Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Проблем с Touch ID


Иван Шопов

Въпрос

Здравейте,

До вчера разпознаването на отпечатъка работеше чудесно (ползвах го основно за отключване на телефона), но рязко бъгна и вече няма шанс да се работи с него.

При опит за активиране или настройване отключването да бъде с пръстов отпечатък за секунда примигва менюто за настройка и след това се извежда съобщение "Failed. Unable to complete Touch ID setup. Please go back and try again".

Естествено това "try again" е като ЕГН (за цял живот) и апарата не успява да изпълни процедурата. Пробвах всякакви варианти - логване, излизане от cloud, apple id, изтриване на passcode и какво ли не, но проблема си стои.

Порових из нета и намерих противоречива информация - от софтуерно сбъгясване до абсолютно хардуерен проблем.

Преди да пристъпя към любимата ми процедура - "Рекламация в Мтел" реших да попитам все пак дали някой е срещал подобен проблем и какво решение е намерил.

Апаратът е iPhone 6 , 16GB, iOS 8.3.

Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

15 отговора на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Ако решиш да го ресторнеш ще приключи завинаги с грешка 53 , най добре носи за смяна ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Адаш,ако пак тръгнеш по мъките с Мтел,не ми се мисли....

Принципно - опита ли с друг пръст - на мен примерно отказва да ми приеме палеца на дясната ръка,но със всички останали пръсти нямам проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не му трябва Мтел, Creative сменят и операторски телефони.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Публикувано (редактирано)

Няма как да опитам с друг пръст, защото изобщо не ми дава опцията да сетна отпечатък.

При поставяне на пръст върху сензора не се случва нищо, изтрих стар отпечатък и исках да въведа нов, но получих същата грешка.

Creative сменят и операторски? Звучи чудесно.

А за "Мтел" - няма ядове. Като ми чукнат името на компютъра и явно четат интересни неща, та проблеми найн. :biggrin:'

EDIT: Говорих с Creative - 3 работни дни е диагностиката и взимат решение какво да правят. Дилемата е дали да тормозя "Мтел" и "Булграм" или да премина към ниво Creative.:)

Редактирано от Иван Шопов
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Със сигурност,след предишният случай :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз бих се доверила на Креатив, на колега с отлепен дисплей му го смениха, сега не намирам поста през телефона, но идеята беше че с новите документи гаранцията важи и пред оператора. Преди това Теленор бяха отваряли телефона...всъщност ти си решаваш де, късмет!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Пу, мислех да не пиша повече, че си седяха 56 точки и 56 мнения, ама някой ме "награди". :D

Притеснява ме единствено тридневният тест, който би ме принудил да стоя без бизнес телефона си (половината бизнес минава от там). Факт е обаче, че на база на "бойната ми слава" е твърде вероятно "Мтел" или "Булграм" да държат апарата ми и 30 дни, колкото е законовият срок.

От друга страна чисто теоретично, претенциите ми са актуални към продавача ("Мтел"), а от Creative мога да очаквам само добро желание да помогнат. Не твъдря, че няма да го получа, разсъждавам си само за хипотетичните препъни камъни или двойното "тестване".

Май ще пробвам Creative - поне от написаното досега не намерих негативно мнение за техните услуги. Остава да се наканя да стоя 2-3 дни без телефон...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз точно това се канех да напиша - мтелци имат право да го държат 30 дни и ако се заядат, като нищо ще стане така. Измрънкай в Креатив, дано пък може и по-бързо да направят диагностиката, там надали дават оборотни телефони, ама пък като се замислиш и операторите вечно нямат налични.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте. Аз вчера си занесох в Креатив шестицата в 17.50, който имаше проблема с разместената предна камера. Апарата е гаранционен към Мтел. Приеха го даже не ми искаха гаранционната карта. Казах 3 дена. Днес в 10.00 ми се обадиха да си го взема. Проблема беше отстранен, а не да са ми заменяли с нов. При теб сигурно ще го заменят, но моето мноние е по добре в Креатив и не се занимавай с Мтел.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Оборотни в Creative не дават - питах вече. Могат да предоставят преход за нано картата.

Alxx, то вече трябва да ми триеш и мненията басси. :D

Избора е направен - Creative, сега е момента да започнете досие за мен. :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз имах същия проблем декември месец с 6-ца купена от Щатите - от Creative ми го смениха за 3 дни без никакви проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Alxx, то вече трябва да ми триеш и мненията басси. :biggrin:

Не се хили, че ще ти цъкна и аз един лайк. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Хубаво де - сложи максимална репутация 5600 и ми я сетни директно, че да се хиля на спокойствие. :)

Ще занеса апарата в понеделник, че да не станат 3 работни дни на 5 календарни. След това ще спомена какво се е случило.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...