes до 12.0.1 и сега ми позволява да ползвам 8.1.2

Edit2: Според това 8.1.2 вече не се подписва...

Редактирано от Porter
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с последния тюнс и днес ресторнах айпад и айфон с 8.1.2. Нямам идея влияе ли фактът, че съм с дев акаунт и 8.1.2 GM.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дев не важи тук. Спряха гo в 20:00 ч.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз проверявам тук дали дадена версия се подписва - мисля че е актуална информацията.

http://api.ineal.me/tss/status

Редактирано от erruin
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искам и аз да споделя потребителското си мнение.

Джейлнах без проблеми, но след това започнаха проблемите:

Рестартиране на телефона при пускане на някакво приложение (напълно RANDOM). Преди 3-4 дни ми се изключи телефона на 14% и при опит да го включа ми изписа, че няма батерия.

Тези проблеми ги има при първия джейбрейк, който направих. След това разбира се направих рестор, джейл - проблема остана същия.

Преди 2 дни ъпдейтнах някакви неща в Cydia (не обърнах внимание какви точно), но проблема с рестарта се оправи. За мое съжаление се появи друг - на 28% си пуснах 3G-то - 5мин. по-късно отново се изключи телефона за батерия.

П.С. Нямам никакви приложения замерващи батерията, power saver или каквото и да било.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако си с iPhone 5 не се притеснявай,просто е калпава батерията.И двете ми петици имаха същия проблем...

Щом рестор не е помогнал помисли за сервиз,защото после започва и на 50% да си изключва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нека първо човекът да каже с какъв iPhone е,защото с догадки не става.

Има и едно условие при тази програма,телефонът ти да не е бил подменян преди това.

При мен не стана,защото вече ми бил подменен телефона,макар и проблемът за предната смяна да беше коренно различен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за бавния отговор.

Говоря за телефона от описанието ми - iPhone 5s, IOS 8.1.2.

Нямам проблем с батерията - установих го като я тествах без джейлбрейк.

Телефона е закупуван чисто нов от USA. Не е заменян.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Странно как и кога съм си пипал профила, и съм сетнал "модел iPhone 2G". Както и да е, грешката си е моя и се извинявам.

Това с чист ресторе, джейлбрейк го правих 2 пъти. Не знам кое точно приложение от Cydia ми омазва нещата, но като разбера ще го споделя.

Благодаря за идеите.

Редактирано от Papercut
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колеги много се извинявам, понеже вероятно е отговаряно на въпроса ми, но въпреки, че изчетох коментарите не можах да намеря какъв е проблема. TaiG не ми тръгва изобщо и излиза съобщение да си сваля най-новата версия на iTunes, а аз съм в момента с iTunes 12.1. Някакви идеи какво да правя ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако вярно си с 8.1 Win, опитай на компютър със седмица. Някъде по-назад пишеше, че китайските програми не се разбират с осмицата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах на седмица и пак не става. Телефонът, който се опитвам да джейлбрейкна е купен на старо и няма никаква информация, която ми е нужна на него и затова не съм го ресторнал през iTunes, понеже при рестора ми иска да update iOS на 8.1.3, а доколкото знам за него няма джейлбрейк все още. След като пусна TaiG ми го дава на китайски и не ме пуска в менюто, което е описано по горе, а има някакви надписи, които мисля че са че не съм си свалил най-новия iTines. Много ще се радвам, ако някой откликне. Благодаря предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега се върни в началoтo на темата и чети oт: "Как става"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно иска да спреш Find My IPhone;) А ти не знаеш паролата май?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми пoзвoли и с включен FMi, нo мoже и да иска да гo спре, мoже би иска да рестoрне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моя грешка. От Windows-a е бил проблемът. Странно защо се получи от 3-тия път, но както и да е. Извинявам се на всички за спама и сърдечно благодаря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

за Jailbreak iOS 8.2 Beta 2

Свалете вашия IPSW Software - https://isohunt.to/t...=iOS 8.2 Beta 2

Трябва iТuns да е 12.0.1 (инак не става)

- За WINDOWS 32/64 и MAC:

Win32

Win64

Mac

При мен стана с iphone 5.

Само Appcake ми дава ядове инак всичко друго си бачка.

Редактирано от Alxx®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пичове искам да попитам... След като телефона ми е с Firmware 8.1.2 нужно ли е да ресторвам преди джейла?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...