Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Фитнес гривни и iPhone


Asen_77

Recommended Posts

Здравейте,

 

Ползвате ли фитнес гривни свързани с вашия iPhone? Аз си купих Zeblaze Zeband, която отчита пулс, крачки и разстояние, сън, калории и има и опция за плуване. Също така пуска нотификации за звънене, съобщения от месиджи, вайбър и месинджър, мейли и аларми. Има двуредово дисплей-че, но е достатъчно да видиш част от съобщението или кой те търси ( дори и като ти звъни втора линия показва кой ти звъни на гривната ) и т.н. Това което ми липсва е, че не поддържа Български език, а само Английски и Китайски. Писах на производителя, но за съжаление и те потвърдиха същото за езиците. За съжаление, като се получи съобщение на Български се получават йероглифи на екрана.

 

http://www.zeblaze.com/plus/view.php?aid=90

 

Питането ми е, пробвали ли сте различни видове спортни гривни и имате ли опит с някоя която да извади нотификации на Български език?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам Garmin Fenix 3 и всичко си излиза на български - sms, viber, whatsapp, messenger, skype, mail. Предполагам и в ниския им клас ще е същото. Няма как да очакваш от китайче да е перфектно, за сметка на това сигурно е евтино.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с mi band 2 и съм доволен!Цената е около 30$. Това са нотификациите от приложенията които ползвам
5dad4eba6e982d10e2d46312972b0c61.jpg
Естествено смс и обаждания,като на всички нотификации показва приложението и името.Работи перфектно със Healt app.Общо взето,цена качество много добра комбинация

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Veselin Panov написа:

 

Не знам защо е такава цената на официалната страница. Реално я взех 22 $ и дойде за 12 дни от Али.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, gogi6 написа:

 

 

Вади ли съобщения на екрана? Изписва ли текст на Български?

Редактирано от arm11
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Mi band 2 изглежда добре,ще си поръчам и аз. Тая година мисля повече да бягам.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, Asen_77 написа:

 

Не знам защо е такава цената на официалната страница. Реално я взех 22 $ и дойде за 12 дни от Али.

Явно търсят балъци :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При нотификации само икона на проложението и име!Няма текст.Когато си я купих,почти нямаше нотификации!Постоянно обаче ъпдейтват софтуера и включват нови неща:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Батерията колко време държи?
Сега съм с един garmin vivofit /без нотификации/ и ще ми липсват 2-те години работа с едни батерии :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз я имам от няколко дни и първия път не я заредих до край и изкара два дни. Сега я заредих цяла нощ и ще видя колко ще изкара. Това е за Zeband. По форуми и ревюта дават около седмица батерия. 

 

Малко инфо - за плуване не става много, защото сензорния бутон се бърка от водата и отчита натискания. Един приятел я пробва в този режим за плуване и това каза. Ако искате да я ползвате за плуване, съветват да се взима гривна с механичен бутон, а не със сензорен!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Батерията колко време държи?
Сега съм с един garmin vivofit /без нотификации/ и ще ми липсват 2-те години работа с едни батерии


Sent from my iPhone using Tapatalk

20-30 дни:)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, gogi6 написа:

При нотификации само икона на проложението и име!Няма текст.Когато си я купих,почти нямаше нотификации!Постоянно обаче ъпдейтват софтуера и включват нови неща:)

Ще им драсна един мейл за творческите им планове :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Zeband - с включени нотификации и да мери пулса целодневно изкарва малко над два пълни дни батерията. На 48 часа трябва да се зарежда. Добрата новина е, че зареждането е около 1 час и нещо , та не е голям проблем. Вероятно ако се изключат нотификацийте трябва и повече да изкара, но не това е идеята. Вади нотификации от всичко което има на телефона, така че може би дневно излизат около 200 нотификации, а може и повече, така че ако са спряни би изкарала и повече ако само засича пулс, крачки, калории и разстояния. Също има и опция да светва екрана като си извъртиш ръката, което също е пуснато като функция.

 

В отговор от производителя, споменаха че ще има втора версия с друг процесор, който се очаква да поддържа много повече езици освен наличните сега Английски и Китайски. Няма потвърждение за Кирилица. На мен лично само това ми липсва, иначе гривничката е идеална, особено за цена от 22 долара.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Zeband или  mi band 2, някой има ли опит и с двете да ги сравни и каже коя има повече екстри?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За Zeband това което съм написал. 48 часа батерия при активно ползване на всичко, на двуредов дисплей по-дългата част на дисплея ти вади всички нотификации от телефона. Липсата на поддържан Български език е единственото нещо, което не и е ок. Всичко написано на латиница ти излиза като текст - нотификации, съобщения от месинджър и вайбър, мейли и т.н.. Според руски форуми и съпорта се чака нова версия на Zeband с друг процесор, който да поддържа повече езици, но никъде няма потвърждение за Кирилица.

 

За мен Zeband има доста повече екстри. Също се заржда много бързо - за около час/час и нещо. Ако си в София няма проблем да се разберем да я видиш на живо и да прецениш сам, но има доста клипове в тубата и за двете, който ще те ориентират доста добре.

Редактирано от Asen_77
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво значи активно ползване?Носиш я на ръката и е вързана с телефона,нали?Същото важи и за mi band 2!Само мисълта,че през ден ще мисля зарядно и за гривна,ме отказва на момента:)Съветвам ви да не чакате нещо да се случи в бъдещето,а да си взимате неща,които ви служат на момента!Остаряваме в чакане....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, gogi6 написа:

Какво значи активно ползване?Носиш я на ръката и е вързана с телефона,нали?Същото важи и за mi band 2!Само мисълта,че през ден ще мисля зарядно и за гривна,ме отказва на момента:)Съветвам ви да не чакате нещо да се случи в бъдещето,а да си взимате неща,които ви служат на момента!Остаряваме в чакане....

Написах го и горе, включено е постоянно отчитане на данни, дневно получава 200 и повече нотификации и вибрира и изписва на екрана. Иначе това с батерията - айде стига. Телефона го зареждате всеки ден, пък не си взимаш Нокия с фенерче за да ти кара седмица ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е да де,като mi band!Иначе сравненито с нокия е неуместно!Два продукта с еднакви възможности и цена,с различни батерии:)Какво да изберем е въпроса?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нокията ти показва кой те търси - кара седмица батерията - с бутони е. iPhone прави повече неща самото устройство - кара ден/два - сензорен бутон на устройството и е водоустойчиво ;) 

 

Спора е излишен. Всеки търси различно нещо. 

 

Шамане - двете гривни са доста еднакви на вид и размер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Gogi6 на какъв език е като я включиш първоначално,че поръчах една ама само да не тръгне на китайски


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля английски беше:)Но всичко се настройва оттук
https://itunes.apple.com/bg/app/mi-fit/id938688461?mt=8

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...