Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Кое използвате - Apple Music, Spotify или сваляте на телефона?


istoyanov

Recommended Posts

Обмислям за коя от услугите да се абонирам. Spotify съм използвал и бях доволен, особено опцията за offline слушане на музика. Бихте ли споделили вашето мнение за тези услуги?

Благодаря!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Spotify можеш да слушаш едновременно на няколко у-ва;)Но ти си решаваш

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Офлайн имаш и на Apple Music! Аз се разочаровах от Spotify този месец и си прекратих абонамента! Имах го на 3 у-ва но от началото на месеца след ъпдейт на програмата под windows не иска да ми синхронизира музиката между всички у-ва. Писах им но така и не получих отговор!!! Оставам си с Aplle music .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На няколко у-ва едновременно съм писал.Офлайн ясно.Как да ги синхронизира?Аз нямам такива проблеми!Два телефона,компютър,Fire tv и fire stick,с един spotify акаунт.За всяко си решавам какво да свалям и всичко е точно.Различни у-ва,различен софтуер,различни акаунти и всичко е на 6.Къде е apple music в тази картина?Ако слушаш на едно у-во,може би

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само Spotify съм ползвал, но не са ми давали причина да ги оставям. За тях можем да добавим, че може да си влезнеш в акаунта през браузър и пак да си слушаш музика ;) https://play.spotify.com/browse

Някой, ако има наблюдения да сподели, коя платформа има по-богата колекция от изпълнители, албуми, песни. Случва се да липсват неща в Spotify, които съвсем не са безивестни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвах близо година, но осъзнах, че плащам 10лв за нищо понеже не го използвах много (бях с Андроид и музиката не беше проблем). Но сега с не джейлнат 6S честно казано ми е зор и търсля лесна алтернатива да слушам музика в колата. Харесва ми и внедряването на Shazam. Доста удобно.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С последния ъпдейт на Шазам има внедряване и с Епъл Мюзик и могат да се пускат целите песни през приложението, както и автоматично да прави плейлиста в iCloud library-то.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само да напомня,че активация на Spotify през Safari или друг браузър е 5€,а през AppStore е 7€!В процентно съотношение си е около 35% по-скъпо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предимството на Apple Music е интеграцията с iOS, Siri и Apple устройствата като цяло (логично). Семейният план (с ползване на до 5 лица) е само 8 евро, а при Спотифай почва от 7.50 за 2 лица и стига до 15 за 5. В АМ има и музикални видео клипове, в Спотифай мисля, че не. 

Друго предимство лично според мен е новата и интересна музика, която услугата предлага според моите предпочитания. И Спотифай уж прави същото, но не е на това ниво. Все пак Епъл имат доста повече ноу-хау, след като от 10 години събират информация за музикалните библиотеки, предпочитания и харесвания на стотици милиони хора по света.

АМ израсна много в последно време, особено с последните ъпдейти аз лично не виждам какво повече ми трябва или да ми лиспва. Може би единствено функцията на Спотифай да контролираш плейбека на всяко устройство.. За момента единствено Remote донякъде е решение, но вярвам, че в скоро бъдеще (може би iOS 10) ще бъде добавено и дори подобрено това, както се случва с много други неща, които Епъл правят/заимстват. Въобще като цяло по-голям потенциал има епълската услуга по мое виждане. Ако Спотифай направят някое чудо и пуснат планове без реклами за 1-2 евро ще разбият всичко, но едва ли. При еднаква цена на услугите, ще избера АМ 10 от 10 пъти. 

Въпросът е по-скоро всеки да си прецени дали ще използва достатъчно такъв тип стрийминг услуга, за да оправдае 10-те лв. месечно. Още повече със Спотифай имаше начин за безплатен вечен трайъл (който не знам дали вече са фикснали), както и фрий план с реклами. 

Към автора на темата - пусни си 3-месечен трайъл на АМ, после и на Спотифай и сам ще сравниш и прецениш кое ти допада повече. 

Редактирано от DreamcatcheR
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Здравейте,

Искам да слушам АМ на домашната система у дома без да се налага да нося и свързвам Макбука с ТВ или домашното кино.

Докато бях с Google Play Music, стриймвах от което и да е устройство към Chromecast на ТВ, което е свързано с дом. кино, но си спрях абонамента, тъй като не работеше добре с iPhone-a ми.

Apple Music е чудесно реализирана и искам да остана на нея. Ще се радвам и ще бъда много благодарен ако някой с подобен казус е намерил начин да слуша от Мак на домашна система и сподели опита.

Преди да постна тук потърсих из мрежата, форумите на Apple и видеа в YouTube, но или методите са остарели и вече не работят или е обяснено неясно.

Бъдете здрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам Spotify най-вече заради интегацията с "Djay Pro". Позволява ми в реално време да миксирам и всички други изисквания като DJ. Не съм обременен да пълня харда с излишни еднодневки, като летни хитове, латино простотии, не дай си боже чалга. Ако има плейър с интегриран в него AМ, моментално минавам към тях, след като разбрах от колегата по-горе, че вече имат и видео.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, spe1 написа:

Не цитирай.

Използвам AirParrot и върши чудесна работа ;) 

Редактирано от arm11
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Spotify :) не за друго но го имам на и ТВ и на плейстейшъна, не че не мога да го пускам от телефона към АТВ-то, но почнах с него и така до сега.


Sent from my iPhone 7 plus using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам нито една причина да ползваш АМ,вместо Spotify.Виж за обратното,причините са много!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, gogi6 написа:

Не виждам нито една причина да ползваш АМ,вместо Spotify.Виж за обратното,причините са много!

Възможно е. Изборът ми е субективен - за мен АМ са най-добри! Ако се махна от тях, ще ида при Google Play Music. АМ и Гугъл са 100% музика и единствената комуникация от тях са фактурите ми от тях. Spotify обаче ме дразнят постоянно с покани да следвам приятели, да споделям плейлисти и т.н. Това са последните ми спомени от тях. За съжаление, щом инсталирам на нов комп, всеки път се налага да персонализирам настройките, защото не се синкват с акаунта. Качеството на музиката при Спотифай е най-ниско. АМ + Гугъл са топ! 

Гугъл има изключителна "радио" функция, АМ има тематични плейлисти, които се обновяват периодично без намеса от мен. Със "Сполайти" слушах едни и същи песни - много неинтуитивно за навигация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам Spotify, защото мога да си пускам музика директно на колоните без да има устройство, което да стриймва. Но и аз не съм особено доволен от тях и ако не беше това предимство, щях да съм минал на АМ отдавна. 90% от пътите, когато пускам музика е докато излизам от нас и минавам през асансьора, където интернетът го няма никакъв. В такива ситуации, спотифай зарежда по 30-60 секунди, което е влудяващо. Десктоп клиентът също е някакъв умрял електрон ап, който за да седи в бекграунда точи по 5-20% cpu и е ужасен като навигация. Но най-досадното е, че механизмите за откриване на нова музика по-скоро ти пречат, отколкото ти помагат - ползвам го от около 2 години, един път не ми е препоръчало нещо, което да ме изкефи. За сравнение, докато течеше trial-а на АМ, открих 2-3 готини групи и над 10 песни, които не бях слушал преди.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Без свалена музика и наличен нет как да зареди мигновено?

Ползвам на windows 24 часа на ден,на 32- bit компютър с 1гб рам,отпреди 7-8 години и никакво cpu не ме бърка! Това в продължение на поне 2 години. iTunes по-малко ли товари?!Възможността да управляваш дистанционно всички логнати у-ва е незаменима .Интеграцията на Spotify с proDJ,без да е зависима от другите логнати, също е недостижима за останалите предлагащи стрийминг услуги.Аз обаче ползвам повече професионално. За домашно ползване и AM става Deezer ,между другото,също е ниво над Apple.Те пък са уникални в предлагане и миксиране.

 

 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Относно зареждането, имам свалена музика, но независимо дали от това, непростимо е да ми седи на логото в продължение на минута. Винаги може да зареди основния интерфейс, пък нека да ми покаже loading bar-ове на безсмислените им suggestions, искам да мога да си отворя библиотеката и да цъкам по екрана вместо да гледам зеления кръг с чертите.

Относно cpu/battery usage-a, аз съм на Mac, може на Windows да е по-добре направен.

И да, аз определено го ползвам за непрофесионални цели - даже нямам някакви обособени плейлисти, всичко което си харесам го бухам в My Songs и си ги слушам тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Имах Spotify Premium абонамент от 1 година. Много бях доволен. Доста от песните обаче ги няма. И не можеш да си сложиш в приложението своя музика от компютъра.

Изключително зле настроен бях към продуктите на Епъл, но честно казано Apple Music е по-добро. Защото има всичко, което съм търсил и можеш да си качваш своя музика. И да слушаш свалената такава офлайн.

Плюс това Спотифай е доста бъгаво приложение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ъпдейт: абе знаех си, че има нещо куцо тука. Не може да е толкова хубаво и да е истина. А това е Merge with iCloud Music Library. Ех...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
Здравейте,

Искам да слушам АМ на домашната система у дома без да се налага да нося и свързвам Макбука с ТВ или домашното кино.

Докато бях с Google Play Music, стриймвах от което и да е устройство към Chromecast на ТВ, което е свързано с дом. кино, но си спрях абонамента, тъй като не работеше добре с iPhone-a ми.

Apple Music е чудесно реализирана и искам да остана на нея. Ще се радвам и ще бъда много благодарен ако някой с подобен казус е намерил начин да слуша от Мак на домашна система и сподели опита.

Преди да постна тук потърсих из мрежата, форумите на Apple и видеа в YouTube, но или методите са остарели и вече не работят или е обяснено неясно.

Бъдете здрави!

 

С извинение за известното закъснение,аз ползвам подобно устройство повече от година.Безпроблемна експлоатация-wi fi чип Qualcomm,DAC Wolfson.

На практика без загуба на качество при конвертирането.Свързва се по wi fi.

https://ru.aliexpress.com/item/AudioCast-M5-Wireless-Speaker-Airplay-DLNA-Music-Receiver-iOS-Android-Airmusic-WIFI-HiFi-Audio-Speakers-Spotify/32755561841.html?spm=a2g0v.search0104.3.158.naycHN&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_5_10152_10065_10151_10068_10344_10342_10343_10340_10341_10304_10307_10060_10302_10155_10154_10056_10055_10054_5370016_10059_10534_10533_10532_100031_10099_10338_10339_10103_10102_10052_10053_10107_10050_10142_10051_10171_10084_10083_10080_10082_10081_5590016_10110_10111_10112_10113_10114_10312_10313_10314_10078_10079_10211_10128_10073_10129_10125,searchweb201603_19,ppcSwitch_5&btsid=46a442f9-8656-4b3d-9b02-497697e8227d&algo_expid=10cf3822-af12-44a2-8d64-169a99e863c0-21&algo_pvid=10cf3822-af12-44a2-8d64-169a99e863c0

 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Имам няколк въпроса относно Apple Music:

1. След като имам достъп до песните и си ги изтегля на iPad-a, ще ги имам ли и на телефона?

2. Мога ли да спра абонамента когато си искам? 

3. Ако примерно го прекратя тоя абонамент свалените песни остават ли си след рестор, ако си запазя бекъп примерно? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...