Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Изчезна ми клика


turieca

Recommended Posts

След работа си пъхнах лаптопа в чантата и тръгнахме към морето. Вечерта в Бургас го извадих от чантата включих го и няма клик работеше само десен бутон и движението на курсора и така и с външна юсб мишка. Отидох до мола, че не си нося меджик маус-а и там същата работа само десен бутон реагира. Успях да подкарам клик с външната мишка колкото да направя формат и чиста инсталация, но и това не помогна. След всичко това остана десен клик с външна мишка и движение на курсора от тъчпада от който изчезна дори и десния клик от него. Преди преинсталацията пробвах и ресетите и, но не помогнаха. Ще отива към криейтив, но ако някой има идея нещо да спася лев ще съм доволен.

Sent from my iPad using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Свали капака и батерията - под нея се вижда винтчето на тъчпада, с което се регулира ходът му. Лентовият кабел там е също за тъчпада. Виж с винта свободния ход и дали не лепне. Презакачи и конектора ако няма ефект от винтчето.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@turieca,

Погледни батерията дали приляга добре в гнездото, имах същия случай на macbook на който бетерята беше издута, след като оправих самите елементи вътре в батерията, нещата си дойдоха на място. Ако машината работи нормално без батерия, значи батерията опира яко в тъчпада и от там идва проблема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Д

имах същия случай на macbook на който бетерята беше издута,

Аз също и първото,което спря да работи,беше клика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите, но нямам с какво да отворя. Изпращам го днес в криейтив да го видят. При мен си щрака тъчпада, а нямам клик дори с външна мишка. Незнам има ли връзка. Ще пиша като има резултат.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еър 2012 на Черноморец съм нямам нищо в мен.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На Air 2012 e звезда (5-ца) винта, докато на MacBook Pro 2012 е обиновена кръстачка.

2nbf5m9.png

Ако нямаш правилната отвертка, не те съветвам да напъваш винтовете (само ще затрудниш хората след теб да го отворят). А за click-a, на мен не ми става много ясно.... Кликане си има нормално, но просто функцията не е там?? От там следва батерията да не пречи на trackpad-a. След преинсталация (какво и как преинсталира?) си е пак същото... (тук вече е странно). На мен ми е най-интересно защо от външна мишка да не иска да select-ва... Тap to click от Settings пробва ли го?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз само с тап то клик го ползвах. Щракането го има функцията я няма. С външна миша успях да форматирам и да направя чиста инсталация на Йосемити, като до момента на стартирането на операционната система външната мишка работеше, а след това отново само десен клик, а тракпада изчезна и и десния. Движението на курсора си е нормално няма клика и влаченето с три пръста също.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от turieca
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...