Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Покупка на Refurbished Macbook Pro Retina


flash40oo

Recommended Posts

8ГБ стигат, а 16 - само ако ще товариш сериозно, но пък никой от нас не знае следващата ОС колко зор ще дава. 128 ссд би ти стигнало за нормална употреба в пакет с външния хард. Плюс това, винаги можеш да извадиш цд-то и да набиеш един вграден и да си направиш фюжън драйв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Заради следващите ОС и изискванията се чудех за 16 РАМ. Явно картинката се изяснява . Ще взема 16 РАМ и 128 SSD. Благодаря много

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм фен на многото рам, но за всекидневна употреба и 8 би трябвало да ти стигнат - ако му се видят малко, ще swap-не, което при SSD дори няма да го усетиш. Помисли си какви програми ще ползваш и колко са големи, защото едва ли ще искаш си връзваш външния хард за да си провериш пощата. Но ако смяташ, че ще се вместят в 50-60 гб, наистина 16-ка рам е по-добрия избор от 256 диск.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Alxx, gosta е писал за ретина, така че СД няма, съответно и ъпгрейд на диска е сложен и скъп.

Аз бих предпочел 256 диск пред 16 рам, защото не обичам да нося допълнителни неща с мен и си ползвам лаптопа в движение. Но това е индивидуално разбира се.

via Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, забравих. Е, ама пак може да надгради без загуба на скорост - външен през тъндърболт. Ама рам никак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията на всички . Снощи пуснах поръчката (16gb x128ssd), към 7-8 януари трябва да е при мен. Иииии .... След известна употреба ще видим дали съм направи правилния избор. Весели празници!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Пристигна , пристигнаааа . Забравих да се похваля. Още на втория ден от новата година ме изненадаха приятно и не се наложи, да чакам до седми. Машината е страхотна, както на вид така и като представяне- истинско бижу. Най-много ме кефи усещането от материала при допир. Все още се ограмотявам с ОС-а, който е страхотен . Много от "старите кучета" плюят Йосемити , но на мен ми допада доста . Интеграцията с IOS е много полезна и ми върши добра работа понеже пиша доста СМС-и по служба. Няма лагове , всичко е доста по-подредено от "прозорците". Бутва за секунди няма примигвания , зареждания.... след старт на ОС-а, просто стартираш програмата , която искаш ииии тя тръгва веднага. Да кажа само , че преди Уиндоусите ми винаги са били в поддържан вид , нооо на такава бързина и лекота , никога не съм бил свидетел.

За дисплея кво да кажа , страхотен е. Батерията държи близо два дни и влиза напълно в нормата от 8 часа работа. Единственото ,за което се притеснявах е че ще го напълня бързо , обаче си взех една SDXC 128gb карта и за сега всичко свалям там. Малко загрозява дизайна ,че стърчи навън ама... не знаех че е толкова плитък слота. За 30 паунда толкова , поне не стърчат кабелаци.

Като заключение мога да кажа , че покупката напълно се припокри с очакванията ми и си заслужава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Здравейте колеги,

аз започнах темата преди доста време, но чак сега се сдобих с машинка и исках да споделя радостта. В крайна сметка закупих Macbook Pro retina 13 (2014) базовият модел от Техномаркет, защото има супер намаление от около 250 лв. на всички модели (поради очакването на новите модификаций от 2015) и ако някой друг колега желае да се сдобие с Macbook мисля, че сега е момента. А лаптопът е страхотен. Постоянно имам отворени два или три браузъра с по 8-10 таба, Spotify, Viber, Sublime Text, Photoshop, Illustrator и още редица по-леки програми и не се замисля а понякога отварям доста тежки фйлове. Дори при включване на 27 инча ретина дисплей към Макбук-а, пак няма проблем с производителността, което мисля, че е забележително. С две думи тези машини си заслужават всяка една стотинка.Интеграцията с IOS (както се спомена по-горе) е страхотна и лично на мен ми е доста полезна в ежедневието.

Може да звучи тъпо, но тази машинка наистинa ме прави щастлив, докато работя (а всички знаем понякога колко може да е отегчително стоенето пред компютър) :)

Благодаря на всички съфорумци за съветите и ако някой, има въпроси свързани с покупка на такъв лаптоп може да ми пише допълнително и ще помогна с каквото мога!

Поздрави :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно...

Здравейте,

Имате ли идея как да си купя refurbished apple macbook pro, НО refurbished от apple? За България не се предлагат изглежда, а като отида на някой от магазините за ЕС напр. Англия и билинг информацията искат адреса да е в Англия.

Изобщо може ли да се купи refurbished apple от България и да има някаква гаранция?

Поздрави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма да ти излезе много по-евтино от тук (ако купуваш от Европа).

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...