Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iPhone 6s, iPhone 6s plus - мнения и коментари


Alxx®

Recommended Posts

  • 2 седмици по-късно...
  • Отговори 673
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • The Shaman

    68

  • dessyteneva

    41

  • algor

    39

  • DreamcatcheR

    38

Здравейте,за първи път тази година си купих последния модел iphone ,след почти 3 месечно разцъкване и употреба бих казал че съм направил разумен избор ,няма до сега нещо което да ме разочарова,само един малък гаф с батерията.

Имам следното питане-преди 2 седмици вечерта бях няколко часа навън и беше доста студено и батерията ми беше на 8% и при опит да направя обаждане телефона се изключва,след това веднага го включвам ,но пак се изключва .Така и не можах да направя важен тазговор,телефона беше на допир много студен.

Преди 2 дена пак ми се случи същото ,само че батерията ми беше на 6 % и тогава исках да проведа абсолютно важен разговор по viber ,така и не успях защото телефона пак се изключи и по този начин се наложи да ползвам телефона на колегата като леко ме базикаха специално за марката apple ,че когато най-много ти трябва не е до теб и още други базикни.

На някой случвало ли му се е този проблем и на какво според вас трябва да се дължи това?

Не трябва ли телефона когато има малко заряд да държи доста батерията за да може да те изкара поне 2-3 часа и да проведеш 2-3 разговора докато намериш зарядно ?

Не съм ползвал функцията low power mode ,защото не мисля че е нужно за да проведа разговор ,че трябва да е включено.

Това е единствения гаф с марката и телефона ,който съм имал и мисля че не е маловажен.

Лек и успешен ден

Редактирано от kracode
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че не е добре въобще да го оставяш да пада толкова, камо ли да искаш 2-3 часа и разговори, не случайно апаратът предупреждава още на 20%. Отделно батерията не обича студ, така че е напълно нормално да се случва това, няма нищо общо с марката и не им обръщай внимание на колегите, просто си поддържай телефона добре зареден, за да можеш да разчиташ на него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е нужно да го помпа постоянно, добре си държат. Просто телефонът има зададена оперативна температура и когато въпросната слезе под критичното ниво, се изключва. Дръж го на топло ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нямам предвид да го "помпа постоянно", но на 6% да разчита особено за разговор през вайбър е меко казано несериозно и телефона не е виновен.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дам. Падне ли под 10°C, и на 30% да е - лека нощ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще си позволя лекичко да не се съглася, може да съм късметлийка, но на предишните застудявания моя си държеше и си говорех сутринта в пет часа на минус 15 и нямах проблем, а очаквах че ще изгасне, нося го във външен джоб на якето, така че му беше хладно. Както и да е, всеки си решава за себе си, аз лично рядко допускам батерията да е под 20%, за да мога да разчитам на телефона, не робувам на циклите на един консуматив.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите,телефона е прекрасен ,уникален и интересен .

Явно когато е студено и има много малко батерия трябва да внимавам къде го държа:)

Когато има батерия и на -15 градуса имах доста работа на открито и не ми е правил чалъми,така че може да се разчита на тази марка :heartbeat:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От сайта на Apple :

"Изисквания за околната среда

Работна температура:

от 0° до 35 °C (от 32° до 95 °F)

Неработна температура:

от -20° до 45°C (от -4° до 113°F)

Относителна влажност:

от 5% до 95% в некондензираща среда

Работна надморска височина:

тестван е до 3000 м (10 000 фута)"

Иначе не оспорвам това за минусите, има и друго - когато минава от много студено на топло може да се образува конденз вътре, който също не е полезен, но в какъвто и да е джоб все пак не е пряко на студа, а аз ползвам и силиконово гръбче. За мен логиката е следната: при по-студено батерията пада по-бързо и съответн при по-малко проценти се изключва по-бързо при натоварване, затова и според мен е добре да е заредена в такива случай и това се опитах да кажа по-горе.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз моя редовно го оставям да падне до под 5% и тогава го зареждам, а поне 2 пъти месечно го оставям да се изцеди до 0. Никога не съм имал проблем с батерията. Моите експерименти сочат, че при 5% гледам клипове в You Tube поне половин час преди да се разреди докрай, при същия процент носи поне 10 - 15 минути разговори.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виктор има право да е недоволен от работата на телефона в студено време. Процентите нямат нищо общо. Преди малко и на мен ми изгасна, докато беше на 35%. Бях навън за час някъде, не съм пипал телефона, прибрах се пуснах го и веднага забелязах колко тромаво се движеше и след няколко секунди се изключи сам. Вярно беше студеничък, но не чак толкова. Дисплеят беше запотен (явно конденз) и затова според мен си дръпна шалтера. Друг телефон нямам спомен да ми се е изключвал зимно време.

пс. часовникът, от друга страна, няма такива проблеми и никога не ми се е изключвал ни в сняг, ни вода :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има бъг в показването на процентите на батерията на 6S .При тези които са си настроили времето ръчно - не се ъпдейтва показанието на батерията , от Епъл съветват да се включи Settings > General > Date & Time > Set Automatically

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е всеки път ли когато искаш да си видиш батерията да го ресваш :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, според Apple, докато не оправят бъга трябва да се рестартира и да се направи настройката на автоматично.

https://support.apple.com/en-us/HT205727

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От къде е най-изгодно да се купи айфон в момента? За Бг става въпрос.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Баце, все едно да питаш "Пичове, откъде е най-добре да си намеря булка да се оженя".

Кажи държиш ли да има документи и фактура при продажбата, 1 година гаранция международна устройва ли те или си държиш на 2-те години гаранция в БГ, за кой модел точно питаш и те интересува и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За булката вече е решено. :D

Иначе държа да има документация. КОлкото до гаранцията и 1 година международна ме устройва. До сега винаги съм бил с такава и проблеми не е имало.

Относно модел съм се спрял на 6С, 64ГБ.

Редактирано от hidalgo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извън сайтове като Продавалник, вариант е да го вземеш от познат човек от форума, но предлагане няма никакво и то отдавна.

Аз бих ти препоръчал да скачаш или на Техномаркет (1599 кинта е при пазаруване онлайн) или от някой от двата оператора Мтел и Теленор, като цената и при двата е различна.

Не мисля, че икономията от 100-ина лева при покупка на такъв скъп апарат би била решаваща пред варианта да купиш от сериозен търговец (поне така ги знаем) и да не се кахъриш с поддръжка и гаранционно обслужване през втората година.

Казвам втората, защото първата се обслужва от Криейтив център без значение от къде е купен апарата.

Ако ти се търси нещо по-евтино, скачай в Продавалника и знаеш какво и как да гледаш.

Ако нямаш карта за преподписване към някой оператор, тогава между Мтел и Теленор аз бих избрал Теленор, просто защото ако (да не се налага дано) се наложи гаранционна поправка, те ти дават оборотен апарат за времето, когато твоя е на поправка.

Е, 5 или 5S в по-добрия случай (но и доста по-рядко се случва той), ама все пак ползваш iPhone, а не някаква андроидска пръчка евтина.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Блгодаря за мнението.

Продавалник като цяло не ми е бил вариант.

Смяна на оператор към този момент не планирам (на Виваком съм).

Остават сериозните търговци. Икономията за която споменаваш от 100тина лв наистина не е решаваща при такава покупка. Лично аз се бях насочил към Технополис след бърза проверка по сайтовете. По-скоро ще е от там.

Редактирано от hidalgo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е нужно да сменяш оператора за да го купиш в брой, от тези двата, мисля.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имай предвид, че в Технополис получаваш 1 година гаранция.

Поне така пише в сайта им.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма начин. 24 месеца е законово задължение, каквото и да пише.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Към физически лица! Ако е към фирма с фактура, то тогава гаранцията е само 1 година.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хахсха... Така стана и в Практикер, когато поисках фактура за един Бош :D Логиката им е, че се амортизирала повече при фирмено ползване хахха

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...