Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

macOS Sierra [beta]


profusion

Recommended Posts

Ползвай Ukelele за същата цел. Работи.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да попитам някой има ли проблеми с кейчана ( когато искам да се вържа към файлов сървър или Таймс капсула ми иска юзер и парола всеки път при свързване въпреки ще са запаметени вече)
При ЕЛ Капитана се връзваше директно само първият път поиска юзер и парола



Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да. След рестарт иска. Надявам се да го оправят скоро.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте колеги,

да попитам FileVault оставяте ли го включен или го изключвате ?

Имам едно неприятно замръзване от време на време и след двуседмичен престой в сервиза ми казаха, че било от FileVault и да го изключа. Хардуерно всичко е нормално. Ако трябва да карам без енкрипшън за какво ми е той тогава ако не е още едно ниво на защита ? И каква машина трябва да имам за да върви плавно и с включен FileVault. Снощи инсталирах Sierra и го изключих за проба.

Щайгата е Macbook Pro 15 Retina Mid 2015 i7

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен винаги FileVault ми е било включено. Про Ретина 13 2015. На жена ми с Еър 2014 - също. Все машини, които са по-слаби от твоята...

Това, което са ти казали в сервиза ми звучи като голяма простотия...Но все пак обясни какъв точно е проблема с това "замръзване".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Замръзва и става неизползваем за неопределен период от време и само рестарт от копчето го оправя. Без значение дали съм отворил фотошоп, или чета статийка в интернет от сафари, или гледам клипче от ютуб, чета пощата си, гледам филм, разглеждам снимки (с лагване) и т.н. Активити монитор не показва да има някакви нередности.

Същото казаха и от сервиза, където прекара 2 седмици.

Хардуерно всичко е наред, софтуерно всичко е up to date. 

Просто не ми се вижда нормално машина за над 4 хил.лв. да работи по този начин.

Направих си един скъп експеримент и грешка, която няма повече да повторя :)

Сега тествам без FileVault, но вървя към продажба :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Без да знам детайли, бих те посъветвал преди да взимаш такива крайни решения, да смениш сервиза. Просто крайно абсурдно ми звучи тяхното заключение. 

Би трябвало още да ти е в гаранция (ако е закупен нов от тук). Не знам къде си го оставял, но ако вече не е гаранционен, може да се обърнеш към Creative Center. Те са оторизиран сервиз на Apple.

Но да, не е нормално така да работи коя да е машина, нито е нормално да трябва да изключваш някаква опция за да не го прави...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имах подобен проблем и все още го имам на един от старите iMac 2009 в офиса, но се дължеше на не добро управление на оборотите на вентилаторите, хдд-то много загряваше и блокира и само рестарт оправяше нещата, след като му сложих Macs Fan Control, и му зададох ръчни настройки, машина се кротна и няма проблем за сега, но това е за стара машина, без да ѝ е правена каквато и да е профилактика от закупуването до сега, твоята е съвсем нова, но ако искаш пробвай с програмата, на MacBookPro няма толкова много опции за ръчни настройки, но аз лично я ползвам и всичките iMac, MacBook, MacBookPro лични и служебни. Това дето са ти го отговорили от сервиз, наистина звучи меко казано странно, за кой сервиз става дума?

Редактирано от MacIlian
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В гаранция е за щастие. Купих го през м.Март 2016 г. от НовМак, а сервиза е техния предполагам, защото ако го бяха сервизирали Криейтив щяха да ми го кажат. Ще го тествам без FileVault малко и ще го занеса и в Криейтив. Иначе и на мен както и на вас ми стана странно, че причината е само енкрипшъна...

Ще пробвам и програмката, благодря

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен проблема е в памета!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Къде да видя дали се товари паметта ?

Дори в момента пуснал съм активити монитор и свалях снимки от мемори картата на фотоапарата и на последната снимка зацикли и още върти и не може да приключи свалянето и позагря така вдигна температурата. А активити монитор хем е отворен, но не се показва - натискам го и не ще :) Заби яко

Май още утре пак ще го нося вече в Криейтив.

Редактирано от white_tees
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Без да твърдя, че разбирам от хардуер, смятам че подобен род зависвания може да се дължат на видео карта или памет. Не мисля, че е въпрос на софтуер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@white_tees, сложи ли Macs Fan Control, какви обороти подържа на вентилатора и какви температури ти показва на процесора, без да правиш нищо компа, и едва след това започни да го натовараваш постепенно с програмите които обикновенно ползваш.

Редактирано от MacIlian
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като начало е ОК, и левия и десния вентилатори са в граници. Ще го наблюдавам известно време.

Благодаря ти

Поздрави

Редактирано от white_tees
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нямам на предвид,че харчи много памет,а дефектна памет.(физически)


Sent from my iPad using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я, си направи една верификация на дяла от рикавъри?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направих го още преди да го оставя за диагностика, а току що разбрах, че диагностиката е била в Криейтив център. 

Приемам съвети всякакви ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом вече си без FileVault и си изпълнил предписанието на сервиза, пак го отнасяш лаптопа в същия сервиз, със същото оплакване, и искаш приемно-предавателен протокол, че втори път го носиш лаптопа със същото оплакване, и че проблемът не бил отстранен първия път.

Щом оборотите са в граници 1000-2000 без натоварване, следи за температурите които програмата ти показва, ако и те са в границите на нормалното, в този сезон при стайна температура около 20 градуса, температурите на ядрата без натоварване са в диапазон 40-50 градуса. Започваш да го натоварваш постепенно следейки стойностите, до момента в който отново забие. Това е само, за да си собствено сигурен, че проблемът не е отстранен в сервиза. Машинката си е в гаранция, да ти я оправят или заменят, така им я подготви, че ако искат да могат дори да я преинсталират.

Ps. Може да си сложиш и MiniUsage изтеглена от сайта им, че версия от апп-стора нещо не може да се инсталира в момента.

 

Screen Shot 2016-10-27 at 11.20.01.png

Редактирано от MacIlian
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, gorgior said:

Паралелс работи ли на Сиерата? Че имам два Уиндоуса качени (7 и 10), които ми трябват.

 

Parallels 12 работи супер. Версия 11 има проблем със SPACE BAR-а на клавиатурата (не работи)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е чудовищтно, гмайл таб отворен в сафари....гледам в активити монитора 2.77 РАМ  басииии!

(махам таба пускам нов, гледам 150МБ, след 10мин 300....след 1-2 часа гигабайти!)

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нуждая се от малко помощ, някой има ли представа как да се отърва от тоя Mackeeper? Уж изтрих всичките му файлове, но все още ми излизат ад-ове и в двата ми браузъра. Благодаря ви предварително!

Редактирано от Donchew
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тая гад се беше "залепила"навсякъде,сложих Сиера на чисто...три дни и отново.Та и аз,ще съм благодарен!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам Adguard+Better Pop Up Blocker и най-познатият дзвер (MacKeeper) го виждам само като име по форуми (когато някой се оплаква от него).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз така си мислех, но уви.. Нито като програма, нито някакакви файлове има останали. Когато си ползвам някой браузър при кликване на някоя връзка или линк примерно, се отваря нов таб автоматично, а в стария се отваря страницата на Mackeeper.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...