Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Теленор LTE


profusion

Recommended Posts

Ще почакаме няколко месеца за VoLTE по вина на Епъл. Преди да пуснат Carrier update, искат няколко месеца в мрежата на оператора да работи VoLTE и да има други марки телефони които да го тестват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Точно щях да пиша, за жалост, както колегата по-горе е писал ние ще почакаме още някой друг месец.

Цитат

За ползването на VoLTE е нужно:
•подходящ смартфон с инсталирана последна софтуерна версия и поддържащ VoLTE функционалност за нашата 4G мрежа. Такива например са Huawei Y5/ Honor 8 Lite/ P10/ P10 Plus/ P10 Lite/ Mate 10 Pro/ Mate 10 Lite/P20 Lite/ P20/ P20 Pro и Samsung J6/ A6/ A6+/ S7/ S7 Edge/ S8/ S8+.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще чакаме Apple за carrier update :(


Sent from my iPhone X using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Някой да има идея кога ще ползваме voLTE?!?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами то си пише по нагоре на снимката:) 2108:)

Мой приятел сега звъня в офиса и му казаха ,че се говори много за услугата ,но никой не се наема с дати:)

Редактирано от kracode
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, linkinpark79 написа:

Някой да има идея кога ще ползваме voLTE?!?

Услугата е уникална, наистина...
Преди 15-ина дни се усетих да звънна на жена ми не от Х-ката, а от П20 Про-то, на който има услугата, а и жена ми е със Самсунг S8 и на нейния също е активна.
Е, хора, няма такъв звук, честно!
Аз лично съм много впечатлен от кристално ясния звук, като в същото време и малката беше до жена ми и нещо бърбореше и интересното е, че се чуваше адски ясно и отчетливо, но във фонов режим и то без изобщо да пречи или заглушава основния звук в слушалката (гласът на жена ми).

Хората, които ползват услугата отдавна, сигурно ще се усмихват на поста ми, но аз от такива технологични нововъведения, които подобряват нещо в комуникацията, много се впечатлявам.
А и в случая има защо, честно! :cheers:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой на Теленор да има проблем с активацията на iMessage/FaceTime? Мъча го от 2 дни и само стои на waiting for activation.
Става въпрос за 8+ с 11.4.1. Изключвах от сетингс, рестартирах, пак включвах, сигурно 20 смса са се пратили за активации вече.. Опитах да сложа картата на айфон 5 и пак не можа да активира, което ме навежда на мисълта, че е нещо от Теленор или проблем със самото apple ID. Някой беше писал преди време за подобни проблеми, но не разбрах как са се решили.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е и да е от сим картата,пробвай да я смениш,или дай ресет на настройките

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е централен - м/у Теленор и Епъл. Подали са заявка и се очаква в скоро време да се разреши. Продължава вече поне седмица, така че дано да стане по-скоро.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ха дано и за VoLTE да са пуснали заявка! :)

Редактирано от Veselin Panov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Volte по-качестено ли е от FaceTime audio?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За мен лично да и то в пъти.

Е, все пак FaceTime зависи и от интернет връзката и затова е малко относителна преценката ми, но да си кажа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Питах, защото фейстайм аудио преди няколко години претърпя доста значим ъпдейт и се чува кристално през него (разбира се м/у съвместими по-нови айфони, мисля 5s и нагоре). Доста по-добре е, отколкото през нормално обаждане и затова ми беше чудно как се сравнява с voLTE.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тъпото е, че аз iPhone го ползвам в последните години с карта на Мтел/A1, които от година-две или знам ли и аз от кога се славят с всичко друго, ама не с добра мрежа, добър мобилен интернет и т.н., особено извън големите градове.
Та имам предвид, че критерият ми за качество е малко размит с оглед това, което написах, а VoLTE го ползвам на теленорската ми карта.
Не, че от месец насам не се чудя, дали да не ги разменя, ама това е друга тема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, за момента все още го няма в нито един операторски  списък на апарати, които поддържат услугата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

VoLTE е технология на Епъл и се подържа от iPhone6. За да работи обаче, Епъл трябва да направят Carrier update. За мрежата на Теленор, ще почакате още няколко месеца :)

За повече инфо: https://support.apple.com/en-us/HT203078

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Очакваш да го видиш написано там ли? :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мхъм, и мобилните оператори и въобще корпорациите са едни мили хора които мислят само за това как да направят по-щастливи техните клиенти :) Както и да е, дано си спомниш написаното след два-три месеца ....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Корекция :) В началото на другата година, може би ще ни огрее. (Ако от Епъл са благосклонни и решат, че хуавейската мрежа не е чак толкова лоша).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Опа

 

2f600b5e01761246f43af17af07d1907.jpg

Редактирано от arm11
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...