Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Помощ за downgrade на iphone 4 от 7.1.2 до 6.х.х


Recommended Posts

Здравейте. Преди време направих грешката да си ъпдейтна телефона до 7.1.2. Страшно много лаги, преди на iOS 6 нямаше такива проблеми. Ще можете ли да ми помогнете с downgrade-а ? Става въпрос за iphone 4 neverlock iOS 7.1.2. baseband 4.12.09.

Благодаря ви предварително !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как да запазим SHSH и създадем псевдо-кастъм, използвайки...

Следваш стъпките в темата. Обаче вместо да дъмпваш от телефона, цъкаш show available shsh on cydia server(пиша по памет, текстът може да има минимална разлика). Посочваш нужния, сваляш и се надяваш да ти даде "потвърдени". Нямаш ли потвърдени от програмата ecid shsh, няма да стане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Каза ми, че не можело да се hook-не с itunes и да пробвам с ECID номера, който не мога да го взема, защото всички линкове за download на ECID grabber-a са счупени. По друг начин нямало как да разбера какъв ми е ECID номера.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е.

Отделно пише, че за да използвам тоя грабър трябва да вкарам телефона в DFU/Recovery с натискане на Home и Power бутона продължително докато не изгасне. Е, изгасва и пак се включва веднага.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като изгасне отпусни горния за 1 секунда и пак го натисни. Изчакай после 8-10 секунди.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Док конектора е за смяна, затова се пали сам. Не знам за какви грабери говориш, но айфейт ти намира схсх без дфу и каквито и да е врътки. Също така проверява дали са с валиден аптикет. Ако програмата не успява да разчете телефона, значи наистина имаш нужда от ремонт и рестор в тази ситуация, би могъл да ти коства камара проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има си процедура за това. Виж в темите за начинаещи е описана процедурата за вкарване в DFU!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът беше в iFaith-a. Изтеглих друг. Прие ми блобс-а, но чак на версия 5.0.

Сега след като е приет тези блобс как мога да върна към този 5.0 софтуер ?

И ако успея да го върна след това нали ще стане през itunes-а да ъпдейтна до 6.1.2 като предварително го изтегля и избера с shift+restore ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само до версията за която имаш схсх. Всякакви ъпдейти/даунгрейди без схсх са невъзможни. Цъкаш build firmware, посочваш схсх които си изтеглил и самия фърмуеър. "Сготвеният" фърмуеър с вградени схсх и без бейзбанд ще ти се появи на десктопа. Ако ти дава грешка 11, ще трябва да свалиш тюнса до версия 10.7.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Готово. Дадох рестор с направения софтуер, но си стои на preparing вече 10-15 минути.

Грешка 1604 за УСБ-то. Използвам оригинален кабел. Трите ми порта са изрядни. Проверих и в device manager-a и всичко е добре там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Готово. Вкаран е, записва се custom ipsw.

Пак няколко грешки изкочиха, но го оправих. Стартира се, активирах го. Версията е 5.0.1 и се движи много бързо и гладко в сравнение с 7.1.2. Погледнах на Software update и пишеше, че най-новата е 7.1.2 и даже беше на 50% от изтеглянето му.. как да е. Спрях го.

Благодаря ви !!! На Alxx и на Шамана !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеца по-късно...

И аз по темата , разгледах ръководството за даунгрейд от 7.1.2 до 6.1.2 и 3 но не мога да изтегля ipsw файловете на ios6.1.2, и 6.1.3

И аз по темата , разгледах ръководството за даунгрейд от 7.1.2 до 6.1.2 и 3 но не мога да изтегля ipsw файловете на ios6.1.2, и 6.1.3

ето я темата

http://bgiphone.com/topic/25794-%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0%B4%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D0%B6%D0%B8%D0%BC-%D0%B2%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-iphone-4-%D0%BE%D1%82-ios-7-%D0%BA%D1%8A%D0%BC-ios-612613-%D0%BF%D0%BE%D0%B4-windows/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...