Премини към съдържанието

Recommended Posts

Колеги, някой има ли представа дали програмата Karabiner, работи с Mac OS Sierra? Сложил съм буквата "ч" на друг бутон и ще ми е малко кофти промяната.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Karabiner does not work on macOS Sierra at the moment.

• Харесвам 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвай Ukelele за същата цел. Работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да попитам някой има ли проблеми с кейчана ( когато искам да се вържа към файлов сървър или Таймс капсула ми иска юзер и парола всеки път при свързване въпреки ще са запаметени вече)
При ЕЛ Капитана се връзваше директно само първият път поиска юзер и парола

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да. След рестарт иска. Надявам се да го оправят скоро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

да попитам FileVault оставяте ли го включен или го изключвате ?

Имам едно неприятно замръзване от време на време и след двуседмичен престой в сервиза ми казаха, че било от FileVault и да го изключа. Хардуерно всичко е нормално. Ако трябва да карам без енкрипшън за какво ми е той тогава ако не е още едно ниво на защита ? И каква машина трябва да имам за да върви плавно и с включен FileVault. Снощи инсталирах Sierra и го изключих за проба.

Щайгата е Macbook Pro 15 Retina Mid 2015 i7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен винаги FileVault ми е било включено. Про Ретина 13 2015. На жена ми с Еър 2014 - също. Все машини, които са по-слаби от твоята...

Това, което са ти казали в сервиза ми звучи като голяма простотия...Но все пак обясни какъв точно е проблема с това "замръзване".

• Харесвам 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Замръзва и става неизползваем за неопределен период от време и само рестарт от копчето го оправя. Без значение дали съм отворил фотошоп, или чета статийка в интернет от сафари, или гледам клипче от ютуб, чета пощата си, гледам филм, разглеждам снимки (с лагване) и т.н. Активити монитор не показва да има някакви нередности.

Същото казаха и от сервиза, където прекара 2 седмици.

Хардуерно всичко е наред, софтуерно всичко е up to date. 

Просто не ми се вижда нормално машина за над 4 хил.лв. да работи по този начин.

Направих си един скъп експеримент и грешка, която няма повече да повторя :)

Сега тествам без FileVault, но вървя към продажба :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без да знам детайли, бих те посъветвал преди да взимаш такива крайни решения, да смениш сервиза. Просто крайно абсурдно ми звучи тяхното заключение. 

Би трябвало още да ти е в гаранция (ако е закупен нов от тук). Не знам къде си го оставял, но ако вече не е гаранционен, може да се обърнеш към Creative Center. Те са оторизиран сервиз на Apple.

Но да, не е нормално така да работи коя да е машина, нито е нормално да трябва да изключваш някаква опция за да не го прави...

• Харесвам 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах подобен проблем и все още го имам на един от старите iMac 2009 в офиса, но се дължеше на не добро управление на оборотите на вентилаторите, хдд-то много загряваше и блокира и само рестарт оправяше нещата, след като му сложих Macs Fan Control, и му зададох ръчни настройки, машина се кротна и няма проблем за сега, но това е за стара машина, без да ѝ е правена каквато и да е профилактика от закупуването до сега, твоята е съвсем нова, но ако искаш пробвай с програмата, на MacBookPro няма толкова много опции за ръчни настройки, но аз лично я ползвам и всичките iMac, MacBook, MacBookPro лични и служебни. Това дето са ти го отговорили от сервиз, наистина звучи меко казано странно, за кой сервиз става дума?

Редактирано от MacIlian
  • Харесвам 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В гаранция е за щастие. Купих го през м.Март 2016 г. от НовМак, а сервиза е техния предполагам, защото ако го бяха сервизирали Криейтив щяха да ми го кажат. Ще го тествам без FileVault малко и ще го занеса и в Криейтив. Иначе и на мен както и на вас ми стана странно, че причината е само енкрипшъна...

Ще пробвам и програмката, благодря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен проблема е в памета!

• Харесвам 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде да видя дали се товари паметта ?

Дори в момента пуснал съм активити монитор и свалях снимки от мемори картата на фотоапарата и на последната снимка зацикли и още върти и не може да приключи свалянето и позагря така вдигна температурата. А активити монитор хем е отворен, но не се показва - натискам го и не ще :) Заби яко

Май още утре пак ще го нося вече в Криейтив.

Редактирано от white_tees

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без да твърдя, че разбирам от хардуер, смятам че подобен род зависвания може да се дължат на видео карта или памет. Не мисля, че е въпрос на софтуер.

• Харесвам 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@white_tees, сложи ли Macs Fan Control, какви обороти подържа на вентилатора и какви температури ти показва на процесора, без да правиш нищо компа, и едва след това започни да го натовараваш постепенно с програмите които обикновенно ползваш.

Редактирано от MacIlian
  • Харесвам 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като начало е ОК, и левия и десния вентилатори са в граници. Ще го наблюдавам известно време.

Благодаря ти

Поздрави

Редактирано от white_tees

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам на предвид,че харчи много памет,а дефектна памет.(физически)

Sent from my iPad using Tapatalk

• Харесвам 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я, си направи една верификация на дяла от рикавъри?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих го още преди да го оставя за диагностика, а току що разбрах, че диагностиката е била в Криейтив център. 

Приемам съвети всякакви ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом вече си без FileVault и си изпълнил предписанието на сервиза, пак го отнасяш лаптопа в същия сервиз, със същото оплакване, и искаш приемно-предавателен протокол, че втори път го носиш лаптопа със същото оплакване, и че проблемът не бил отстранен първия път.

Щом оборотите са в граници 1000-2000 без натоварване, следи за температурите които програмата ти показва, ако и те са в границите на нормалното, в този сезон при стайна температура около 20 градуса, температурите на ядрата без натоварване са в диапазон 40-50 градуса. Започваш да го натоварваш постепенно следейки стойностите, до момента в който отново забие. Това е само, за да си собствено сигурен, че проблемът не е отстранен в сервиза. Машинката си е в гаранция, да ти я оправят или заменят, така им я подготви, че ако искат да могат дори да я преинсталират.

Ps. Може да си сложиш и MiniUsage изтеглена от сайта им, че версия от апп-стора нещо не може да се инсталира в момента.

Screen Shot 2016-10-27 at 11.20.01.png

Редактирано от MacIlian
  • Харесвам 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Паралелс работи ли на Сиерата? Че имам два Уиндоуса качени (7 и 10), които ми трябват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
1 hour ago, gorgior said:

Паралелс работи ли на Сиерата? Че имам два Уиндоуса качени (7 и 10), които ми трябват.

Parallels 12 работи супер. Версия 11 има проблем със SPACE BAR-а на клавиатурата (не работи)

• Харесвам 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е чудовищтно, гмайл таб отворен в сафари....гледам в активити монитора 2.77 РАМ  басииии!

(махам таба пускам нов, гледам 150МБ, след 10мин 300....след 1-2 часа гигабайти!)

Редактирано от profusion

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нуждая се от малко помощ, някой има ли представа как да се отърва от тоя Mackeeper? Уж изтрих всичките му файлове, но все още ми излизат ад-ове и в двата ми браузъра. Благодаря ви предварително!

Редактирано от Donchew

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая гад се беше "залепила"навсякъде,сложих Сиера на чисто...три дни и отново.Та и аз,ще съм благодарен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход