Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Sleep Cycle


Veselin Minchev

Recommended Posts

3fa013e09e0f19c9.png

Sleep Cycle

Събуждали ли сте се напълно изтощени, въпреки че сте спали "достатъчно" часове? Когато това стане, може би сте се събудили по време на дълбоката (deep) фаза на съня.

Други дни, просто се събуждате и се чувствате свежи и отпочинали. Странно, нали? Странно - не, късметлийско - да!

Докато спите през нощта, Вие преминавате от лек към дълбок сън, като от време на време попадате и в РЕМ фаза (от англ. REM - Rapid Eye Movement, превод: бързо движение на очите; хората са склонни да имат ясни сънища по време на тази фаза от съня). Това са нещата, които Вашата вградена аларма не знае и просто Ви събужда в посочения час, без значение в коя фаза на съня се намирате. Докато извършвате движения в леглото, преминавайки в различните фази на Вашия сън, Sleep Cycle използва акселерометъра, за да следи активността Ви и да засича в коя фаза на съня сте всъщност. След това, алармата използва 30 минутен прозорец, който свършва в посочения от Вас час за събуждане, като през време избира подходящия момент, за да ви събуди, когато се намирате в леката фаза на съня.

Резултатът е, че сте напълно заредени и готови за Вашето ежедневие!

==================================================================================================================

Начин за правилно използване:

1. Пуснете приложението и настройте алармата

2. След като вече сте я настроили, натиснете бутона "Start".

3. Оставете телефона с екрана надолу, в някой от горните ъгли на матрака (НЕ под възглавницата)

9a958f0620ec387f.jpg

* За да сте напълно сигурни, че движенията Ви се отчитат правилно, можете да направитеследния тест:

f629b07df6015bc3.jpg

==================================================================================================================

Скрийншоти:

3e52bd7981c2d220.jpg180f9c647979956e.jpg76029c5c2d8ccb06.jpge941b90c6d4c7400.jpg

Цената на приложението е $0.99

appstore.png

Очаквам Вашите мнения. :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз бях си купила подобно приложение, но честно казано не съм го използвала и то не за друго, а защото не ми се иска телефонът да нощува в леглото ми и въртейки се да го намеря на земята примерно...иначе звучи интересно, но до сега не съм посмяла да пробвам. Една приятелка ми го похвали навремето и аз го купих, но до там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да си държа телефона до главата,особено,ако е с включено 3G - никога!

По-вероятно е да имам болки в главата,отколкото да се чувствам свеж.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам го от доста време като основен будилник, според мен има ефект. Следи движенията и когато са в интервала за събуждане който сте задали се включва алармата. Има и чудесен смарт snooze. Препоръчвам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам го от доста време, но напоследък започнах пак да го ползвам. Нововъведенията са добри:

- мери пулса и дава кратка информация за времето навън при събуждане

- интеграция с health app

Често има ъпдейти, бързо оправят бъгове.

Действително програмката действа и никога не ми се е случвало да ме боли глава след като съм се будил с нея. Единственото, което не ми допада, е че от натискането на "старт" започва да отчита дейността. Ако си гледам филми или стоя в леглото 1-2 часа, тези данни се включват в "качество на съня" и др. Ползвам я понякога и без аларма. Добре е, че новите технологии все повече акцентират на здравето - по-важно нещо няма. Имам QardioArm за мерене на кръвното + пулс, обмислям и закупуване на UP3 гривна (когато влезе в продажба). Като се замисля, май не е лошо да бъде направена една тема за подобни джаджи и програмки, ако вече няма налична такава.. :)

За параноичните на тема радио вълни има самолетен режим. Програмката не изисква нет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...