Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

AppleTV 4


johnnybravo

Recommended Posts

на 08 октомври 2017 at 1:00, DreamcatcheR написа:

Питам тук, понеже темата е по-активна.

В момента какъв е най-добрият (лесен за настройка и безплатен) начин за гледане на филми от компютри в домашната мрежа? Изтеглих няколко приложения от стора, но с повечето не мога да се свържа през SMB (дава грешна парола като вина за това май има High Sierra). Само с Infuse стана, ама за повечето файлове иска subscription. Пуснах му трайъл засега, докато намеря друго решение. Това е за старото ми АТВ, което го дадох на друг, на моето си ползвам Плекс и Нетфликс.

За гледане на филми от Mac-а към Apple TV ползвам от години beamer-app com. Невероятна програмка подържа всичко, както и български субтитри. Никога не съм имал проблем с по-големи файлове, всичко минава през домашната мрежа. Платена е, но все пак е програма за Mac и може да се намери.

Редактирано от ML16
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 859
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • gogi6

    216

  • johnnybravo

    70

  • turganay

    53

  • gosta

    50

Явно аз нещо не мога да разбера. Нали става въпрос за гледане на филм, който е на харда на компа?! Целта е да няма жица, а да си отива безжично към ТВ-то, през AppleTV - нали! E, аз не ползвам никакви допълнителни програмки, просто настройвам "Movist",  да  се отваря "фулскрийн" на ТВ-то. Двоен клик и съм в джаза!

PS Същият ефект и с VLC!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е друга - да пускаш и контролираш всичко директно от АТВ-то. В този случай няма нужда и от включен компютър. Нужен е рутер с хард диск към него, на който са свалени филмите. 

Иначе ясно, че и с AirPlay на АТВ2 става :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ок, влизам в час, просто видях поста на "ML16" и останах с впечатление описано по-горе. Иначе, да с АTV-3 съм и имам хард в "капсулата". Ще пробвам с "Beamer".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

след инсталация на новата iOS 11 на Kodi му изчезна менюто при стартиране на филми с Covenant и така не може да се избират и стартират субтитри.

Някой да има подобен проблем и да е намерил решение?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Задържаш “Ок” бутона на дистанционното

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Ехааааа супер


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А дали има някaвко развитие по въпроса с едногодишното подписване на Kodi за ATV 4K?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гогиш как се подкарва HBO go  на тивито, не виждам да има апликация в техния сайт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Някой да знае как да намаля размера на субтитрите на АТВ4К? Излизат на половината екран :)

Другото - как по дяволите да спра функцията родителски контрол? Мислех, че ще работи само в секция деца (за да се излезе от нея), ама не. Сега иска на всичко, дето пускам. Хелпът им казва, че е в настройките, ама там имам опция само за годините и промяна на ПИН. Дадох му ресет ПИН и пак същото. Няма директна връзка с тях, което е много дразнещо. Пренасочват те към оператор, ама аз си пуснах трайъл без оператор... 

Иначе май няма 4К и може да се гледа на 2 екрана едновременно. Някакви други неприятни ограничения има ли? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

General/accessibility/subtitles and captioning/style.  От там си го настройваш субтитрите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря! Изобщо не предполагах да е толкова забита опция и по дефолт да е правена за хора с 5 диоптъра.

38dbbe21fe6d08a3d059733d11045c0a.jpg

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Кажете някой плеър за Атв4 , който да се справя с новият епълски формат и 1080п 60фр? 

От капсулата клиповете тръгват за 1-2 сек и след това пълен спек .

Пробвах с коди, инфюз, Vlc, MR. Mc, но все си е същата работа.

Най-добър резултат ,може би имаше с коди, но вървят като мноооого бавно slo-mo и много разминаване между звук и картина.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В момента тествах 30 сек. видео. С Infuse 4 нямам проблеми. MrMC насича, а писаха в последния ъпдейт, че е добавена подръжка!

 

 

 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно infuse 4 имам купен и ми насича много , даже зацепва за 1-2сек и после само звук... Ъпдейтнат е до последно .Ще пробвам пак следобед.

 

П.п На Kodi и Mr Mc тръгнаха . Има голямо разминаване - картина и глас . На инфюз нищо -само звук....

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
  • 3 седмици по-късно...

Здравейте!

Извинявам се, ако тук не е темата по която пиша!

Имам следния 2 проблема с Apple TV 4 64Gb

1. Когато пусна филм от компютъра чрез AirPlay засича. До днес и компютъра и Apple TV бяха свързани безжично с рутера. Днес реших да сложа кабел на Apple TV и да го свържа с рутера. Мислех че ще се оправи. За мое съжаление продължава да ми сече и бави. Засичането не е постоянно, от време на време. Пробвал съм от няколко Мака и няма разлика. Въпроса ми е дали рутера не смогва да предава или някакви настройки допълнително трябва да се направи и ако да на компютъра или рутера! Благодаря за отделеното време!

2. Другия проблем е когато гледам от HBO, от компютъра или филм директно се получава някакъв проблем с телевизора или интернета или настройките на разделителната способност незнам от какво и къде е проблема! Телевизор Panasonic model: TX-50CS630E  формат Auto, APPLE TV4  Resolution 1080p 50Hz HDMI OUTPUT:YCbCr кабела е 1 метър не е от ефтините, пробвах и обикновен. Ето линк за да видите това което ми се случва дори да съм в settings. Не е постоянно понякога. https://drive.google.com/open?id=116h59FUCiFocQeKmuAlhWQ8lmFjCtu3S Сърдечно благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това прекъсване което се вижда ми прилича на проблемен HDMI кабел. А рутера какъв е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И според мен е кабела, аз също имах такъв проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

CISCO LINKSYS E1500

Ще купя нов кабел, за тоя май навремето дадох 15-20 лв, пробвах и с един ефтин незнам откъде го имам него същата работа. Дано е от кабела. Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...