Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Дисплеят пука.


Иван*Иванов

Въпрос

Здравейте колеги. Имах обичайното пукане в долният десен ъгъл, завиха ми болчето в криейтив и всичко се оправи, но след това се поеви пукане го power buton а от няколко дена целият дисплей пука където и да го натисна. Понякога спира, но пак се появява. Тъй като всичко друго е перфектно не искам замяна, но искам да попита ако някой знае дали е възможно самият дисплей да се залепи или просто да се оправи, и дали ще е нужно да стои с дни в криейтив или е възможно да стане за няколко часа процедурата. Просто не мога да се свържа с криейтив а нямам никакво време да ходя напразно, за това искам да знам дали си заслъжава да се разкарвам или да стоя така докато имам възможност да го занеса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Здравей, при един авер беше така и го заменя. Мисля че няма опция да го залепиш без да отнеме време, разглобяване. Аз бих го сменил и да изтрая тези 5 дни. При авера ми обаче проблема бе че сменения тел имаше проблем и така го сменя 3 пъти докато не попадна на читав

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от friendkiller
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Точно от това се притеснявам и аз. Айде ще стоя една седмица без телефон или с някакъв друг, ако ми върнат някакъв с друг проблем трябва пак да връщам и така може и до безкрай. Имам приятели със синкави дисплей, жълтеникави, хлътнали бутони... а при мен всичко си е перфектно само единствено това пукане. Установявам, че когато телефона се затопли тоест като се прибера вкъщи на топло спира да пука. Пука на работа и когато съм навън, възможно ли е от ниската температура някоя част да се свива ли и аз не мога да си го обясня просто.

Редактирано от Иван*Иванов
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако става въпрос за 6-ца, то и аз имах същия проблем, но от Криейтив се наложи първо да се ОПИТАТ да сменят дисплей модула, да ми го върнат, за да им кажа, че отново пука и чак тогава да стигнат до заключението, че е дефект в сглобката и да ми дадат нов телефон.Дано при теб го няма това туткане ...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

А аз сменям 3-ти телефон с такъв проблем, не се притеснявай. Даже в момента и този с който съм (4-тия) припуква от време на време, но вече му свикнах.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Благодаря ви колеги за информацията. Във вторник ще отида да видим ако се затегнат пак болтчетата дали няма да се оправи. Явно е масов проблем понеже и в чуждестранни форуми намирам информация, но е доста неприятен проблем. Аз не мога просто да си обясня ако е дефектна сглобка защо се появява след време, а не още при самата покупка....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ми може би точно защото е дефектирала сглабка, дефектира след известна експлоятация - все пак по цял ден "шариш" с пръсти по тоя екран, това е натиск, в един момент изпуска и толкова. Някой май беше писал, че от самото начало припуква дисплея, значи може и при покупката да се открие, зависи. На мен след по-малко от месец ми изтича първата година и направо ми се изправя косата, като си помисля, че може да се наложи да разчитам на операторски сервиз...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И моя припуква ама аз все си мисля че е от протектора, преди това го нямаше. А за креатив мисля че те не ремонтират, те си заменят. Имат право да го отворят но до док само. Дисплей мисля че не пипат.

Dessyteneva операторския сервиз също са под надзор на епъл и те няма да опитат да ремонтират сериозен проблем. При тях което са ми правили е да ми почистят буксата за захранването и след 2 месеца го върнах със същия проблем след което следваше замяна.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да Деси, аз като ходих да купувам от технополис беше останала само една бройка и то отворена която пукаше и така отидох в техномаркет, хората ми отвориха кутията пред мен всичко си беше наред. От скоро се появи това пукане при мен. Ще пробвам номера с болтчетата, ако не стане ще си трая. Просто толкова много съм си патил от гаранционни обслужвания, че ме е страх да го давам в сервиз или да заменям. Като остане 2 3 месеца гаранция тогава мисля да го заменя. Мислех си, че просто нещо се е разлепило но доколкото видях той е само на щипки, поне това ревю което изгледах, така че този вариант отпада. Явно няма как да се залепи съответно.

Отидох днес до криейтив център завиха болтчетата, но файда никаква , НО преди мен имаше човек със същият проблем и обясняваше как във фирмата в която работи 3-ма човека са със 6-ци и на двама телефоните започват да пукат само когато е студено и се заговорихме, че явно не съм аз ненормален, а проблемът идва от температурата, защото както човека така и аз в момента в който се прибера вкъщи всичко се оправя. Отново ме посъветваха смяна, но ще си трая, поне докато не се затопли времето, ако продължи това тогава, вече ще се замисля.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не знам, ама моя не пука, а тия дни почти по цял ден съм насам натам в студа, отделно излизам рано сутрин с кучето, преди време беше -12 и пак не пукаше. Смени си телефона, дори ако нещо пак попаднеш на дефект, пак го смени, но да си ти е наред, аз лично не бих направила компромис, когато има възможност да се отстрани проблема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако ти пука само на студено, то недей да чакаш да се стопли за да ходиш в сервиза, че проблема ще изчезне.

Действай докато е студено.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Понеделник, ще ме местят в нов офис, където е много топло, колегите ми са по къси ръкави там, ще видя как ще е, ако продължава да пука ще отида да го сменя. Наистина не искам да го сменям, но съм супер дребнав и това пукане направо ми бърка в здравето, и то лошото е, че постоянно го натискам ей така да видя дали пука и като пукне направо... Хубавото е,че поне при 6с го няма този проблем, значи са се постарали да го отстранят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Пукането започва при леко огъване на телефона причинепо от изпускане натиск и тн.

Просто на iphone 6 им е супер мек алуминия и не е залепено стъклото към корпуса, за радост проблема го няма при 6S.

Моя съвет е замени го с нов, продай го и си вземи 6S, аз така направих и съм супер доволен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Със сигурност ще се сменя колега, в петък ако мога да изляза от работа ще отида до криейтив, най- накрая се реших. Просто не мога да си обясня ако е заради сглобката защо ту спира ту започва да пука. Не че отговора ще оправи проблема просто ми е интересно :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Колкото и да го сменяш след време пак започва да пука.

Сменяй продавай (щом пукането те дразни) и взимай нов :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Тука и ясновидци си имаме! Тая безсмислена тема ще я потърпим още малко. Имаме си вече една, същата! Сега ако кажа, че аз такова пукане не съм видял, какво правим?! Пак започвал да пука... Боже, боже, колко мъка има...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз пък имам над 10 приятели и познати с характерното пукане, вЕрно много мъка им беше.

Мойта 6ица започна да пука след изпускане от 50 сантиметра върху килим на втория месец.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте, 

Ще задам въпрос тук, за да не отварям нова тема.

Появи се въпросното скърцане, пукане между дисплея и рамката на Iphone 6, закупен от емаг преди година и 3 месеца. Те дават гаранция от 2 години като международната е 1 година. Сега идва и въпросът, дали си заслужава да се занимавам с техните сервизи? Говорих по телефона с техен представител, който нямаше много желание да обясни, къде ще отиде апарата ми и какъв ремонт ще му бъде правен или ще бъде подменен. Струва ми се, че след стандартната гаранция няма как да го сменят, но знам ли ги как процедират. Пък и им се носи лошо реноме, знам ли ги да не кажат, че гаранцията не покрва такива повреди и да стоя един месец без телефон на вятъра. 

Някой запознат ли е с процедурите им?

Ще съм благодарен за съвети как да процедирам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Прати го първо до Creative, защото винаги има гратисен период при такъв тип дефекти, ако случайно не го заменят се обърни към emag.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

В Криейтив,ще му поискат 240 лв.,лично съм питал,щото и моят е така.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Нека пробва, ако му поискат ще си го поиска обратно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ще пробвам да им звънна утре, ако успеят да ми дадат някаква информация по телефона. Иначе не ми се размотава по куриери.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И моят дисплей на 6+ се разпука миналата седмица в областта на volume бутоните....И то няма и месец след едногодишната гаранция от Епъл!Пратих го в сервиза на Теленор,приет е на 28.09 и оттогава нищо не се случва с него.При проверка на статуса в сайта им показва само "Приет в сервиз" и толкова.Дано по-бързо да се задействат,ама надали! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Има малка вероятност да го сменят. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...