Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

kal1ch

Въпрос

Преди малко качих девятката на телефона.

Доста загря по време на ъпдейта и 5-10 минути след това, което според мен е нормално за всяка първа бета. Една идея по-муден е от 8.3, но ми се струва доста по-стабилен от предишните им първи бета версии. Слуховете за новия системен шрифт излязоха верни.

Сега го пускам и на iPad-а. Нямам време да правя много шотове, но ако някой го интересува нещо да пита и утре ще отделя време за всичко. :smile:

post-5071-0-37881400-1433795668_thumb.pn post-5071-0-74403700-1433795679_thumb.pn post-5071-0-94164600-1433795688_thumb.pn post-5071-0-40106300-1433795699_thumb.pn post-5071-0-84559900-1433795713_thumb.pn post-5071-0-27071100-1433795732_thumb.pn post-5071-0-99022600-1433795744_thumb.pn

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Да, на 30.06 излиза 8.4, явно там е объркването.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз по се кефя на израза : "нормално е разбира се все пак е бета". При положение, че в презентацията наблегнаха яко на енергопестенето , това харчене на батерия изобщо не ми иде нормално, та било то и за бета версия.

Имай предвид, че това, което ни дават на нас за бета тестване е минимум 1 месец назад от това, с което работят техните тестери.

Съвсем нормално е първа бета версия да харчи много батерия, независимо какво са говорили на презентацията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
И кои са техните тестери?

Е, ония пичове на Купертино лууп №1 ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Това е бета за разработчици, които трябва да си настроят приложенията по нея. Защо трябва да е месец назад и защо трябва да харчи батерия като луда? И кои са техните тестери?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Знам, че обичаш да се правиш на много компетентен, но като не си информиран не се опитвай да остроумничиш.

Да не мислиш, че дават на разработчиците код, който тъкмо са компилирали? Естествено, че всяка бета преди да се пусне до разработчиците има период на вътрешно тестване. Все пак, дори и да е бета не могат да си позволят да пуснат нещо, което съвсем да не работи.

И да, напълно нормално е бета софтуер да харчи повече батерия и да не работи оптимално. Запознай се с понятията алфа и бета софтуер и ще ме разбереш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Мисля, че темата не е "Какво представлява бета софтуера?", но ще ти дам кратко разяснение.

Операционната система, както предполагам знаеш, представлява една гигантска съвкупност от софтуерни модули, които трябва да работят заедно. Когато се пише нова версия се сменят голяма част от модулите отзад, за да може да се предложи на разработчиците и потребителите нова функционалност. (благинки ма шукарийки)

Тези модули обикновено се пишат по няколко пъти и има няколко версии, които се разработват едновременно, защото си взаимодействат по различни начини - примерно baseband 1 крашва, когато се компилира в операционната система с новия Metal 1. Обаче пък работи много добре с Metal 2, който пък от своя страна пречи на нещо друго.

Затова се налага вътрешно тестване на нещата преди те да стигнат до разработчиците. Иначе бета версията няма да е полезна никому.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Някой предлага ли регистрация на UDID? kawabiker ми каза, че няма повече свободни слотове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Beta 2 е налична, но незнайно защо не ми излиза OTA.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И при мен не излиза на ОТА, с регистриран UDID съм. Телефона не съм го ресторвал като качвах на 9, ако има някакво значение.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Излезе чак в 20:35. Вече почти бях изтеглил файловете от сайта им.. :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И аз открих къде е проблема, имах инсталиран профайл за публик бетата. След като го махнах и ребуут се появи ОТА

Sent from my iPhone using Tapatalk

При мен от както съм с бетата не ми работи еър плея, някой друг да има такъв проблем или е само при мен?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

На мен пък с първата бета в произволно избран момент телефона почва да работи мега бавно и трябва да го рестартирам с двата бутона. Да видим във втората дали ще е така :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Дава грешка и не иска да свали бета 2. Неприятни ъпдейти.

Някой ще качи ли файла някъде за да пробвам през компютър а не ОТА.

:laptop:

Редактирано от slaf
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При мен се инсталира много бавно,но иначе нямаше проблеми...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При мен се свали и се инсталира даже. Малко по отзивчив е от първата бета, но има пак гадното лагване при отваряне на контрол центъра когато си в някое приложение. За батерията ще разберем :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При мен най-големия проблем е батерията дано бета 2 да е по добре :smiley-face:

Линк за колегата slaf тук има бета 2:https://imzdl.com/ios.html

Редактирано от Spowse
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Моля да се ограничите до съществени неща и не превръщате темата в чат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Има осезаемо подобрение в живота на батерията спрямо бета 1. За 4+ часа стендбай е паднала само с 16%, което е много по-добре от вчерашния цикъл. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

На 6plus си е на 100% за 2 часа. Sygic за сега не тръгва.

Редактирано от mircosoft
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Sygic, като ги знам как разработват със скоростта на светлината, очаквай ъпдейт за iOS9, когато обявят iOS10.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Има осезаемо подобрение в живота на батерията спрямо бета 1. За 4+ часа стендбай е паднала само с 16%, което е много по-добре от вчерашния цикъл. :)

За 4 часа стендбай 16%?!Баси бетите:))))По-далече от моя телефон!Анатема!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Като за 5s на почти 2 години със стандартно ползване ми се струва нормално. Преди да сложа iOS 9 за цял ден падаше до около 40%.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

4 часа стендбай / малко по-малко от 1 час ползване. Съжалявам за пропуска. :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Батерията се държи повече от добре :smile:

Screenphone.png

Едит: и радиото тръгна след няколко рестарта.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от midnight
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...