Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Гаранция на продуктите Apple в Технополис?


child

Recommended Posts

Здравейте.

Преди два дена посетих магазин от веригата Технополис да разгледам цените на iPad устройствата и бях неприятно изненадан! Всички продукти на Apple вече са с 1-годишна гаранция (12м.)!? Може ли някой по-светнат по темата да каже има ли начин да са намалили гаранцията от 2 години на 1 година без да са нарушили закона?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До колкото съм информиран гаранцията в България и ЕС е 2 год.

Не мисля,че имат законов начин да ти дадат само 1 год.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

12 месеца гаранция от Apple и 24 месеца от търговеца, важи за всички търговски вериги, а не само за Технополис.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обаче веригите си цакат както искат. Преди месец в Практикер, половин час ме баламосваха за един Бош. Щом съм искал фактура значи съм бил фирма а щом съм фирма къртача щял да се ползва по-интензивно и ми се полагало само година гаранция :D Ако се откажа от фактурата, значи ще я ползвам вкъщи и гаранцията е две години :D Само за съд са, но не ми се занимава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е това за първи път го чувам...

Бахти иди.тите...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Физическо лице - действа "Законът за защита на потребителите"

Юридическо лице - действа "Търговският закон"

Така че незнам как точно и за какво ще ги съдиш :).

За Практикер и Технополис гарантирам, че не цакат както си искат, а точно както е по закон.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Факт за фактурата. Сам преценяваш дали да си купиш 2-ра година гаранция за сумата равна на ДДС-то.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами незнам с какво право, но на етикетите на Apple продуктите в Технополис пише 12 месеца (а не както преди 24м.). Проверих и в сайта им, там също iPad-a и Macbook-a са обявени с по 12м. гаранция.

file.html

Редактирано от child
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не се сърди на търговците, а на законите в ЕС!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Физическо лице - действа "Законът за защита на потребителите"

Юридическо лице - действа "Търговският закон"

Така че незнам как точно и за какво ще ги съдиш :smile:.

За Практикер и Технополис гарантирам, че не цакат както си искат, а точно както е по закон.

Как за какво ;) Първо нарушават законите като ми отказват двугодишна гаранция! Второ се опитват да ми откажат фактура ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Незнам каква е била ситуацията, трябвало е да извикаш управител и да се изяснят нещата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Просто нямах време и я взех с една година. И без това не вярвам да изкара и половината на това време така, че топката пак ще е в тяхната половина :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За жалост Бош не е това което беше...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Playstation 3/4 също се продават в Технополис/маркет с 1 година гаранция.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре, в крайна сметка, това "ако мине" ли е само, или наистина са намерили начин да заобиколят закона за 2 години в целия ЕС?

Преди седмица взех един Еър от там и ми е интересно при евентуален проблем какво да очаквам...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никой нищо не заобикаля. Имаш си 2 години търговка гаранция, не се притеснявай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Потребителите(под "потребител" се визират граждани на ЕС) имат неотменимо с уговорки или договори право на минимум 24 месеца гаранция от търговеца. Уговорките между търговеца и производителя относно гаранцията, по никакъв начин не могат да влияят на задължението към потребителя. Също така, гаранционното обслужване е задължение на търговеца и потребителят няма никакво задължение да тича по сервизи, вносители и т.н.

В България гаранцията за юридически лица е минимум 12 месеца. Проблемът е при ЕТ-тата, защото по закон те са определени като физическо лице, не юридическо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не става въпрос за ЕТ, но не знаех, че за юридически е 12 месеца.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

12 е за фирми и когато стоката ти я продава директно производителят, без посредници(Епъл стор, например). Това е законовият минимум, а ако някой даде повече си е плюс ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Та така де... значи мога да си изисквам 24м. гаранция, но ми е интересно как досега си беше видна и обявена като 2 годишна а изведнъш решават да я пишат като 1 година. Явно ако мине номера :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

12 е за фирми и когато стоката ти я продава директно производителят, без посредници(Епъл стор, например). Това е законовият минимум, а ако някой даде повече си е плюс ;)

Да де, в моя случай те си дават 12 от производителя, но не са длъжни да дават повече?! Горката касиерка :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм правил такива панаири :biggrin: Ама, на - @Severus ми изми прозорците за някои неща, а за други прочетох сам. Абонирал съм се за Държавен вестник :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Такива са нещата от години и не знам какво се чудите.. Без да имам фирма съм наясно с това. Важно е за всеки гражданин да си знае правата и законите на държавата, в която живее. Не е нужно да можете да цитирате алинеи и точки, а това да знаете, че нещо определено е записано в закона и да сте способни да го изнамерите, ако ви се наложи.

Но иначе и на мен ми се видя странно, че ТМ и други вериги започнаха да пишат 12-месечни гаранции на Епъл продукти и Плейстейшъни.

via Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-елементарното, което мога да направя в случая е, като мина през някое Техно тези дни да попитам защо е по една година гаранцията.

Иначе само ще си пишем тук и ще разтягаме локуми в докадки и чудене.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...