Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple Watch ще стартира на 9 март.


WULAS

Recommended Posts

Продължавам да твърдя, че е много голяма грешка да се прави сравнение с класическия часовник. Да, носи се на китката, да - показва точно време и дотук. Apple Watch е просто един аксесоар към iPhone, който ти дава възможност да ползваш по-удобно някои негови функционалности.

Като пример, бих дал възможността да хвърлиш един бърз поглед над новополучен мейл, смс, входящо повикване или чат съобщение, без да е необходимо да се бъркаш по джобовете и без това да пречи на моментното ти занятие - разговор с колега, четене на вестник, шофиране, бягане, каране на велосипед, чукане ...с чук :smile: и прочие.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма начин да се избегнат сравненията с класическия часовник, най - малкото заради финансовия аспект. Какво плащаш и за колко време. Иначе, да, това са продукти от минало и бъдеще, и нямат нищо общо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако гледахте финансовия аспект, никой от вас нямаше да е с айфон :) Тук не говорим за инвестиции, нали?! Щото е несериозно да се инвестира в Ролекс... има къде -къде по-удачни и лихвоносни инвестиции :)

Класическият часовник отдавна е изгубил основното си предназначение - да показва точно време. В момента, той се ползва да показва социалния ти статус, като моден аксесоар или просто да начесва крастата на уоч фетешистите. Иначе, съвременният човек може да научава за точния ден и час от хиляда места и джаджи и въобеще не му трЕбе ръчен часовник.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това вече е въпрос на предпочитание и на възможности според мен. Щото ако си се напънал да си позволиш Айфон за 1000 лева веднъж трудно ще ти се получи да си позволиш и часовник за още толкова примерно.Причините са финансови за повечето хора няма какво да се лъжем.Предпочитам да си извадя Айфона от джоба да видя кой ме е търсил или пратил съобщение.......отколкото да си погледна на часовника за няколко хиляди например. Лично мнение и не ангажирам никого със него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега ние с iPhone 6+ ще можем да си ги носим в удобна раница на гърба и ще си ги ползваме през часовника!

Редактирано от momchil_g
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако гледахте финансовия аспект, никой от вас нямаше да е с айфон :smile: Тук не говорим за инвестиции, нали?! Щото е несериозно да се инвестира в Ролекс... има къде -къде по-удачни и лихвоносни инвестиции :smile:

Класическият часовник отдавна е изгубил основното си предназначение - да показва точно време. В момента, той се ползва да показва социалния ти статус, като моден аксесоар или просто да начесва крастата на уоч фетешистите. Иначе, съвременният човек може да научава за точния ден и час от хиляда места и джаджи и въобеще не му трЕбе ръчен часовник.

Въобще не съм съгласен. Баща ми си е купил златен швейцарски часовник през 40-те години на миналия век и ми го остави в наследство. Не работеше, но го занесох на часовникар, който му направи профилактика и сега е в перфектно състояние. Не го нося, но за мен има огромна сантиментална стойност. А да видиш машина, направена преди почти 100 години, която работи по същия начин като нова, това е нещо, което само ценител на часовници може да разбере. Затова казвам, че тези хора няма да си купят Apple Watch, а не че никой няма да си го купи. Виж рекламите на Патек Филип, много от тях са свързани с мотото "от баща на син". Виж и как се произвежда един швейцарски механичен часовник за 10 000 долара и го сравни с жълтият шебек на поточната линия в Гуанджоу или къде ги правят. Несравними продукти са това и единия си заслужава цената, а другия не.

Ето и едно мнение, с което съм напълно съгласен - http://profit.bg/news/Tezi-chasovnitsi-sushto-struvat-10-000-dolara,-no-nyama-da-ostareyat/nid-135857.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прецизният механичен, швейцарски часовник е изкуство във висша степен, Apple watch си е платка с малко злато около нея. Не може и сравнение да става между тях, както и в кое предпочитам и бих предпочел за в бъдеще да инвестирам :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Просто Епъл дръпнаха една ниша от дизайнерите. Нито е казано как се произвеждат, нито дали са на конвейер, нито дали няма да имат някакъв live coverage и при рефреш да се сменят.

Епъл може да направят само два часовника единия за приятеля на Кук другия да им седи в магазина в Купертино. И пак ще са се вредили в ниша която малко или много има клиенти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ама как всички говорите все едно Епъл са измислили тази ниша и сега ще я запълват. Такива часовници има от 2-3 години. Нито е нещо, нито този на Епъл предлага нещо иновативно различно от другите. За мен е и по-грозен от някои модели, например Moto360. При активна употреба на приложенията батерията издържа 4 часа. Това за мен не е сериозно. С радост бих си поиграл с него, но бих платил такава сума.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Темите винаги се обръщат в 1000 посоки,но не и в тази за определения продукт.Сега ще изкажа моетомнение.За мен всякакви неща,които са нефункционални и безумно скъпи са чиста снобарщина и не ги разбирам.Говоря за злато,скъпиценни камъни,всякакви накити и прочие.Поради тази причина и часовник,който показва времето и струва да кажем 10к е безумие за мен.Да погледнем другия аспект,че това може да е една огромна стъпка напред в здравеопазването.Замислете се колко здравни проблеми идват от това,че не е имало навременен преглед и с тези долари,които смятате за в повече помагате на Apple да стигнат по-напред в усъвършенстването му и защо не дори тази проста джаджа да спасява животи.Защо не след 10 години инвестиране в този продукт един лекар да не получава достатъчно информация за нещо като профилактичен преглед без дори да се срещате.С купуването на един обикновен скъп часовник само задоволявате суетата си,а тук може би давате своя принос към бъдещето.Нека го погледнем и в тази светлина.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В тази светлина, не виждам апаратите за кръвно да са станали, универсални сканиращи устройства а съществуват повечко от десет години;) А този часовник какво мери? Пулса?

Говорим все за 10000 а има и 350! Кажете за него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Въобще не съм съгласен. Баща ми си е купил златен швейцарски часовник през 40-те години на миналия век и ми го остави в наследство. Не работеше, но го занесох на часовникар, който му направи профилактика и сега е в перфектно състояние. Не го нося, но за мен има огромна сантиментална стойност. А да видиш машина, направена преди почти 100 години, която работи по същия начин като нова, това е нещо, което само ценител на часовници може да разбере. Затова казвам, че тези хора няма да си купят Apple Watch, а не че никой няма да си го купи. Виж рекламите на Патек Филип, много от тях са свързани с мотото "от баща на син". Виж и как се произвежда един швейцарски механичен часовник за 10 000 долара и го сравни с жълтият шебек на поточната линия в Гуанджоу или къде ги правят. Несравними продукти са това и единия си заслужава цената, а другия не.

Ето и едно мнение, с което съм напълно съгласен - http://profit.bg/new...nid-135857.html

Защо спорите сами със себе си?! Аз точно това казвам. Че това на Епъл не е часовник и не бива да се сравнява с класическия такъв! Нито отричам красотата на механиката, нито отричам това някой да се любува на тази красота! А наследственоправните отношения пък са нещо съвсем различно и много лично. Сетих се един виц, какво пази един от дядо си, ама няма да го напиша :smile:

Що се касае до това, което написа един колега по-нагоре по отношение на новото приложение на Епъл - медикъл рисърч кит (ако не бъркам или нещо подобно, не ми се търси), наистина може да доведе до революция в здравната наука и ще е много полезно за човечеството. Не само ще се осигури превенция при някои тежки заболявания, но и ще създаде огромна база данни, която ще е изключителна полезна за учените от тези медикъл общества.

И пак повтарям. Нямам нищо против Патек Филип. Любувайте му се. Наследявайте го, завещавайте го, обладавайте го! Аз също много харесвам механиката, но Apple Watch е нещо съвсем различно и то няма как да пречи на вашата фанатична любов :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, този от 350 е най-безумния. Евтин алуминий и 37 мм. Чисто тамагочи. Стоманата си е най-добрия вариант, но цената е идиотска.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам защо алуминия да е най-безумния? Ако не харесвам лъскавото? Кефи ме да си ми е матов часовника - прави ли ме безумен? Или това че примерно някоя жена е с малка ръка и съответно 42 мм няма да и седят добре. И тя ли е безумна? Като цяло хората, които казват че не го искат по правилни за тях си причини изкарват потенциалните купувачи или идиоти че ще дават толкова много пари, или безумци че ще е алуминиев и/или малък.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма угодия, хората пуснаха толкова много разновидности, но пак ще им се намери кусур...Аз пък харесвам този малкия от 350 долара и силно се надявам да не ми стърчи и той на ръката, защото съм пробвала няколко други и ми стоят като на малко дете, тънка ми е китката и просто стърчат.Отделно, че тази цена е разумна и съпоставима с останалите подобни аксесоари на пазара, дори и да имах 10к долара, нямаше да ги вложа в часовник, дори и марков, а и идеята на носимите устройства не е да заменят механичните си предшественици, а да улеснят комуникацията с телефона при определени условия. Аз лично от 16 години, от както имам телефон, часовник не нося и не изпитвам нуждата да го нося, но ако примерно в трамвая ми издрънчи телефона, с удоволствие бих погледнала на ръката си, вместо да вадя апарата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът е това удоволствие (да си погледнеш ръката, вместо да си извадиш телефона) дали си заслужава 700-2000 лв.

Ако погледнем на Apple Watch като смарт фитнес аксесоар, леко изостава. Конкурентните устройства могат да мерят не само пулса, но и да правят анализ на съня, водоустойчиви са, имат доста по-дълъг живот на батерията и не на последно място - идват на доста по-ниска цена. Някои от тях имат и ГПС, който не се нуждае от това телефона да ти е в джоба, когато отиваш на джогинг... Съгласен съм с Anthony и че дизайнът не е от най-красивите в индустрията. Докато цените не паднат с 30-50% и/или не се запълнят празнините във функциите, не вярвам този часовник да направи такъв фурор, какъвто направиха iPhone и iPad.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В тази светлина, не виждам апаратите за кръвно да са станали, универсални сканиращи устройства а съществуват повечко от десет години;) А този часовник какво мери? Пулса?

Говорим все за 10000 а има и 350! Кажете за него.

Никоя компания произвеждаща апарати за кръвно смятам няма ресурса на Apple,затова и напредъка е в пъти по-малък.Без пари няма как да привличаш най-добрите кадри,а именно те са двигателя на прогреса ;).Има много интересни подкасти по темата,но пуснах тема и никой не беше заинтересован.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Замислете се колко здравни проблеми идват от това,че не е имало навременен преглед

Има къде къде по-добри варианти от часовници, чиято батерия пада за 3-4 часа.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо мнението ми,което смятам е по темата отново породи какви ли не глупости извън нея.gorgior не съм чувал тези две фирми.Ако правят нещо подобно е супер,конкуренцията ражда прогрес.До преди месец четохме,че Apple е супер богата и печеливша компания и смятам,че ако видят печеливша ниша в часовника могат да привлекат абсолютно най-добрия екип,защото могат да им дават най-много кинти и всеки работи за това.Другото мнение на колегата еек е просто чешене на пръсти,което е можело да ни спести смятам

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Часовникът им в някаква степен, е като първия айфон. Много неща му липсват и за разлика от телефона не е точно върхът в дизайна, а му е смехотворно слаба батерията. Има потенциал, при това огромен, просто с първото поколение не ме печелят за клиент. В бъдеще - кой знае? :) Остаряваме и може да ни притрябват джаджи, които ни следят параметрите постоянно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нещо почваш да се опитваш да налагаш монопол над редица теми. Да казваш кое е по темата и кое не, което не е твоя работа.

пп: това беше за Wayward

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кажете нещо за лаптопа, стига с тоз часовник. Който иска купува, който не иска го пропуска.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен не ми харесва лаптопа.

Часовник си набелязах, не че ми трябва, просто ми хареса, ама 1100$ няма да им дам!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам защо алуминия да е най-безумния? Ако не харесвам лъскавото? Кефи ме да си ми е матов часовника - прави ли ме безумен? Или това че примерно някоя жена е с малка ръка и съответно 42 мм няма да и седят добре. И тя ли е безумна? Като цяло хората, които казват че не го искат по правилни за тях си причини изкарват потенциалните купувачи или идиоти че ще дават толкова много пари, или безумци че ще е алуминиев и/или малък.

Влади, безумна му е цената. Това е най-евтиния материал, устойчивостта му е смешна. Стоманата е нещо съвсем друго, както и златото. Всичко им се оправя с едно полиране. Стоманените часовници на други производители са с поне 100 долара по-ниска цена, а качеството е несравнимо (говоря като материал, но и дизайна хич не ми допада). Ако започнат да ги правят съвместими с всички платформи (iOS, Android, WP), гарантирам ти, че епълския хич няма да се продава добре на фона на другите. Сега са почти без конкуренция в този сегмент и предполагам, че ще се харчи доста добре само заради марката, но виж например един Asus Zen Watch на една тайванска фирма, известна с хубавите си дънни платки - http://www.asus.com/...enWatch_WI500Q/

За мен това е много по-добър и изчистен дизайн. В крайна сметка всеки ще си реши за себе си. Не виждам защо да не изказваме негативни мнения за продукти на Епъл?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...