Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Кой какво приложение ползва за времето?


profusion

Въпрос

Здравейте,

по принцип ползвам вграденото приложение за прогноза на времето но ми се иска нещо повече. Ползвал съм AccuWeather който има в западна европа опция да ти казва кога ще почне да вали или след колко време ще спре. Ако има приложение позволяващо това за БГ ще е много добре, с нотификации примерно :)

Изобщо какво приложение за времето използвате и заради кои му опции?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Аз ползвам следните - wind finder, windguru и gismeteo. За снежните прогнози има специализирани, но предполагам, че сега питаш за летния сезон :)

Windfinder pro е прогноза час по час. Безплатната е на три часа. Доста е точна.

Gismeteo pro има най-много локации от всички приложения, които съм пробвал. По принцип е от точните прогнози с редки грешки.

Редактирано от newabv
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Yahoo Weather!

Някак си свикнах с това приложение и вече другите такива не ме радват..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз ползвам eWeather HD, платена е, но има много функции, уиджет с часовник, показва времето, температурата, влажността, проценти за възможни валежи и прочие, има и земетресенията. Ползвах я на андроида, ползвам я и тук и съм много доволна. Иначе съм срещала програми тип аларма за дъжд, като напримерRain Alarm,Will it Rain?, Alertic, но нещо не ми се струват надеждни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Weather Pro - http://www.weatherpro.eu/home.html

Ако искам прогноза за следващите два часа това е: http://www.buienradar.nl/

Последното обаче е налично само за Холандия, като че ли.

За сравнение Climendo и http://www.wunderground.com/

Опитвал съм какво ли не, платени, безплатни и няма перфектна и да е 100% акуратна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Няма и как да има, при положение, че не във всички населени места има метеорологични станции. Примерно, WeatherPro за Сърница (на яз. Доспат) взема инфо от ... София.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Вграденото ми върши идеална работа. Забелязал съм, че е сравнително точно, свикнал съм му и не мисля да го сменям.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз съм още на ios 7.Явно за променили източника в ios 8 или нещо такова,защото показателите са различни и моето е по-скоро в доста случаи грешно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Weather Pro.

От години и съм много доволен от него

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Аз съм още на ios 7.Явно за променили източника в ios 8 или нещо такова,защото показателите са различни и моето е по-скоро в доста случаи грешно.

Ползваха Yahoo Weather а сега The Weather Channel. Ето и моментната разлика между двете. В интерес на истината, и двете не показват коректно:

7f9d6437eda248141314b45b27bab254.jpga8c0403007a67ab487333ea3850678fc.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Вграденото е ОК като изглед, но се опитвам да го ползвам и разчитам на него, но май не е много коректно. Което е странно - все пак от уедър чанел взема данни.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

А от тия приложения има ли някое което ако дава примерно че в 17ч ще вали 50%, после в 18ч 100%, да ми изцвъка един нотификейшън в 16ч да ме предупреди без да отварям приложението?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Yahoo Weather, предупреждава май ама чак проценти по часове...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

ElecontWeather имат прогноза за вероятност за дъжд, но не праща нотификации.

2cf3ed762de949424baaf03fdcc94d64.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Е то вероятност в проценти имат май всички. Или поне вграденото, яху, синоптик също :)

Някой може ли да сподели за акуратност кои се справят.

И дали някой ползва пълната версия на gis meteo?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз го имам купено Gismeteo пълната версия, но не ми хареса, просто беше промо като безплатно и го взех. От всичко, което съм пробвала, най-точно ми е eWeather HD, ползвах го и преди на андроида, ползвам го и сега, пускат го чат пат на промо на половин цена. Има много инфо, часовник с проценти за валеж, температура, точка на оросяване, вятър, uv, колко се усеща като градуси. Няма аларма за дъжд, но прогнозата има два източника US Weather и Foreca и го докарва като точност. Харесва ми, че има и земетресенията, като можеш да си настроиш в какъв радиус и с каква сила да ти ги показва, както и десетдневна прогноза за времето, приятна анимация и интерфейс като цяло.Колегата в по-горния пост е дал шот, мога да направя и аз.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Малее дано не ти се наложи това за земетресенията да ти потрябва.Защото като виждам какви поражения нанасят 21 век,май сме бая далеч от прогнозирането им.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не, то няма прогнозиране и не мисля, че някой може да ги предвиди, просто дава данни за земетресенията в определен периметър. Иначе дано наистина не ми де налага, защото принципно ме е страх...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Yahoo Weather, предупреждава май ама чак проценти по часове...

Обаче при него иска да ползва не само ГПС-а ами и беграунд рефреш нон-стоп на апликацията и си представям какво ще стане с батерията

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ползвам Weather Underground

Харесва ми, че има избор на близка станция до местоположението ти, ако там няма такава.

Освен от приложението за iOS, може и директно от браузъра да се осведомиш.Ето линк:

http://www.wunderground.com/weather-forecast/zmw:00000.1.15625

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Нищо няма да стане с батерията, ползвам го. Някакви трагедии не виждам. Нотификацията е 15 Мин преди вероятният валеж. Днес например изобщо не позна за валеж към обяд.

П.с. За яхоо говоря

Редактирано от bobidi
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Е то без да се рефрешва бекграунд, как да те предупреждава ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Аз го имам купено Gismeteo пълната версия, но не ми хареса, просто беше промо като безплатно и го взех. От всичко, което съм пробвала, най-точно ми е eWeather HD, ползвах го и преди на андроида, ползвам го и сега, пускат го чат пат на промо на половин цена. Има много инфо, часовник с проценти за валеж, температура, точка на оросяване, вятър, uv, колко се усеща като градуси. Няма аларма за дъжд, но прогнозата има два източника US Weather и Foreca и го докарва като точност. Харесва ми, че има и земетресенията, като можеш да си настроиш в какъв радиус и с каква сила да ти ги показва, както и десетдневна прогноза за времето, приятна анимация и интерфейс като цяло.Колегата в по-горния пост е дал шот, мога да направя и аз.

А като познаваемост как е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не му дадох шанс, за да ти отговоря ще трябва да го сложа за няколко дни.

Едит: сега го сложих, но освен че е грозно, показва и температура 18градуса, докато вграденато и eWeather HD дават 21. Май до тук с точността и познаваемостта.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не говорим дали са точни до градус. Въпроса е, че има съществени разлики между тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...