Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Кабели за хардуер


kracode

Recommended Posts

Здравейте ,бихте ли ми помогнали ?

В този клип

между 6.25 м - 6.45 м показват как се свързва ssd + hdd(идеята е да се запази dvd) ,но незнам как се казва кабела за да си го поръчам.

Редактирано от Alxx®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Че то на настолните не е нужно изобщо да се маха двд?! И не се свързват двата диска един с друг, компът си има втори сата порт в дъното. Единствената врътня е как да се захрани втория диск - или ссд с преходни пинове за захранване от самия сата кабел(на ссд трябват само петте волта), или се прави разклонение на основния захранващ(аз съм така, може и със сата пауър разклонител, може и със запояване на втори такъв към захранването). Трудното за намиране е сата-сата с чупка 90 градуса откъм буксата за дъното. Стандартно продаваните такива са с чупка в грешната за мак посока. Ама всичко се прави ;)

П.П. Мястото на ссд в този клип прецаква охлаждането на дисплея и лично аз никога не ги монтирам там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Би ли ми показал кой-какъв кабел да взема ,какъвто си сложил на твоя компютър за да се получи мойта работа? :daydream:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, няма как да го разглобя само за снимката :smile: Влизаш в магазин за пц-та, искаш сата-сата конектор с чупка от едната страна и гледаш. За дъното на мака, чупката трябва да е на обратно(буксата не е симетрична, а стандартно за пц продават само в едната посока). Търсиш си после точната в ибей или кацаш при мен да ти направя. Другото се казва сата пауър(или захранване) разклонител 1 към 2.

post-226-0-03355100-1435748433_thumb.jpg

Това е нужният сата кабел, виж засекът от коя страна на чупката е и си търси такъв кабел. Иначе няма да можеш да сглобиш дъното обратно в корпуса.

post-226-0-78936500-1435748555_thumb.jpg

Ето как стоят в дъното, така стои по вертикал вътре в компа, само, че това е страната навътре в корпуса. Затова ти трябва кабел с чупка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Супер си ,мерси много за изчерпателното инфо,аз ако бях от софия до сега да съм дошъл при теб-въобще нямаше да се мъча.Проблем ми е разстоянието от Велико Търново:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Куриерите вършат работа, макар, че точно с мак имаше заварка тая зима. Лятото обаче не е проблем. Пали колата и ела? :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)

Лошо няма да прескоча ,но поне да го съчетая с нещо

8214415g.jpg

8214414N.jpg

Здравейте,червения кабел го намирам почти навсякъде,но имам проблем с намирането на другия кабел в бг (online)магазини.В ebay го има ,но ще дойде ще дойде след 1 месец.Бихте ли ме насочили към някой магазин ,че само се лутам из сайтовете 2 дена

  • iMac to SSD SATA 3Gb/s data cable
  • iMac to SSD/HDD power "Y" cable

Редактирано от kracode
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Червеният от снимката е без чупката, за която ти говорих. Няма да можеш да сглобиш компа, рискуваш да счупиш нещо. Другото можеш да направиш сам с поялник ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще внимавам какво купувам и как го слагам:)

Я вижте това ,май е моя кабел :guitarred:

http://rmania.net/aksesoari-15-pin-sata-male-to-2-sata-splitter-female-power-cable-1556.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...