Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Таблица на съвместимост


trader

Recommended Posts

Тук можете да намерите прилична таблица на съвместимост с хакинтош на различни нетбуци.

И един скрийншот на част от таблицата ...

236e326a5d9c261f.jpg

Редактирано от mupo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

много интересно! Мерси...

Аз успях да мако-сам 2 лаптопа и един десктоп ;) и съм много доволен от тая ОС!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали има човек, който да е работи на МАК и да е останал недоволен :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да кажа на останалите - таблицата е доста непълна и разубеждаваща. Ако сте истински фенове - търсете! Винаги има решение.

http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=176583

http://prasys.co.cc/tag/empire-efi/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само да внимават накрая решението да не се окаже Еконт+Авелики :mrgreen:

Все пак който купува нова машина за хакинтош по-добре да избере някоя изпробвана.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеца по-късно...

опитах се да сложа мак на моето сони вайо nr270 но жсичките опити бяха неуспешни все стигам до там кадето почва да зарежда инсталацията и увисва на сив екран. ако някой има решение ще съм му благодарен

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вайо-то е много тегава работа, да знаеш. Пробвай с дистрибуцията iAtkos v7- има я по торентите, но има нужда от допълнително "изкусуряване" след това.

Аз самият, не съм се справил добре, така че не очаквай помощ от мен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Най-точното място за проверка на съвместимост е това wiki.osx86project.org

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да така е ;) за доста дъна няма, но истината е такава -просто пробваш

И при руснаците има добра тема по тоя въпрос

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Дъната са най-малкия проблем при лаптопите. Ако на някой му трябва ориентир като ще си взема какъвто и да е компютър да има в предвид следните неща:

Процесор:

-Intel - почти 100% съвместимост на всички модели от Pentium 4 и нагоре

-AMD - получава се при някои по-съвременни модели, но след пачване на ядрото на ОС-ма

Чипсет:

-Intel - не съм срещнал не работещ такъв чипсет

-nForce - има пачнати разни драйвери, но системата е малко нестабилна

Видеокарта:

-nVidia - почти всичко след 7600 върви (както и някои по-стари)

-ATi - тук работата е малко пипкава, тъй като Apple масово ползват карти на nVidia. Има обаче пачнати драйвери за някои десктоп модели, но пак се изисква проверка в гореспоменатите сайтове. ВНИМАНИЕ: нито една Mobility Radeon карта НЕ работи под OSX!!! Apple НЕ използват ATi карти в лаптопите си така че драйвери за тях НЯМА (изключение правят няколко модела от X серията)!!!

LAN/WLAN:

-почти всичко се подкарва с изключение на Intel картите. Ако искате да имате нет, странете от Intel карти.

Mouse/Keyboard:

-за десктоп системите задължително USB мишок и копчалък - ще ви спести много ядове, повярвайте ми.

-за лаптопите има PS2 драйвери, но е почти задължително да си имате под ръка по една USB мишка и клавиатура, за да се стигне до инсталирането на съответните PS2 контролери.

В общи линии това е. За друг тип хардуер питайте, ще ви насочвам, но това тук е основното при избор на конфигурация за Хаки :)

Редактирано от bboyg
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Искам да попитам за HP Pavilion Dv6928us, дали ще може да се инсталира Мас os.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мяташ око на таблицата по-горе или четеш упорито в insanelymac(библията на хакинтошърите). Всичко може по принцип, но има и едно голямо "НО".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали тук е мястото да питам, но ще го направя: има ли смисъл, според вас, да се инсталира хакинтош на PC с AMD процесор? Питам защото като го направих, самия Мак си се държеше ОК - драйвери намерих, всичко, но всяко приложение, което се опитвам да изтегля /Google chrome, Adobe PS и пр./ пише:required Intel-based Mac. Когато го инсталирам веднага ми дава kernel panic. Та...?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Порови за алтернативи из хакинтошърските форуми. Всички нови неща са за интелски макове. Има един потребител @arnold(във всички форуми е регнат така, вкл. и в нашия), който ползва amd hackintosh открай време - питай го за инфо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте исам да питам дали ще могам да подкарам mac os ` a на Acer Aspire One A150 ?Intel Atom 1,60 GHz RAM:500MB Video:Intel GMA 950 224MB

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Защо не пробваш да напишеш в "Гугъл" следното: "Acer Aspire One A150+leopard" и сам да разбереш???!!!

Редактирано от Баба Гана
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То trader в първият пост е дал таблица ама кой да гледа и чете там си пише какво ще/няма да работи ако се инсталира на А150 - нама да имаш кварц, спане и четеца за карти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно...

Здравейте. Има ли някой от Варна, който да може да ми помогне и покаже как да си макосам преносимия комп и да джейлнем iPhone 3g?

Предварително благодаря.

0899848663 Андрей или на скайп varnahack

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Занимавам се и с двете неща, но много зависи от лаптопа. Ако искаш пиши на: mitkoiphone@gmail.com

Редактирано от gorgior
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеца по-късно...

Здравейте,видеокартата ми е вградена,интелска и ме интересува дали се поддържа от мак?

Acer 5738Z

Редактирано от ozone
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Този модел почти сигурно е с АМД процесор и ати видео ... Най-вероятно няма да ти тръгне...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е сигурно.

Модела е с Интел процесор Т4400 и вградено видео Интел.Чипсета също е Интел.

Та,въпроса ми е дали има някакъв шанс да тръгне мак?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...