Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Българско меню - КОГА?


Veselin Minchev

Recommended Posts

Тоест в страни като Гърция и Хърватия се купуват много повече айфони, отколкото в България? Възможно е, ама чак пък толкова голяма да е разликата в пазара... Българинът пръска доста пари за телефони...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 51
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • dessyteneva

    6

  • Alxx®

    5

  • Asen_77

    4

  • Miglen asenov

    4

Има и то доста общо. Ако се продават достатъчно устройства и Сири ще направят да говори на Български.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами то може да се наложи и до Тим Кук да стигнем... Епъл съпортът така ни отсвирват, че няма накъде. Ето и моята "кореспонденция" с тях в Туитър...

22a5701d6b42d86049ee9aa38e4ede86.jpg
83b689d63e843bb93bc600431ac4b03f.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Още докато те гледат, че им даваш пример с други два езика и те отсвирват. Според мен някак е неудобно.


Infinity

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отсвирват не е точната дума. Те самите вероятно нямат инструкции как да реагират в тая ситуация. Влади Савов им беше пратил готов превод на 2.0 навремето(по спомен) и му бяха обяснили "колко е сложно" интегрирането на нов език. Така се роди iPhonetic тогава :) Насила. В това отношение Епъл са абсолютни педали(да ме прощават свестните хомо-та) и не вярвам нещо да се промени. Всички искат да ни заличат като нация и идентичност.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми пишете глупости и Алекс( педАли били), другия пък Кук замеси(през онАя работа му е), още един занимава съпорта където пък там най малко могат да дадат адекватен отговор понеже са съпорт(подръжка) а не са отдел по бъдещи проекти и разработки или там както се казва. Че ти е добър Англ ти е доста добър - ама не питаш където трябва братле. Казал ти го е много добре- не могат да спекулират с бъдещи промени поради причината че се занимават с подръжка.
Гоги ви го каза много точно. Само че този ресор не да каже на производителя а да се обърне към вносителя или вносителите. Ако са официални примерно Глобул и Мтел да се определи като задължение щом продават по магазините си официално тел да са им с Бг меню. От там вече като те искат да продават официално да си искат от производителя съответното меню. Толкова е лесно само дето на въпросния ресор е мързелив и подкупен и не го интересува. Като поръчката на КАТ дето някой чиновник обърка(взе пари) и поръча автомобили с сгрешено предно стъкло което пречи на радар камерите. Абе слаба държава. Ама да речем кажат на Глобул не може да ги продавате щото нямат Бг меню дали няма да се стигне до шефа на Глобул и той ще писне до Апъл щото продажбите му ще спрат в Бг. Тогава съм сигурен че реакцията ще е мигновена щото Апъл ги интересуват продажби да се увеличават.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Факт е , че българско меню няма. Тук подетата инициатива пишете в съпорта също не дава резултат....Поколения след нас може и да ползват тази благинка. Навремето Влад Темплер беше им предоставил готов превод не помня на коя iOS , само да го интегрират в устроиствата и нищо . Та чрез JB и iPhonetic го докарвахме някак. И аз съм ползвал благинката на 4.2.6 ако не ме лъже паметта .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Естествено, че не е нужно, но редовно има пориви на "патриотизъм", които повдигат тази тема. Аз лично бих се зарадвала на възможността да си говоря със Siri на български, заради кошмарното си произношение, но пък акто няма е стимул да го усъвършенствам :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Деси, защо да е “патриотизъм”? Моите родители не владеят чужди езици, примерно! И не само моите, предполагам. Обаче съм им пратил по един телефон и Ко прайм? Масата хора над 40, 50, 60 години не са толкоз отракани, като идните поколения....


Infinity

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, mementovivae написа:

Деси, защо да е “патриотизъм”? Моите родители не владеят чужди езици, примерно! И не само моите, предполагам. Обаче съм им пратил по един телефон и Ко прайм? Масата хора над 40, 50, 60 години не са толкоз отракани, като идните поколения....


Infinity

Защото след въпроса за бг меню се почват едни локуми как нас българите никой за нищо не ни зачита и прочие и прочие, чел си ги предполагам. Колкото до по-възрастните хора, не мисля, че е нужно точно айфон да използват, но ако държат, или наследниците им държат, разучават няколкото думи без проблем, поне моите. Не отричам, че е добре да има, но като няма, няма и толкова, приемаме, че няма и продължаваме напред. ПП, аз съм почти на 45, не се имам за толкова неотракана, както казваш, не подценявай хората и не им лепи етикети, ако е възможно. Чета и превеждам от два езика, а менюто на който и да е телефон никога не ми е било проблем, при все, че съм и жена...

Редактирано от dessyteneva
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Що бе Деси ? Да, не ни бръсне някой за нещо? Виетнамски има ли ? Има ... Румънски , унгарски... . И да не засягаме въпроса за пазарите на продуктите им , може ли. Защото български език има във 100% устройства с “робот”. Така , че не ми е комфортно , не ми е добре , че ни игнорират от Apple не , че не се оправяме .!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И като го напишеш тук сто или хиляда пъти какво се променя, даже и на тях като им пишеш какво се случва? Просто свикни с мисълта, че света не се върти около теб или мен, или нас като цяла и дишай спокойно, причиняваш си излишен дискомфорт, единствено това е резултата.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е, че Apple спряха да четат форума, иначе имахме шанс :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Потребителят гласува с парите си за дадена фирма. Ама потребителят често не мисли по въпроса, щото иска да е джиджен с екстри. Аз гласувах "за" последно преди 4 години, оттогава съм "против"(е, седмицата ми я пробутаха подарък). Писал съм на поддръжката им, по повод рекламите за замяна на стария Мак с нов горе-долу(по памет):

"Благодаря за предложението. На въпроса: ползвам свободно четири езика и уча пети. Устройство на английски език ми идва почти естествено за употреба, обаче аз съм българин и искам да бъда уважен като потребител, даващ парите си за ваш продукт. Докато не се появи българска локализация във Вашите устройства ще ползвам наличното и няма да Ви донеса цент приход. Ако някоя сутрин Сири ми каже "Добър ден, Алекс!", може да се замисля за ново устройство."

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересно колко хора ползват Windows на български? За мен това е ужасен кошмар, въпреки близо 30-те ми години професионално ИТ занимание. Същата работа е и с Андроид на български. Преводът е скандален, да не говорим, че ако търсиш съпорт за нещо с гугъл, българският няма да е от полза. Аз лично никога не ползвам никаква техника на български, независимо компютър, телефон, телевизор или пералня. Английският е нейтив технически език, терминология и стандартите в индустрията произлизат от него. Разбира се, това съм аз, на друг може да му е приятно да чете скапания превод, трети пък да се чувства много горд да види кирилицата на екрана.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тони, аз съм на същия полюс относно употребата. Въпросът е: защо повече или по-малко значителни нации(от гледна точка приходи) имат локализация, а ние не? Къде се корени причината да няма български? И не, не е в продажбите със сигурност.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеца по-късно...
на 11.03.2018 г. at 13:37, Asen_77 написа:

Когато някой от форума влезне във властта :D. Но според мен не зависи от това, а от количества продажби. С всичките продажби/покупки, който са от чужбина няма как да се достигне нормална бройка, че да ни обърнат внимание ;) 

Не е до влизане във властта,още по-малко зависи от Управлението-нека вземем за пример всички гиганти предлагащи смартфони на бг пазара- нима корейците инат полза от свития ни пазар,но всичките им продукти имат задължително бг меню...Дори някогашната "Нокия-3310" беше с бг меню...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А защо имат? Защото всичките ползват Андроид.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Здравейте и аз за годините, много пъти съм писал на apple, за добавяне на български език, но без успех, но въпреки това да не се отказваме, колкото повече хора се свързваме с тях, толкова повече имаме шанс да ни обърнат внимание. Аз лично се оправям горе долу с английското меню, но примерно ако искам да подаря телефона на по възрастен човек, той не може да се оправи, както и да е пренебрежение си е към българите, липсата на езика ни!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Писал съм доста до Епъл през годините. Разбор досега:

Хърватски език има, но, там се продават почти толкова нови айфони, колкото и тук.

Извод: ами, аз няма да си купя скоро нов уред от Епъл. Било от инат, било аргументирано в комуникация с тях. Английският и още няколко езика за мен не са проблем, но обидата не се плаща с пари.

 

на 13.05.2018 г. в 23:11, Alxx® написа:

Потребителят гласува с парите си за дадена фирма. Ама потребителят често не мисли по въпроса, щото иска да е джиджен с екстри. Аз гласувах "за" последно преди 4 години, оттогава съм "против"(е, седмицата ми я пробутаха подарък). Писал съм на поддръжката им, по повод рекламите за замяна на стария Мак с нов горе-долу(по памет):

"Благодаря за предложението. На въпроса: ползвам свободно четири езика и уча пети. Устройство на английски език ми идва почти естествено за употреба, обаче аз съм българин и искам да бъда уважен като потребител, даващ парите си за ваш продукт. Докато не се появи българска локализация във Вашите устройства ще ползвам наличното и няма да Ви донеса цент приход. Ако някоя сутрин Сири ми каже "Добър ден, Алекс!", може да се замисля за ново устройство."

Този пост е на три години.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вчера малкия пририта да му сменям вайбъра на английски, че са го ъпдейтнали и стана на български всичко


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеца по-късно...

Другия месец ще е публичната бета, може би това е искал да каже.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно това исках да се изясни, за тези, които не знаят!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...