Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Въпрос относно iCloud регистрация


Vladimir Stoychev

Въпрос

Здравейте колеги, начинаещ съм във форума и пиша за първи път. Наскоро се сдобих с Айфон 5с втора употреба. Преди да го закупя изчетох доста относно айОС устройствата защото към него момент ползвах Андроид. Взех въпросния телефон, направих си Ейпъл АйДи, но при опит да вляза с него в Айклауд ми изкарва съобщение, че максимума безплатни акаунти вече са използвани на този апарат. Викам си Окей ще се свържа с продавача и ще решим проблема. Между другото преди да го направя изчетох надлъж и нашир форуми - Български и чуждестранни относно този проблем. Момчето от което закупих телефона ми каза, че не може да премахне устройството от неговия профил тъй като за да влезе в тази секция с устройства на Ейпъл му искало да отговори на тайните въпроси а той не помнел какви отговори е давал.... Викам си Окей ще изчакам 90 дни от последното ползване на тела с айклауд акаунт и ще стане, но уви и това не помага. Разбрах, че евентуално ако направя нов акаунт от друго устройство и после се отпиша от него, ще мога да го активирам на моя апарат, но повечето хора който познавам с Ай-устройства не искат или се плашат от евентуална такава манипулация. И вече стигнах до последния евентуално възможен вариант е да си направя рестор на телефона и да регистрирам нов акаунт с дебитна карта, и въпроса ми е тогава дали апарата би тълкувал това като платен нво акаунт който без проблеми ще ползва благинките на айклауда. Благодаря предварително за отзовалите се. :)

Колеги, ако съм объркал раздела моля да бъда извинен. Знам, че така поднесената информация е леко объркваща но компетенциите ми в тази сфера не са ми силната страна. Но повярвайте ми наистина се нуждая от помощ. :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

16 отговора на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Броя на акаунтите, нама връзка с това дали са с карта или без. С карта можеш да си направиш и от компютъра. Друг е въпроса и не става ясно от поста ти, има ли акаунт на телефона ти в момента? Тогава възниква друг проблем, свързан с него и отново с паролата му и тайните въпроси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Телефона като го взех беше като нов, като го включих в началния екран му зададох да си направя ново устройство. Направих си акаунт ейпъл ай ди, изтеглих си приложения, синхронизирах си контакти през аутлуук и след това реших да активирам облачната услуга, но не става изкарвайки ми съобщение, че максимум брой безплатни акаунти вече е използван на това у-во.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Явно от телефона са активирани 3 iCloud акаунта, което е максималния допустим брой за устройство. Не успях да открия решение в нета.

Вариантът за теб е да направиш iCloud акаунт на друго Apple устройство, да му активиташ пощата, и след това да се логнеш от твоя телефон и да изтриеш акаунта от другото у-во. Надявам се да стане така. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И аз четох за този вариант, но в първия си коментар споделих, че и малцината хора които познавам с i-у-ства се страхуват да не им навредя на акаунтите чрез тази манипулация, знам ме звучи глупаво но това за сега отпада като вариант за мен. :( До колкото разбрах от момчето от което закупих апарата, че нямал възможност да премахне устройството от неговите свързани в акаунта защото не можел да отговори на тайните въпроси който уж забравил. Това възможно ли е като цяло?

П.С По принцип за да си активирам iCloud акаунта на друго у-во какви стъпки трябва да предприема, изцяло се създава нов акаунт ай ди или с този който аз съм създал към настоящия момент. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Значи трябва да създам ново Aplle ID на друго устройство, от там да активирам iClouda, да вляза с този профил през моя апарат и после да се отпиша от другото у-во? :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Телефона като го взех беше като нов, като го включих в началния екран му зададох да си направя ново устройство. Направих си акаунт ейпъл ай ди, изтеглих си приложения, синхронизирах си контакти през аутлуук и след това реших да активирам облачната услуга, но не става изкарвайки ми съобщение, че максимум брой безплатни акаунти вече е използван на това у-во.

Значи си успял да направиш Apple ID? В него са ти контактите и си изтеглил приложения от стора със същото ID?

Кое не успяваш тогава? Извинявай но не разбрах, за да опитам да помогна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Точно така имам Apple ID. Напривих си и регистрация в iCloud през компютъра. При опит да активирам айКлауда на телефона ми излиза съобщение "the maximum number of free accounts have been activated on this iphone".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Бившият собственик/ци да го махнат от списъка с оторизирани у-ва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Alxx, Точно там е проблема, че момчето от което съм закупил телефона ми каза, че за да премахне у-вото от неговия списък, ейпъл му изисква да отговори на тайните въпроси, а той вече не си спомнял отговорите. И така все още се въртя в този кръг, като незнам и аз кое е вярно и кое не. :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ами, ако си е забравил паролата за акаунта ще му ги искат, иначе се влиза само с нея и се премахват устройствата.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Явно съм прецакан от където и да се погледне. Благодаря за помоща все пак. А дали има друг вариант за излизане от така стеклите се обстоятелства. Някой колеги споменаха нов акаунт на друго у-во?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ти си имаш вече акаунт. Какво ще помогне нов акаунт, освен че ше имаш два?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ами нз в момента и аз съм деизинформиран. И търся варианти за разрешение на проблема. Ако намеря друг айфон на който броя използвани безпланти акаунти е по малък от три, и аз се впиша в него нещата могат ли да се случат? :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да. Така ще стане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Нещата се получиха по метода който сподели "kal1ch". Благодаря Ви за помощта. Весели празници! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...