Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

macOS Sierra [beta]


profusion

Recommended Posts

Опцията за инсталиране на програми от неоторизирани разработчици я има след update от ElCapitane към  Sierra тествал съм го на два Мака. Единият който е MacBook 2010 mid с 5гб рам .Но ми прави впечатление че системата ползва около 700-800 МБ рам повече от Капитана. Вие как инсталирахте Sierra за коя версия няма опцията за инсталиране на програми от неоторизирани разработчици 

Редактирано от cecur
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересното е,че и при мен я има опцията.А на доста места пишат,че я няма.Аз все още съм с GM,но на всички бети опцията си я имаше!

8916117F.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен на GM, при ъпдейт от El Capitan, опцията я нямаше. Стори ми се досадно тогава всеки път като искам да инсталирам нещо което не е от апстора, да ходя в менюто и да позволявам да се пусне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен също липсва опцията, бях с El Capitan преди това. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може би има значение и от машинките които ползваме , явно по новите модели нямат тази опция т.е от Apple нарочно да се опитват да накарат потребителите да теглят само от Apple store както е на IPhone без джейлбрейк а за по старите модели ,е те вече са ги отписали .Някой да сподели на каква машина от коя година има и ,коя го няма да видим това бъг ли е или просто се опитват да правят отново затворена еко система ;) 

ПС:Моите машинки са от 2010 MacBook mid I MacBook Pro От същата година

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз използвам MacBook Pro 13 (Early 2011), 2.3 GHz i5. Бях с El Capitan и в момента тествам masOS Sierra, по-добре върви, изяжда цялата ми рам (8гб), но се освободи 15гб място. Неприятното е, че липсва опцията за инсталиране на програми от неоторизирани разработчици.

Работя с продуктите на NI: Traktor 2.9.0, Traktor Z1 + Traktor X1 MK2, всичко изглежда нормално.

Редактирано от djbobbyd
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Макбук Про 2014 и при мен след инсталиране на Сиерата от Ел Капитан опцията си я има и ми ползва към 50% от РАМ паметта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз не забелязвам разлика в memory usage спрямо El Capitan. Върви по същия начин на 13" MBPr 2015 и 27" iMac 2013.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз с рамта съм ок и отметката си я имам, но му подадох едно судо по на Баба съвета :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Опицията въобще липсва за неоторизирани: https://www.dropbox.com/s/nqjz00w29kiud1k/Screen Shot 2016-09-21 at 11.38.33 AM.png?dl=0
Used: 6.20 GB
Cached: 1.73 GB
Swap: 768 MB 
 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен отметката си я имаше и при капитана, и по времето на всички бети на сиерата, и остана включително и след слагането на официална версия на сиерата на macbook pro (early 2011),  но на iMac-а (mid 2011) сиерата я сложих на чисто на SSD (направо литна след това), там опцията я нямаше, така че съвета на "Баба Гана" и "mariankata" влезе в употреба.

Редактирано от MacIlian
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз я имам...

Подсветката на клавиатурата ми пак не иска да се усилва...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отметката я имах на капитана и на последната бета , а сега на официалната  я нямах но със sudo spctl --master-disable се появи :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди в настройките на gestures на trackpada в дясно имаше анимация показваща действието, сега обаче анимация няма има само картинка, някой има ли същият проблем или е само при мен.  MacBook Pro (Retina, 13-inch, Mid 2014) е машината. Относно отметката за неоторизирани и при мен я нямаше след инсталацията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам ги анимациите.

Много ме е яд , че няма Hey Siri .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ха, вече няма да се налага да правим еквилибристика, за да се нареждат папките над файловете. Във Finder най-после има настройка "Keep folders on top when sorting by name" :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И преди е можело, но е по-неудобно винаги по вид да са ти сортирани.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На кое викате сортиране по вид,"kind" ли?

При мен всичко е сортирано по "kind", аранжирано по "none" и така ми е удобно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Аз ли си въобразявам или с последния ъпдейт на флаш направиха доста видеа да поддържат ПИП дори на новаТВ сайта и онлайн ТВ на Булсаткома могат?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой има ли представа дали програмата Karabiner, работи с Mac OS Sierra? Сложил съм буквата "ч" на друг бутон и ще ми е малко кофти промяната.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Karabiner does not work on macOS Sierra at the moment.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...