Премини към съдържанието

Recommended Posts

От сайта на Apple :

"Изисквания за околната среда

Работна температура:

от 0° до 35 °C (от 32° до 95 °F)

Неработна температура:

от -20° до 45°C (от -4° до 113°F)

Относителна влажност:

от 5% до 95% в некондензираща среда

Работна надморска височина:

тестван е до 3000 м (10 000 фута)"

Иначе не оспорвам това за минусите, има и друго - когато минава от много студено на топло може да се образува конденз вътре, който също не е полезен, но в какъвто и да е джоб все пак не е пряко на студа, а аз ползвам и силиконово гръбче. За мен логиката е следната: при по-студено батерията пада по-бързо и съответн при по-малко проценти се изключва по-бързо при натоварване, затова и според мен е добре да е заредена в такива случай и това се опитах да кажа по-горе.

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Харесвам 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз моя редовно го оставям да падне до под 5% и тогава го зареждам, а поне 2 пъти месечно го оставям да се изцеди до 0. Никога не съм имал проблем с батерията. Моите експерименти сочат, че при 5% гледам клипове в You Tube поне половин час преди да се разреди докрай, при същия процент носи поне 10 - 15 минути разговори.

• Харесвам 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виктор има право да е недоволен от работата на телефона в студено време. Процентите нямат нищо общо. Преди малко и на мен ми изгасна, докато беше на 35%. Бях навън за час някъде, не съм пипал телефона, прибрах се пуснах го и веднага забелязах колко тромаво се движеше и след няколко секунди се изключи сам. Вярно беше студеничък, но не чак толкова. Дисплеят беше запотен (явно конденз) и затова според мен си дръпна шалтера. Друг телефон нямам спомен да ми се е изключвал зимно време.

пс. часовникът, от друга страна, няма такива проблеми и никога не ми се е изключвал ни в сняг, ни вода :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има бъг в показването на процентите на батерията на 6S .При тези които са си настроили времето ръчно - не се ъпдейтва показанието на батерията , от Епъл съветват да се включи Settings > General > Date & Time > Set Automatically

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.... Или да се рестартира телефона. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е всеки път ли когато искаш да си видиш батерията да го ресваш :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, според Apple, докато не оправят бъга трябва да се рестартира и да се направи настройката на автоматично.

https://support.apple.com/en-us/HT205727

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Венко, бъга се проявява най-вече когато ръчно си пренастройваш времето. Примерно при пътуване в страни в различни часови пояси. Бъгне ли се ресваш го и си тръгва...до следващото барникане на часовника.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От къде е най-изгодно да се купи айфон в момента? За Бг става въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Баце, все едно да питаш "Пичове, откъде е най-добре да си намеря булка да се оженя".

Кажи държиш ли да има документи и фактура при продажбата, 1 година гаранция международна устройва ли те или си държиш на 2-те години гаранция в БГ, за кой модел точно питаш и те интересува и т.н.

• Харесвам 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За булката вече е решено. :D

Иначе държа да има документация. КОлкото до гаранцията и 1 година международна ме устройва. До сега винаги съм бил с такава и проблеми не е имало.

Относно модел съм се спрял на 6С, 64ГБ.

Редактирано от hidalgo

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извън сайтове като Продавалник, вариант е да го вземеш от познат човек от форума, но предлагане няма никакво и то отдавна.

Аз бих ти препоръчал да скачаш или на Техномаркет (1599 кинта е при пазаруване онлайн) или от някой от двата оператора Мтел и Теленор, като цената и при двата е различна.

Не мисля, че икономията от 100-ина лева при покупка на такъв скъп апарат би била решаваща пред варианта да купиш от сериозен търговец (поне така ги знаем) и да не се кахъриш с поддръжка и гаранционно обслужване през втората година.

Казвам втората, защото първата се обслужва от Криейтив център без значение от къде е купен апарата.

Ако ти се търси нещо по-евтино, скачай в Продавалника и знаеш какво и как да гледаш.

Ако нямаш карта за преподписване към някой оператор, тогава между Мтел и Теленор аз бих избрал Теленор, просто защото ако (да не се налага дано) се наложи гаранционна поправка, те ти дават оборотен апарат за времето, когато твоя е на поправка.

Е, 5 или 5S в по-добрия случай (но и доста по-рядко се случва той), ама все пак ползваш iPhone, а не някаква андроидска пръчка евтина.

• Харесвам 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Блгодаря за мнението.

Продавалник като цяло не ми е бил вариант.

Смяна на оператор към този момент не планирам (на Виваком съм).

Остават сериозните търговци. Икономията за която споменаваш от 100тина лв наистина не е решаваща при такава покупка. Лично аз се бях насочил към Технополис след бърза проверка по сайтовете. По-скоро ще е от там.

Редактирано от hidalgo

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е нужно да сменяш оператора за да го купиш в брой, от тези двата, мисля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, сега видях, че имат и цена без абонаментен план.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имай предвид, че в Технополис получаваш 1 година гаранция.

Поне така пише в сайта им.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма начин. 24 месеца е законово задължение, каквото и да пише.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към физически лица! Ако е към фирма с фактура, то тогава гаранцията е само 1 година.

• Харесвам 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хахсха... Така стана и в Практикер, когато поисках фактура за един Бош :D Логиката им е, че се амортизирала повече при фирмено ползване хахха

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато се продава само с касова бележка са длъжни по закон да дават 2 години гаранция, а когато е с фактура се смята, че е с цел търговия и тогава важи само гаранцията на фирмата производител. Т.е. като е с ф-ра може и един месец гаранция да дават гадовете

Sent from my iPad using Tapatalk

• Харесвам 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой ползвател на SE нямаме ли вече наоколо?!?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
On January 30, 2016 at 8:27 PM, Русев said:

Когато се продава само с касова бележка са длъжни по закон да дават 2 години гаранция, а когато е с фактура се смята, че е с цел търговия и тогава важи само гаранцията на фирмата производител. Т.е. като е с ф-ра може и един месец гаранция да дават гадовете

Sent from my iPad using Tapatalk

По-добре прочети закона, вместо да пишеш наизуст.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, algor написа:

Някой ползвател на SE нямаме ли вече наоколо?!?!

Те ти един :D :

• Харесвам 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си го взех днес - 64GB, Space grey.

Много е добро телефончето, работи изключително бързо, за мен най-важното беше да не усетя разлика в начина на ползване от това, което бях свикнал с 5S-а. Сглобката , както и логото отзад са доста по -пипнати от при 5S.

• Харесвам 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честито! Със здраве да си го ползваш! От къде го взе толкова рано?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход