Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Препоръка за роботизирана прахосмукачка


chayanne

Recommended Posts

Решил съм да взимам такава, че вкъщи не може да насмогнеме на двете хлапета. Може ли някой да даде препоръка за марка и модел за качествено почистване? Ще се ползва ежедневно. Апартамента е около 60 квадрата, като 30 от тях са едно доста разчупено помещение. Целта е да не се губи прахосмукачката(сканиране под, таван и т.н.) и да минава неколкократно през едно и също място. Чух, че има и модели, които мият и пода, но не знам дали са комбинирани или са самостоятелни уреди. Изобщо не съм в час в този сегмент.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 97
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • The Shaman

    28

  • chayanne

    16

  • johnnybravo

    7

  • kawabiker

    6

За годишнината от сватбата ни подариха една такава - SAMSUNG. Доста добре се справя с чистенето. Има и сензор за сканиране на помещението. Батерията издържа около час и половина -два. Има и Silent режим.

Като се изтощи батерията сама си намира зарядното и отива при него.Точния модел не съм го гледал, но няма проблем да я снимам и да кача снимката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Жената ползва iRobot Roomba повече от една година. Доста добре се справя с всякакви повърхности. Пускаш я и я забравяш, тя си обикаля, почиства и накрая се изключва. Дори си ходи сама до зарядното ;)

В началото не мислех, че ще има полза от такова нещо, но се оказа доста добра. Има и две електронни бариери които можеш да поставяш на места където не искаш да почиства.

Последните модели имат и връзка с телефон за пускане в определено време.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имаше един сайт/магазин, в който можеше да тестваш, който модел си избрал и ако си ок да го купиш. Даваха ти модела срещу определен депозит. Търся го в момента и като го намеря, ще споделя.

Лично аз бях взел една самсунг преди време, висок клас ама я върнах на следващият ден... не чистеше космите от кучето.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И ние сме с Roomba вкъщи и сме доволни. Честно казано, рядко я пускаме в целия апартамент - обикновено затваряме някоя стая и я пускаме да почисти, след което я местим в друга. Около 60-70 квадрата е апартаментът ни и го почиства с едно зареждане без проблем. Има възможност да я програмираш да почиства в определени дни и в определен час - ние го ползваме като ходим някъде на ваканция за да не се събира прах. Не знам кой е актуалният момент, но от 8-ма серия насам, смениха четчиците с гумени, които са значително по-лесни за почистване, особено ако имате домашни любимци.

 

Като недостатъци, понякога се обърква тотално като влезе под някой стол - за съжаление, нашите са такива, че едва-едва влиза, но като влезе няма излизане. Освен това, ако я затвориш в стая и не може да се прибере в станцията за зареждане, се изключва, когато прецени, че е чисто. Това е супер, но не спира там, откъдето е започнала, ами където й падне, което може да е под легло, зад вратата и т.н. И финално, имаше много удобна дръжка за разнасяне, но се счупи, а не е като да сме я размятали или нещо подобно. Не че е болка за умиране, ама е по-досадно носенето из апартамента.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сайта е http://www.irobotforyou.com , но там предлагат само модели на irobot. Но аз така или иначе се спрях на тази марка.

Доста изчетох от вчера - това е марка с дългогодишен опит в роботизирането (от 1990г.), като правят и много роботи за военните.

Аз домашни любимци имам два, но те не пускат косми а трохи - Хензел и Гретел х 10, та поръчал съм една за тридневен тест. После ще избирам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имаме Roomba 780 от около 4 г. - както казва стопанката "най-добрата инвестиция в къщата" :smile::):smile:. По никакъв начин не ти отменя истинско почистване, но поддържа нивото през седмицата. Програмира се кога да работи - примерно когато сте на работа - робо си бръмчи. След 3 -тата година се наложи смяна на батерия, иначе абсолютно никакъв проблем. Чисти тристаен апартамент от около 90 квадрата без да се замисли. Взехме скоро и Braava - да мие пода.

Според нашето семейство си заслужава парите.

Редактирано от wsgar3
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От два дена сме с тестова Roomba 880 и мога да кажа, че това е нашият домашен помощник. Чисти перфектно.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не виждам какво толкова им харесвате на тези уж прахосмукачки.
За времето, което обикаля и се пречка из краката на хората, три пъти почиствам целия апартамент с голямата прахосмукачка и то в пъти по-добре.

Това чудо на техниката просто се прави, че чисти.

Имам два броя в къщи и въобще не съм доволен, но това си е мое мнение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мързел ли бе да го опишеш... 

Хора, зае_ете ги тия роботи. Чистете си сами, хем малко фитнес, хем малко движение! Ще ти се пречка и ще ти бучи 2 часа, вместо за 10-20 мин. да минеш всичко... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В този аспект принципно е така, но това означава, да се лиша от СОТ-а, което няма как да стане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има своите предимства и недостатъци - примерно аз никога не бих я пуснал в стаята, в която съм. Но пък сутрин като стане голямото бебе, пускаме я в нейната стая, отваряме да се проветри и докато закуси, вече е чисто. По принцип и с голямата прахосмукачка мога да изчистя, но тя е доста по-досадна за разнасяне, пък и трябва да размествам леглото за да почистя прахта отдолу. Подобно е и със спалнята - докато работя/хапвам в хола, пускам я там, затварям вратата и след 20-30 минути е чисто. Така че ако не държиш да мине целият апартамент наведнъж и можеш да осигуриш празна стая за половин час, не е проблем да чисти докато сте вкъщи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам ви да погледнете и Dirt Devil m607 от amazon. С промоция и доставка до БГ ( DHL) е 160 лв , а без е около 200. Прави всичко което и по скъпите с над 500 лв IRobot Roomba. Вярно е че не ходи до станцията като се изтощи батерията, но всичко останало го прави перфектно. Съпругата ми е изключително доволна от верния ни "домашен любимец". Дори наскоро поръчах и втори за подарък. Собствениците му също са очаровани.Не случайно е най продавания артикул от този вид в немския Амазон!!!

Редактирано от shemesh
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Algor, то сота се настройва за домашни любимци. При нас, сутрин като изчистиме, до вечерта пак е за чистене - е няма кой да тича с прахосмукачка нон стоп. Освен това когато пуснах тестовата машинка първият път, жената беше чистила сутринта. Контейнера на робота се напълни от две стаи само, и то основно прах. Не знам ти какви си ползвал, но ние сме очаровани  от irobot roomba 880. Чисти перфектно, а жената беше много скептично настроена. Сега събота и неделя беше много приятно, след като децата цяла вечер са ронили бисквити, солети и неща със съмнителен произход и предназначение, сутрин да стана и в дневната и кухнята да е чисто. Настройвам робота за 7 сутринта и хич не го чуваме в съседната стая. Утре като върна тестовата машина, направо купувам нова.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Румбата е истината , най -добре да се вземе от щатите ако имаш възможност , има разлика в моделите и някои функции заради ЕС. Преди няколко години когато ги внасяхме  един приятел даже я "руутна" и направи тунинг :D . До колкото знам и на новите модели е възможно , ама кой ще си играе ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не мога веднага да разгледам вариантите в Америка.Наясно ли си,дали предлагат и 220 волта(не,че е голяма болка),но за някой неща се случвало?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледам сега на първо четене, че моделите вече са оеднаквени за щатите и ЕС ( на второ може да излезе и разлика ). Преди бяха ако не се лъжа 550 там 580 тука и т.н. ( втората цифра за щатите беше нечетна ) . Ние сме още с тези модели и още са деянлии .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В нас прахосмукачката работи повече от телевизора. Имаме черен лабрадор и се чисти по 2 пъти на ден. Ако кажете че ще смогва, да взема и аз да пробвам.

デシスラブ

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще взема черен лабрадор и ще ти потвърдя ! ;)

 

А ако не е черен миродавно ли ще е  :afraid:

 

П.С. Детето има зебра , ама тя е късокосместа :D:))

Редактирано от kawabiker
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Край, глобен си!

Черен, за да опиша колко се виждат космите на пода. ;)

デシスラブ

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз точно от един приятел с лабрадор се запалих.

П. П. Лабрадора е бежов, но теракота е тъмен:)

Sent from my iPad using Tapatalk

Редактирано от chayanne
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
On 2/21/2016 at 7:19 AM, shemesh said:

Препоръчвам ви да погледнете и Dirt Devil m607 от amazon. С промоция и доставка до БГ ( DHL) е 160 лв , а без е около 200. Прави всичко което и по скъпите с над 500 лв IRobot Roomba. Вярно е че не ходи до станцията като се изтощи батерията, но всичко останало го прави перфектно. Съпругата ми е изключително доволна от верния ни "домашен любимец". Дори наскоро поръчах и втори за подарък. Собствениците му също са очаровани.Не случайно е най продавания артикул от този вид в немския Амазон!!!

Ей сега я видях в Кауфланд на 199 лева .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...