Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

4G от Мтел, Виваком и Теленор


algor

Recommended Posts

Това още вчера го направих.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 123
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • The Shaman

    19

  • istoyanov

    10

  • gogi6

    9

  • MMJ

    9

таблета ми хвана веднага LTE... iPhone 5 не ще и не ще! рестартирах, сменях от 2G към 4G, от 3G към 4G, спирах cellular-a и пак пусках и нищо... (пратих и sms на 1444 - картата си ми е ОК)... и те така... мамка му!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Между другото 4G е само за Data, когато започнеш разговор превключваш на 3G и след приключването му се връща на 4G.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен /iPhone 6 Plus/ заработи веднага, на жена ми телефона /iPhone 6S/ какво ли не правих/и по горе споменатите неща/ и не се връзва. От последните firmware-и няма настройки за APN, най-вероятно трябва да се force-не carrier settings update.  Някой има ли подобен казус?

Защо да няма настройки за APN, ако добре съм те разбрала тук са (9.3.1):

ba2712507f73ef36c4de7c420d54c6ec.jpg

f4c7e53e2fd278983d314c23c39465b2.jpg

Settings- cellular data options- cellular data network

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно Мтел са махнали тази възможност

"The Access Point Name (APN) defines the network path for all cellular-data connectivity. You can view or edit the APN for cellular-data services on your iPhone and iPad. If your device uses a SIM card and your carrier allows you to edit the APN, follow these steps. "

393b0a7444e8ef74d284181339350fb2.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

IMG_5687.png

1. LTE

2. 3G

3. Домашен интернет

 

Тестовете са на iPhone 6, не съм имал никакъв проблем с включването на LTE-то. Оператора е Mtel.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, mirror написа:

И при мен не се активира, може пък в Плевен да няма покритие.

Има

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На часовника и при х-л Балкан, т'ва е пълна скръб!

image.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това драстично увеличава качеството на 4G и Мтелци доволни търкат ръце докато ние хабим платените МБти за тестове. Заредих 4-5 сайта, осезаемо по-добре зареждат. Не ме интересува скоростта. Гледам само, когато имам проблем.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Спомням си времето, когато теглих на моторолата ми (с един от първите многоцветни дисплеи) полифонични мелодии по wap. Тогава ми се виждаше бавно (и скъпо). 

В днешно време 3г-то е напълно достатъчно като скорост, стига връзката да е стабилна. ЛТЕ единствено за 4К и бързо превъртане на 1080п видео е осезаемо по-добра мрежа. Останалите милисекунди разлика бих казал, че не си заслужават повишения разход на енергия. 

Въпреки това, не скривам, че с нетърпение очаквам и Виваком да пуснат 4г :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

София вече е накичена с билборди за 4G на виваком. Вероятно и те ще го пуснат тестово ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В закрити помещения, а и на някои места в София, 4G-то е мираж за iphone 6s, дори нямам възможност да тествам скоростта тъй като е настабилно и минава към 3g.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За по-лесно закачване:

- Cellular Data на Off, след това се задава LTE във Voice & Data и тогава Cellular Data на ON. Разбира се ако има покритие. При мен вчера само така ставаше, но на закрито непрекъснато минаваше на 3G секунди след като се свърже.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нещо се издразних на мтел без да е свързано с 4Г-то им.

Май ще местя фирмените карти на виваком. С теленор нещо не се разбрах за фирмените, макар че съм доволен от тях за личния си номер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://www.speedtest.net/my-result/i/1630188515

Редактирано от pomoriec81
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Както и преди съм казвал, надеждността на мрежата е най-важното. Максималните 86 мегабита някой ще ги стигне някъде в полето, ако е сам на клетката за 4G. И какво от това? Да готино е, но повечето хора ползват мрежата в градовете, а там качеството и на 3G услугата е трагично. В момента в центъра на София 3G-то, което Виваком предоставя с до 42mbps на теста ми регистрира 1.4mbps down и 0.88mbps up. Демек нищо.

От тази тъпотия идва и по-големия разход на енергия спрямо други места, където мрежите са по-надеждни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да споря за 3G, но в Пловдив. Няма разлика от това да ползвам wifi на рутера си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При положение, че повечето хора не знаят за това LTE... скоростите от скрийншотите които виждам са трагични.

Само за протокола, Макс Телеком стартираха първи, после бяха Булсатком и едва миналата година декември - Теленор.

Сега са Мобилтел и последни ще останат Виваком, да ги видим пък тях.

Най-високите скорости които съм постигал бяха към Макс Телеком, но трябва да се има предвид, че абонатите им са доста по-малко от тези на Теленор.

Обаче вчера и днес на места където постигам 65Mbps примерно е пълна трагедия... 15-20Mbps.

Или бъзикат нещо или мрежата им клекна от толкова спийдтестове :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз до колкото знам ще се използват 4G клетките на Макс от Мтел... Може и това да е :) А иначе на мен 20 или 60 mbps ми е все тая. С нисък ping и през телефон къде точно ще усетиш разликата? Освен 4К клип..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...