Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

MagSafe 2 не зарежда


Monro

Recommended Posts

Здравейте!

На почивка съм и нещо зарядното на МБА отказа да зарежда, даже и не свети лампичката, няма скъсано по кабела или прекъснато. Батерията си е здрава, държи си 4-5 часа...

Снощи му падна батерията понеже се ръчкаше по него и при опит да го включа да зарежда зарядното изобщо не свети

Пробвах Го на други контакти, изключвах го за минути и не...

Идеи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То е ново, тая марка е много зле с кабелите и зарядните...

Всяка година сменям зарядни...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък на макбук зарядно никога не съм сменял и съвсем наскоро за първи път ми се прецака кабела за зареждане на телефона на стандартното място. Аз ли съм късметлия, незнам...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Късметлия си.

На нокията ни от преди 15 години кабела и още не е мръднал...

На гсм кара по една год и нещо му се случва...

На лаптопа изкара две години и го заварих сцепен.. Новото е на няма и година, демек това което сега не работи, като си доближа до ухото зарядното се чува да свисти...

Зачиствах буксичките и пиновете, но и това не помогна

Вчера ми направи впечатление че не захапва от първия път ама си мислех, че нещо е замърсено и затова, но днес изобщо не захапва...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък на макбук зарядно никога не съм сменял и съвсем наскоро за първи път ми се прецака кабела за зареждане на телефона на стандартното място. Аз ли съм късметлия, незнам...

Ами явно и аз съм късметлия, защото дори не съм виждал прецакан кабел. На жена ми се прецакват, на телефона, но тя е над тези неща и се държи с тях немърливо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кабела видимо е здрав, кълча го но няма ефект...

Като се прибера ще опитам с другото зарядно

Може проблема да е в конектора на лаптопа?

Откакто дойдох във Велинград голям бевървеж...

Главната на града е разкопана и е кал и прах до небето, един дядко забравил да дръпне ръчна и сутринта намираме колите една в друга, и вечерта и проблема със зарядното....

Редактирано от Monro
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно не ти е на късмет СПА столицата на Балканите.Иначе за кабелите за телефоните според мен като здравина лайтинга е много далеч от стария док конектор.Наскоро гледах брат ми как си ползваше 4са с кабел набит в телефона и как го дърпаше и въртеше наляво надясно,а направо ги бях забравил тези моменти.Сега 5-6 пъти ако го ползвам докато се зарежда и кабела започва да прекъсва

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И на трите си Айфона съм сменял кабелите им ........и то оригиналните. Смятам , че всяко нещо си има период на експлоатация. Нормално е.

Редактирано от aserrr
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По принцип съм съгласен, ама защо след 2G-то все си продавам айфоните с неизползвани кабели, а този от 2G-то(2007-ма) още ми е закачен за компа и от първото Nano(2006-та) ми е за зарядно в колата? Подчертвам, че кабелите от нано-то и 2г-то съм ги мъкнал навсякъде с мен преди да взема 5-цата, а сега са ми статично за компа, защото жена ми е с 4S. arm11 ми даде lightning кабел Bycom за петицата навремето(2013-та) и все още стои като нов. Аз не съм от пазещите и робуващите на вещи, ама като ви чета вас ме хваща страх :biggrin:

post-226-0-77862700-1439070658_thumb.pngpost-226-0-24610000-1439070702_thumb.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, нали се сещате, че 4, 5 или дори 10 кабела не са представителна извадка от няколкостотин милиона. Някои се прецакват, други - не :-) . Късмет, да му .... майката!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моят lighting се предаде след близо 3 години всекидневно използване.

5b59504858d2ea29032877464c607621.jpg

Това е първият ми скъсан кабел от 2009 насам. Докато аз съм сменил четири телефона и съответно кабела, сестра ми е сменила около десетина за същото време, т.е и човешкия фактор има значение. :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хора, това е "кабел" защо смятате че трябва да е еко разлагаем и да трае колкото една съвременна еко торбичка?

Мислите ли че този дефект не е нарочно, защото аз не мога да си представя че тази компания не може да намери материал който не се разсипва след година...

Разбирам че трябва да печелят и от аксесоарите но точно такъв вид и начин е много подло според мен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е как да не е подло! В заговора с кабелите са и масоните и ЦРУ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От първо лице видях как голяма корпорация иска един от елементите в продукта й поръчан от външен доставчик да се чупи след 6 пъти по-малко сгъвания.Така че не знам за ЦРУ и масони,но явно при някои компании го има този ефект.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"Тайната" е да не го усуквате и ще издържи бая време. Но да, това наистина е слабото им място и много хора се оплакват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За извадката: 8 години, 2 макбука и всички модели айфон, нито един скъсан кабел. 330 дни компа е с мен, зарядното също.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди време гледах някъде клипче как да се сложи пружинка от химикалка на кабела, точно в частта, където се къса на удебелението преди буксата, изглежда разумно решение. Иначе аз не си нося с мен кабела, не съм представителна извадка - първия на петицата го смених, защото не беше оригинален, с втора употреба от обява и половин година, докато продадох телефона нямах проблеми, сега този на шестицата също е на шест месеца и не е мръднал, но стои в къщи под възглавницата, навит на големи кръгове и го ползвам само вечер като зареждам - още му личат първоначалните сгъвки. Гледах някъде в нета едни сертифицирани кабели с оплетка отгоре, бяха някъде към 20 долара, мисля че биха издържали повече, но аз предпочитам оригиналния.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ее...

сега опивам с друго зарядно и не зарежда :yikes:

а.. сега зацепи, направих СМЦ ресет..

Редактирано от Monro
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И моят е тръгнал, но все пак става въпрос за макбук про 2010. Чакам го всеки момент :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересно.

Зарядното, което не зарежда като го сложа до ухото си и се чува жужене, а това което зарежда е абсолютно тихо :scratch:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...