Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

4G от Мтел, Виваком и Теленор


algor

Recommended Posts

4G мрежата на “Мтел” стартира на 25 април

picpath_3_37587.jpg

От началото на следващата седмица в България официално ще има още една 4G LTE мрежа и тя ще носи логото на “Мтел”. Операторът вече публикува в сайта си информация, че официално мрежата ще заработи на 25 април и до месец май ще покрива 75% от населението на България. Компанията обещава, че през първите три месеца (до 31 юли) тя ще може да се ползва напълно безплатно, а по-късно ще бъдат обявени условията за ползване на услугата след изтичане на тестовия период. В момента мрежата поддържа максимални скорости за изтегляне на данни от 86 Mbps, а след получаване на допълнителните честоти от КРС скоростта би трябвало да се увеличи до 130 Mbps.
“Мтел” уточнява, че над 81% от SIM картите на потребителите с тарифни планове с включен мобилен интернет в мрежата на компанията поддържат 4G. Всеки ще може да провери дали картата му е съвместима като изпрати безплатен SMS с текст “4G” на номер 1444. В случай, че картата не поддържа 4G тя може да се смени безплатно във всеки магазин на “Мтел”. В понеделник компанията организира среща с медии със своя технически директор и се надяваме да научим повече подробности.  

 Източник

Супер новина, която чакам отдавна и аз лично нямам съмнение, че ще е перфектна услуга като качество. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 123
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • The Shaman

    19

  • istoyanov

    10

  • gogi6

    9

  • MMJ

    9

Аз лично силно се съмнявам да е перфектна услугата, съдейки по всичко което се случва около Мобилтел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично силно се съмнявам да е перфектна услугата, съдейки по всичко което се случва около Мобилтел.

Понеже пак виждам провокативен пост...

"Перфектна услуга" и "Всичко което се случва около Мтел ( се казва)"

Вероятно се е имало предвид, по-добра услуга от псевдо 4G на Теленор.

Не всичко което се случва около Мтел е лошо. Аз например съм доволен за момента. Плюсовете са повече от минусите, за мен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Важното е конкуренция да има,а ние избор:)Псевдо или не,Теленор накараха другите да се задействат

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чак "псевдо". :)

Повече от 3G, но ограничен заради КРС. Нека има конкуренция!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може би колегата е имал в предвид , че мтел са псевдо заради всичката сган преминала от виваком в управлението и най-вече СЕО-то . И определено нищо хубаво не се случва там. В петък 23.04.2016 замениха 80% от HD каналите в сателитния им пакет с SD версиите им ,качеството е отвратително...

4G няма да е по-различно от това на Telenor ,докато не се дадат допълнителните честотни ленти освободени от 4GКом.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

5 hours ago, The Shaman said:

Кои други бре Нео? От другия, може би;)

Освен Telenor, Max Telecom също предлага 4G и то доста отдавна. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На Max Telecom са им много неизгодни офертите, а и с това слабо покритие...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е важното е , че е по-добре от Теленор както твърдят от мтел...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За сганта съм съгласен! От утре местя служебните на Теленор. Да видим дали ще е по-добре.

За телевизията при мен май няма промяна. А може и просто да не правя разлика.. Не знам.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко установих,че и абонатите на БОБ имаме достъп до LTE.Предполагам,че в последствие,ще ни отрежат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Къде се закачате на тва LTE? В Пловдив на центъра е само 3G :(

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ние тримата обаче си пишем тук и в мобиле. :D

ПП: хубавите неща ставали бавно. Ще видим утре. Въпреки, че аз предвиждам сериозни затруднения от претоварване на клетките.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В настройките дайте Settings - Cellular - Cellular Data Options - Voice & Data -> 3G. След това сложете обратно на LTE и ще се закачи. 

При мен няколко пъти пусках Airplane и рестартирах телефона - не ставаше. След горепосоченото си хвана LTE-то...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен заработи след off & on на Cellular data.

d8651cd1a1d71a55c01c25614a5bef39.jpg

ce0e4b253e95a3fc79d10fb451172fc1.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен /iPhone 6 Plus/ заработи веднага, на жена ми телефона /iPhone 6S/ какво ли не правих/и по горе споменатите неща/ и не се връзва. От последните firmware-и няма настройки за APN, най-вероятно трябва да се force-не carrier settings update.  Някой има ли подобен казус?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И при мен не се активира, може пък в Плевен да няма покритие.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

btw, Сим картите са проверени на 1444 и са ок.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако не може да се вържете, пратете SMS на номер 1444 с текст "4G" за да проверите дали сим картата подържа 4G мрежи

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...