Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Гаранция против кражба?


Петко Иванов

Въпрос

Здравейте.. има ли вариянт в apple с който да мога да си закупя допълнителна гаранция против кражба, и евентуално, ако бъде откранат, apple да ми го замени с нов?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

16 отговора на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

На запад да, тук у нас не.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ммм не. Даже и на запад Апъл не предлага това. За тази цел на запад има застрахователни компании който предлагат точно това срещу заплащане. Срещу малко фее/fee на месец 3/5-6£,€ си застраховаш новия тел и си спокоен. А Апъл каре+ не важи за кражба.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да, това имах предвид, но не се изразих правилно - има застраховки, които покриват и кражба, то и тук преди имаше някакв застрахователи, но работеха с Хенди, сега нямам представа има ли я още услугата и какво точно покрива.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Това "кражба" се има предвид да ти набият кофата и да ти вземат телефона или "забравих го на масата"?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

хаха, по-принцип застраховката не покрива ли и двете?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да не мислиш, че застрахователните компании се чудят как да си дадат парите на хората? Нали ако беше възможно всеки щеше да каже "забравих го в кафето/кенефа", за да му го изплатят.

Те и куките не се занимават с кражби, освен ако няма сериозна физическа намеса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При висока стойност(т.е. дефинирано като "движимо имущество") се занимават и хоро играят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не ми се вярва това да се практикува в BG. Това трябва да е страшно актуално в чужбина през последните 10 години, че да се впишем и ние.

Реших, че фирма като Apple inc. може и да го представя като възможност. Преди няколко години си бях купил Samsung. Накараха ме да регистрирам IMEI adress в сайта им за да активирам гаранцията. Когато влязох.. забелязах, че може да се закупи срещу 99,9$ допълнителна гаранция против кражба. Въпроса е, че незнам как се процедира от там нататък. Медицинско ли се вади (тук много лесно се вади едно такова) .. подава се някаква молба в полиция ли..?

Интерестно е като-цяло.. Винаги мога да си разбия и сам кофата в някое дърво и да кажа, че съм обран The Shaman.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Винаги мога да си разбия и сам кофата в някое дърво и да кажа, че съм обран The Shaman.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Именно!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Затова и няма да го има в България, щото сме тарикати, то и на запад пропищяха от нас, че препродаваме точно такива "откраднати" телефони...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ние научихме схемата от " Честните " западняци:)

Sent from my iPhone 6S

Редактирано от gogi71
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

По закон, мисля, че щетата трябва да надхвърля 150 лева, горе-долу.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

99% от телефоните които идват западните са обявени за загубени и/или откраднати. Не мога да си спомня цифрите в момента , но числото беше грандиозно за имеите които дори не се активират в мрежата . Но пуснеш ли един иск за загубен или откраднат, нещата се променят сериозно и следващ път надали ще има нов телефон, или застраховката ще ти е на цената на апарата. Така че тоя "запад" не ми го хвалете :smile: . Тази схема ако работеше тук, нямаше да има един телефон купен от Теленор да се ползва в мрежата си, всичко щеше да е извън граница .

Редактирано от kawabiker
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да споделя само,че в Англия , на скромната цена от 5 кинта на месец получавате застраховка , която покрива всичко. Под всичко имам в предвид всичко. Изгубване , кражба , счупен дисплей , намокряне , изпускане ииии.... тн. При всеки един случай , просто се обаждате на застрахователя , пишете обяснение и получавате апарат. В случай на кражба , трябва да уведомите полицията. При загубен апарат има форма на застрахователя в която обяснявате какво се е случило. В случай на счупване на дисплей или др повреда , апарата се преглежда да ли подлежи на ремонт и се ремонтира , ако ли не се сменя. В случаите , в които апарата се заменя получавате избор от две опции .

1. Можете да получите рециклиран апарат ( разбирайте епъл рециклиран) и не заплащате никаква такса , при първо застрахователно събитие.

2. Получавате чисто нов апарат срещу таксата от 50 паунда.

При повторно застрахователно събитие в рамките на застраховката заплащате 150 такса при замяна на апарат. Застраховката може да се прекрати по всяко време . Просто се обаждате и толкова спират да дърпат парите от сметката. При закупувне на апарат задължително предлагат да го застраховате . Имам поне десетима приятели които са си "губили" телефоните и ги продават в България. Системата е : Взимаш телефон , Правиш застраховка, Пускаш молба за отключване до оператора, До 30-40 дни телефона е отключен и след още един месец съответно го изгубваш, Спираш застраховката :) За България не знам как стоят нещата със застраховките.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз ти гарантирам, че не е така и го казвам защото съседите ми са полицаи и пожарникари. Тръгнах да търся правата си веднъж за нещо незначително, но ме беше яд. Казха ми да пиша поне 150 лева за да има ефект. Началник беше... Голям.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Нямах предвид това с предния си пост. Просто посочих приблизителния минимум, при който ще ти обърнат внимание.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...