Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple Watch Series 2


The Shaman

Recommended Posts

Здравейте. Реших се накрая да взема квадратен часовник, но имам два въпроса като начало. Първия ми въпрос е към хора с татуировки евентуално или ако някой друг знае. Говореше се, че имат проблем с датчика за пулса ако е върху татуировка?! Това дали е все още актуално? Доста съм нашарен а използвам тази функция интензивно.

И второ... Трябва ли верижката да е стегната защото аз не обичам да я нося така? Пак за горната функция говоря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хммм добри въпроси зададе.
Верно го имаше тоя момент с татуси че датчика не е точен за първа серия на часовника. Аз ще прочета някой друго ревю и ще пиша тук по твойте въпроси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По мои наблюдения, верижката не трябва да е нито много отпусната, нито много стегната за по-коректно измерване. Примерно да можеш да пъхнеш свободно молив между верижката и ръката. Но и при по-отпуснато и при по-стегнато положение, крайните резултати изглеждат в рамките на статистическата грешка.Т.е не мисля, че ще е проблем това. За татусите ... нямам идея.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никъде не са писали да са го оправили това с татуировките и надали са, то си е изменение на когато и не знам как може да се фиксне, другия часовник пречеше ли му това или той нямаше сензор за пулс?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Верижката трябва да е стегната дотолкова, че да може сензора да има контакт с кожата. Това не значи, че трябва да ти спира кръвообращението :)
Съветвам те да вземеш със спортна или найлонова каишка (много е лека и удобна) и после да се сдобиеш с реплики на останалите епълски, които ти харесват.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, може ли мслко помощ за Apple watch, че трудно се ориентирам.
Гледам в сайта на ябълките и не разбирам series 1 се явява модела от миналата година или е нова упдейтната негова версия от тази година?
Също някой запознат ако може да сподели как стои въпроса с бройки внесени от Юнайтед Стейтс и по-точно има ли проблеми при ползването на бройки внесени от там и важи ли едногодишната международна гаранция?
Предварително благодаря за отговорите


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Миналогодишния модел е серия 1, тазгодишния 2, гаранцията е международна.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, заблудил съм се явно от това изречение:
All the features of the original Apple Watch with a new dual‑core processor and watchOS 3.
Взето от тук :
http://www.apple.com/watch/compare/

Идеално за гаранцията, че имах притеснения дали ще е активна в БГ, а трябва бързо да взема решение.




Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Новия ли ще взимаш? Похвали се после, аз отдавна съм му хвърлила око, още от първия модел, но все нещо става и не мога да го взема. Сега този керамичният изглежда уникално просто.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, може ли мслко помощ за Apple watch, че трудно се ориентирам.
Гледам в сайта на ябълките и не разбирам series 1 се явява модела от миналата година или е нова упдейтната негова версия от тази година?
Също някой запознат ако може да сподели как стои въпроса с бройки внесени от Юнайтед Стейтс и по-точно има ли проблеми при ползването на бройки внесени от там и важи ли едногодишната международна гаранция?
Предварително благодаря за отговорите


Sent from my iPhone using Tapatalk


Series 1 е ъпдейтната тазгодишна версия

Доста по бърз е от първият watch...
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност, series 1 е точно това, което е написано - миналогодишния модел, само че с новия процесор :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Новия ли ще взимаш? Похвали се после, аз отдавна съм му хвърлила око, още от първия модел, но все нещо става и не мога да го взема. Сега този керамичният изглежда уникално просто.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Искам да взема сериес 2, но му дават 3-5 седмици за доставка в Америка, а моя човек тръгва другата седмица за България.
С една дума съм в голяма дилема :(


Sent from my iPhone using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да не ви разочаровам, но гаранцията на Епъл уоч не важи в България, поради това че не се продава официално тук и Криейтив не ги ремонтират. Така че - по някоя от другите страни, а ако е със счупено стъкло, може да се смени с нов срещу заплащане само в страната на покупка.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@The Shaman
Прочетох няколко ревюта и никъде не се споменава за проблем с татуси. Верно че в началото имаше нещо такова но може и Апъл да са бутнали фирмуера и сега няма оплакване. Казват че същата оптика се използва за мерене на пулса като тази от серия 1. Тези блогъри казаха и нещо интересно което ме замисли за мен че ако може да се лишиш от ГПС и не плуваш толкова често можело човек да се задоволи и с серия 1(по евтин е 100$/£) която вече е била с същия чип и бил толкова бърз колкото и новия. Разликата е по ярко стъкло, по дебел е 0.9мм заради по голяма батерия, ГПС и нов вграден апп за дишане. И двата модела са с ОС3 и новия от време на време като го вдигнеш не светвал дисплея.

Edit:Процесора не е същия като на серия 2.
Ето едно видео-

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, killer4o said:

Всъщност, series 1 е точно това, което е написано - миналогодишния модел, само че с новия процесор :)

Series 1 е миналогодишния модел с ъпдейтнат процесор, но не е същият като на Series 2. На S1 процесора е S1P, а на S2 процесора е S2. Не са еднакви

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Водоустойчивостта е основният фактор, който ме насочи към 2.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С моя се къпах в морето и басейна и е ОК. Само не трябва след мокрене скоро да се зарежда, че един път така направих и се чудих на следващия ден защо не се е заредила батерията :)
Другият недостатък е, че спойкърът отслабва за 30-Тина Мин, но мисля, че и на новите е така.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Питах в istyle кога ще го имат наличен и на каква цена и отговорът беше ,че нямали абсолютно никаква информация за наличност и цена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С моя се къпах в морето и басейна и е ОК. Само не трябва след мокрене скоро да се зарежда, че един път така направих и се чудих на следващия ден защо не се е заредила батерията
Другият недостатък е, че спойкърът отслабва за 30-Тина Мин, но мисля, че и на новите е така.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Това с кой модел?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Баш първия. 

Макар Епъл да не го рекламират като waterproof, си е доста устойчив на вода. Писал съм и преди, че всеки път след спорт го мия на чешмата. Дори на сайта на Епъл в ЧЗВ имаше секция с нещо от сорта на "колелцето не се върти добре, как да го оправя". Отговорът на Епъл беше да се измие под чешма, да се врътне колелцето и да се натисне навътре няколко пъти. 

За морската вода по принцип не се препоръчва нищо да се вкарва вътре, но няма проблем, ако след излизане се измие с обикновена и се подсуши. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най накрая
Набарах го в ейпъл стора в parque sur (Madrid)

4753ad9125d024746bff49063aef44c8.jpgd138d5bd56edae119f26dca7903f775d.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Супер, честито! Със здраве да си го ползваш!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...