Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iPhone 7


koksibg

Recommended Posts

 

6 hours ago, mirror said:

Аз пък не намирам никаква разлика м/у  6, 6s и 7, но чисто финансово ми излиза по-изгодно да ги сменям всяка година.

Аз бях с 6 и разлика се усеща - повече звук, по добър екран с таптик, нов бутон, камерата е по-добра, батерията трая повече, аз на себе си ли да вярвам или на друг?! Дори само  бутона е мега як!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 912
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • dessyteneva

    80

  • The Shaman

    71

  • Asen_77

    49

  • Dean

    47

Направих няколко снимки с depth effect-a на 7 Plus и съм изумен от резултата, особено предвид това, че все още е в процес на разработка и се очаква нещата да са по-добри в официалната версия на iOS 10.1. Заповядайте!
Държа да отбележа, че когато снимам хора ефекта е още по-внушителен, наистина фокуса остава само върху човека, но няма как да постна снимки тук защото ще се сърдят аверите, ахах. Подобни снимки на самия екран на телефона изглеждат поразително, наистина. Не мисля, че някога пак ще се върна на малкия iPhone. 

P.S - Опитвам се да намеря начин снимките да не се показват в поста, за да не е дълъг, но не мога, моля някой модератор да го редактира ако е възможно. 
IMG_0042.jpg


IMG_0050.jpg

IMG_0068.jpg

IMG_0038.jpg

IMG_0046.jpg

IMG_0052.jpg

IMG_0070.jpg

IMG_0064.jpg
 

Редактирано от Dean
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Камерата на седмицата на жена ми се скапа на втория ден...
Не може изобщо да фокусира и картината на екрана е на вълни (не знам как да го опиша, все едно да гледаш отражение в подвижна вода). При опит за ръчно фокусиране се чува чаткане от камерата.

Утре ще видим дали Теленор ще го сменят...И колко време ще им отнеме.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не го обяснявай, а направи снимка на екрана. От обяснението все пак звучи като дефект в камерата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, OXYGEN написа:

Камерата на седмицата на жена ми се скапа на втория ден...
Не може изобщо да фокусира и картината на екрана е на вълни (не знам как да го опиша, все едно да гледаш отражение в подвижна вода). При опит за ръчно фокусиране се чува чаткане от камерата.

Утре ще видим дали Теленор ще го сменят...И колко време ще им отнеме.

Щом е втория ден трябва да го сменят веднага, без да чакаш месец сервиза, но иди в централата в бизнес центъра, иначе през магазин ще ти го задържат много.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера това с DOF ефекта защо само на плюса го слагат. То не е от хардуера на камерата, чисто софтуерно е. Може би някоя от външните програми ще го добави и за 7цата. Да видим.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Плюс, колко да е плюс

Е как?Тази година две камери,догодина 3!Кви глупости,портрет моуд
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вчера се докоснах до черен мат IP7. Не бързах до сега. Бях в приятел на гости и там си поиграх с 7. Както някой спомена наистина стой малко като пластмасов с тая черна боя. На мен лично като държах двата 6с и 7 на допир къде къде повече 6с се чувства хубавия материал на алуминия. Някой по назад се изказа че новия бутон "къртел мивки, вадел павета и т.н" аз си го усещам като бутон само че вместо да има вход надолу както досега да речем 0.5мм сега само леко се вдлъбва навътре да речем 0.2мм което усещане е като клик и не ме впечатли. Друго разбрах че таптика работи повече от колкото на 6с и може би затова не го пускат за 6с за да може да има все пак разлика. Иначе с двете разлики(изпъкнала камера и липса на 3.5мм) телефона на практика е същия.
За мен най голямата ако може да се нарече новост са снимките с този боке ефект. Е на това вече му казвам кеф. Разгледах в нета снимки направени с боке ефекта и са направо умопомрачителни. Догодина този ефект ще го пуснат и за по малкия модел, както направиха с оптичната стабилизация. Аз се отказах да сменям 6с. Но на хора имащи 5,5с,6 с 7 ще усетят разлика и ако имат възможност да сменят. Както в бутона така и в звука аз лично не видях нищо "възбуждащо", чува се една идея малко по силно , но чак пък бас не чух, даже и стерео ефект не чух.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз щото идвам от 6-ца ама тия лайф снимки как стават и къде се гледат?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А някой до сега използвал ли е "iPhone projector"? И ако може да ми препоръчате читав за седмицата. Цената не е от значение. 

Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, profusion написа:

Аз щото идвам от 6-ца ама тия лайф снимки как стават и къде се гледат?!

Като пуснеш камерата, горе в средата има едно кръгче, цъкаш върху него да стане жълто и вече ще правиш live photos-и, можеш да видиш ефекта като натиснеш по-силно върху съответната снимка и тя ще започне да "мърда". 

Дано ме разбра!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове


За мен най голямата ако може да се нарече новост са снимките с този боке ефект. Е на това вече му казвам кеф. Разгледах в нета снимки направени с боке ефекта и са направо умопомрачителни.


Tadaa SLR by menschmaschine Publishing GmbH
https://appsto.re/bg/9PxmR.i

За 3.99€ същия ефект


Sent from my iPhone using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разликата е, че на 7+ го прави в реално време без потребителска намеса. А с приложение отнема поне 30 сек. на снимка. И трябва на всяка по отделно да се прави.

Боке ефектът е само за плюса, поради наличието на 2 камери - едната фокусира върху обекта, другата разфокусира. После софтуерна магия от страна на Епъл и резултатът е прилично добър. По никакъв начин не замества дслр-мирърлес апарат, но за телефон пак е добре. В по-горните примери се забелязва, че софтуера изпитва трудности в някои ситуации и замазва там, където не трябва.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не вижвам защо да не може да се направи с една камера която в бърст-мод да направи една снимка на фокус и една дефокусирана и после софруер да наслагва

Линк към коментара
Сподели в други сайтове



Tadaa SLR by menschmaschine Publishing GmbH
https://appsto.re/bg/9PxmR.i

За 3.99€ същия ефект


Sent from my iPhone using Tapatalk

Него ползвам. Но да на първата снимка с цветето се вижда къде е омазало дръжката. И за това мисля че е само софтуерно. Дори и втората камера не може да даде този дефокус. Сензора е твърде малък.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво е положението с гаранцията при намокряне пак ли пада или?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"Liquid damage not covered under warranty." (Гаранция при намокряне няма) пише на сайта на Apple.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е това пък е ебемти излагацията, честно...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Реално няма как да се докаже на до един метър ли си го тОпил или на двайсетина...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е трябваше да има и вграден барометър за подводно налягане записващ стойностите . :) така можеше да се докаже до колко метра е потапян :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...