Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

MCallShow + база данни с българските телефонни кодове.


mupo

Recommended Posts

4bf134cee716231c.pngMCallShow е приложение което показва от кое населено място са ви набрали или кое населено място вие набирате. Програмата използва база данни от телефонни кодове (трябва да се инсталира допълнително) в която са въведени телефонните кодове и отговарящите на тях населени места.

cf1995725e169d3b.PNG ca8754e40ea7d44c.PNG c310a84eec7587a2.PNG 1599ef4fdcddbe84.PNG 405267250463e156.PNG ae2b579aa3614e8f.PNG

Програмата се инсталира от Cydia от сорса на iSpazio. Дело е на разработчиците на MCleaner и е платена.

Налична е и излекувана версия 1.3 (която не работи на FW 3.0!) в сорса на xSellize, като преди да я инсталирате от там прочетете описанието й, за информация как да я активирате.

Ето и начин как да я излекувате v.1.3 и v.1.4 (която работи и на FW 3.0) след инсталация от сорса на iSpazio:

1. Сваляте си http://itunes.apple.com/linkmaker/ и генерирате кода.

2. Стартирате програмката и активирате с 8 цифреният код, след което рестартирате телефона.

Пробвано на 2G-2.2FW, работи отлично! :mad:

В Cydia има база данни с телефонните кодове за България, но не е качествена, затова направих читава база данни за България.

Може да изтеглите базата данни от http://itunes.apple.com/linkmaker/.

В архива освен нея има и списък с включените населени места и техните телефонни кодове.

За да я използвате естествено трябва преди това да имате инсталиран MCallShow oт Cydia,

след което качвате файла 359.mdb в /Applications/MCallShow.app/mdb/ на телефона си и му правите Respring/Restart.

Единствения недостатък (само този открих) е, че след инсталирането й няма да може да спирате и пускате Wi-Fi чрез BossPrefs.

Редактирано от mupo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 106
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • mupo

    14

  • BANNN

    13

  • fredo

    13

  • Grievous

    11

Топ автори в тази тема

И аз се чудяяя, а то от какво било! :( Мерси миро мислех рестор да правя

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За това пък Wi-Fi се пуска и спира чудесно със SBSettings (при инсталиран MCallShow, разбира се :( )

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ли да инсталирам базата данни първоначално от сидия или става направо да сложа тази която колегата е дал. Понеже при мен не се получава нещо - имам кракнатата програма и сложена ръчно базата данни, но не ми разпознава нищо?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Миро го е казал: инсталираш програмата от Сидия а базата с данни от неговия архив.

Миро, сега го тествах, както винаги много доба работа си свършил :biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ли да инсталирам базата данни първоначално от сидия или става направо да сложа тази която колегата е дал. Понеже при мен не се получава нещо - имам кракнатата програма и сложена ръчно базата данни, но не ми разпознава нищо?

Провери дали си избрал базата данни от програмата.

MCallShow непречи на Skype!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти изписва града ако те търсят от стационарен телефон, ако те търсят от мобилен ще ти изписва оператора!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В Cydia има база данни за САЩ и Канада, ако не те устрвойва, теглиш MCallShow DB Editor от сайта на MCallShow (http://www.mcleaner.com/ - в момента не ми го отваря) и си правиш база данни.

Ето и списък с телефонните кодове в САЩ - http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_NANP_area_codes

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

качих си FW 3.0 и съм с 2G–и сега програмата не ми показва от кой телефон на кой оператор отговаря,а преди с 2.2.1 нямаше проблем.появи се след инсталация на 3.0. има ли някой идея какво става и как се оправя.мерси

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В информацията за програмата в Cydia си пише, че не работи под 2.х и че (уж) ще излезе ъпдейт.

Извод: Четете информацията за приложенията които качвате!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Излезе новата версия на MCallShow 1.4 работеща на v3.0.

Начин на исталиране:

1: Отваряте Cydia, чрез Search функцията намирате и инсталирате оригиналната MCallShow 1.4.

2: Сваляте този архив и разархивирате на вашето PC.

Свали

3: Чрез помоща на кей генератора си правите собствен ключ, отваряте го и на Please select an Application... избирате MCleaner MCallShow v1.3 iPhone.

4: В полето IMEI въвеждате вашият личен на телефона, него може да видите в Settings/General/About и скролвате малко надоло.

5: След като сте въвели IMEI номера правилно натискате Generate и там веднага ще се появи вашият ключ. Отваряте MCallShow и натискате горе в ляво Buy/Activated а в полето въвеждате вашият ключ.

Ми това, сега само чакаме mupo да направи новата база данни.

Свалих си тяхната база данни и сега само ще чакам някой да ми се обади за да споделя работи ли.

2drswa1.pngb6zq7d.png

Редактирано от mupo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да работи, базата данни Тук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам карта която започва с 0887, но е на Globul, защото е преподписан нов договор без смяна на номера. Като звъннах от тоя номер и програмата ми изписа Mobiltel AD. Не разпознава, че е на Globul... :Wink:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Имам следния проблем:бях си инсталирал на 2.2.1 MCallShow и след това на 3.0 сбърках и я добавих без да искам както другите програми, които използвам. След като прочетох наскоро темата се опитах да деинсталирам тази 1.3 от xSellize и да сложа 1.4 от iSpazio, но нещо не стана като хората. Сега каквото и да инсталирам от Cydia ми се сваля и после пише: 1 прозорец:usr/bin/dpkg returned an error code (1)

2 прозорец:/var/cache/apt/archives/com.mcleaner.MCallShow_1.4_iphoneos-arm.debsubprocess new pre-removal script returned error exit status 127. Моля ви ако някой може да помогне защото това ми бъгва инсталацията на приложенияпрез сидиа.

Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

hrisst опитай да инсталираш MCallShow 1.3 от сорса на xSelleze (респринг ако е нужно) след това я деинсталирай от Cydia и отново респринг ако е нужно. След това опитай по начина за инсталиране на MCallShow 1.4 описан от Grievous

Edit: Който я е инсталирал може ли да потвърди или отрече дали това все още е в сила?

Единствения недостатък (само този открих) е, че след инсталирането й няма да може да спирате и пускате Wi-Fi чрез BossPrefs.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При всеки опит да инсталирам това, което казваш още на първия ред пише Could not exec dpkg! , a dpkg-то е там. Вече се чудя дали има някакъв начин през Icy да си кача Cydia

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Който я е инсталирал може ли да потвърди или отрече дали това все още е в сила?
Единствения недостатък (само този открих) е, че след инсталирането й няма да може да спирате и пускате Wi-Fi чрез BossPrefs.

Да така е за съжаление.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И в чуждестранните форуми не намерих решение на проблема си и сега си довършвам рестора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...