Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

е-Подпис (USB) на Мак как?


profusion

Recommended Posts

Някой ползва ли електронен подпис с карточетец под Мак, за банкиране (safari.app), или да си подписвам пощата (mail.app) и т.н.?

Толкова ми се вижда сложно, ще направя втори докторат :tooth: Искам да си ползвам Сафари, навсякъде (фирмата на тъпия подпис както и Булбанк) пише слагайте Файерфокс, ми ако не ща?

Да не говорим, че не разбрах драйверите станаха ли, къде да сложа публичните сертификати куп други неясноти :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И на мен от Булбанк ми казаха да ползвам Firefox и аз ги попитах от къде се купува.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Да не отварям нова тема, интересува ме препоръка за електронен подпис за работа с Mac. B-trust, stampit, infonotary, sep ... и др. Интересува ме, кои най-добре се разбират с Mac OS X. Има ли такива, които работят със Safari. Конкретно Stampit не ми харесва — при първо поставяне трябва да браузвам до библиотеката, за да зареди сертификатите. Ако затворя браузъра(firefox), след това пак същата процедура. През Safari не работи. Ако някой ползва друг подпис и е с положителни впечатления, да сподели. Ще съм благодарен.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със infonotary и също с Мозила, и нямам никакъв проблем за момента, със Сафари нещо хич не се разбират, предполагам че това е така за повечето електронни подписи в България. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм с infonotary и си бачка супер през Safari.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някакви допълнителни настройки или софтуер за Сафари трябва ли?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моята смарт карта е Bit4id и допълнително ми изпратиха един dmg файл с драйвъри, който трябваше да инсталирам.

Bit4id-1.3.4.1.dmg

Другият файл, който ти е нужен е програмата за управление на подписите:

infonotary-scardmanager-2.1.0.dmg

В момента може да са актуални други версии, тези са от преди два месеца.

Тук има повече инфо:

http://wiki.infonotary.com/index.php/Важно_при_ъпгрейд_на_OS_X_El_Capitan

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, chayanne написа:

... Конкретно Stampit не ми харесва — при първо поставяне трябва да браузвам до библиотеката, за да зареди сертификатите. Ако затворя браузъра(firefox), след това пак същата процедура. През Safari не работи...

Ами аз съм със StampIt през Firefox и нямам проблеми. Първоначално се инсталират две неща - драйвери и една програмка - Charismathics, а в настройките на браузъра - Security Devices - указвам пътя до библиотеката. След това всеки път като ми трябва свързвам карточетеца, отварям браузъра и това е. Но ползвам КЕП за НАП, за банкиране ползвам сертификат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз за същото — ползвам подписа за НАП и съм направил всичко описано от теб и въпреки това, като сложа четеца, когато се стигне до момента за въвеждане на пин код ми излиза съобщение, че няма намерени сертификати и трябва да браузвам до папката Charismathics и да избирам ръчно библиотеката, за да се заредят и сертификатите. След това няма проблеми докато не Quit-на Firefox. Като цяло имам намерение да го сменям с друг, още повече ако работи със Safari.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен няма такъв проблем. Да не би да е нещо с драйверите, ако не си ги актуализирал виж тук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е колко да са актуални тези драйвери? — от 2011г. Това само ме амбицира да търся друг подпис.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами доста актуални са - 18.02.2016 :)

002_zpsbhzdilzx.jpg

 

Редактирано от drpetar
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Позволявам си да използвам темата за едно питане. Понеже стана въпрос за НАП, има една тяхна програмка за попълване на декларации №1, 3 и 6, която обаче е само за Уиндоус. Някой намерил ли е някакво решение за Мак?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Позволявам си да използвам темата за едно питане. Понеже стана въпрос за НАП, има една тяхна програмка за попълване на декларации №1, 3 и 6, която обаче е само за Уиндоус. Някой намерил ли е някакво решение за Мак?

Пробвай да я пуснеш с CrossOver.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за препоръките, но някак си исках да мина без BootCamp, Parallels и подобни само заради една програмка. Може би ще пробвам CrossOver, да видим дали ще тръгне.

Мисля си за още едно решение, съвсем просто. Програмката генерира .txt файл, който се изпраща на НАП. Изискването е да в ANSI формат и Cyrillic - Windows-1251 кодировка.

Текстът на файла изглежда така:

Цитат

2,2016,"XXXXXXXXX","XXXXXXXXXX",0,"XXXXX","XX",12,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,"02100",21,00,00,00,00,000,000,0,"",0,00,0.00,0.00,0.00,0.00,0.00,550.00,0.00,12.80,0.00,8.00,0.00,0.00,0.00,0.00,5.00,0.00,0.00,0.00,0.00,0.00,0.00,0.00,0.00,0.00,0,0,"NRAD12008"

Идеята ми е да си изкарам такъв файл от програмката и след това да си го редактирам ръчно всеки месец с TextEdit. Настроил съм редактора да съхранява в Cyrillic Windows кодировка. Обаче не пише дали това е 1251, нито има настройка за ANSI.

Та въпросът ми е дали ще стане това ръчно редактиране с TextEdit?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Свали си plist edit pro и с него можеш да пипаш всичко. Форматирането е по-шантаво после и може да се наложи кодирането да оправяш с текст едит.

Screen Shot 2016-03-25 at 8.22.00.png

Screen Shot 2016-03-25 at 8.23.08.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност стигнах до идеята, че е по-добре да не се ползва TextEdit. Част от изискванията за генерирания файл са тези:

Цитат

1. Маркерът за край на файл е CTRL+Z (или CHR(26) или 1А).
2. Всеки запис завършва с  CR и LF (CHR(13)+CHR(10)).
3. Текстовите файлове трябва да отговарят на ANSI стандарта Windows-1251 (CP1251).

Сетих се да видя какво може да направи Word по въпроса и май ще стане:

001_zpsyispyq8h.jpg

Така се спазва изискването за ANSI Cyrillic - Windows  кодировка и завършване на всеки запис с CR/LF (каквото и да значи това :))

Само не знам какво означава т.1 (CTRL+Z) от изискванията. Някой знае ли?

Редактирано от drpetar
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...