Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Мегабайти в роуминг ЕС от 15 юни


RedBull

Recommended Posts

Здравейте, 

Към кой оператор да мина, ако искам да имам повече мегабайти и разговори в ЕС? 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 115
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • algor

    13

  • londongunner

    9

  • dessyteneva

    8

  • Русев

    7

Зависи ит регулцията не ЕУ и от сумата на плана, а не от оператора.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Схемата при всички оператори от картела в БГ е еднакъв!Таксата (без ДДС) х 2 делено на 7.7 евро.Тоест,ако плащаш 15лв такса (без ДДС) ще имаш 2гб.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Приемливо ми се вижда.Няма как с 15 кинта на месец да искаш чудеса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Схемата при всички оператори от картела в БГ е еднакъв!Таксата (без ДДС) х 2 делено на 7.7 евро.Тоест,ако плащаш 15лв такса (без ДДС) ще имаш 2гб.


15*2=30 30/7,7=3,89
Как се получава 2 Гб?
Разбира се, ако го смята Михов, или негов сънародник, може и 1 Гб да получи.
Не ми стана ясно.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

2x15лв = 30лв делено на 7.7 ЕВРО (грубо това са 15лв) ;)7.7 евро е цената на едро за гигабайт определен от ЕС.

Редактирано от Veselin Panov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, разбрах. Но защо трябва да решаваме задачи за да получим от 15 пак 15?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз се зачудих! А съм минала първа и втора част висша математика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, разбрах. Но защо трябва да решаваме задачи за да получим от 15 пак 15?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Може би,защото при различни такси се получават различни стойности като GB.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, gogi6 написа:


Може би,защото при различни такси се получават различни стойности като GB.

Exactly! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А защо умножавате таксата по 2 вместо да я делите на 2?
От кога 15 български кинта са 30 евро?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цитат

- В случай че ползвате абонаментен план/допълнителен пакет, който включва неограничен обем от MB (без значение дали се прилага ограничение по скорост), потребление на данни в роуминг е без допълнителна такса в обем, равен на двукратния обем, който се получава след разделяне на дължимата месечна такса (без ДДС) за ползвания абонаментен план/допълнителен пакет на регулираната максимална цена на роуминг на едро, определена от ЕК.

След изчерпване на този обем се прилага допълнителна такса от 0.014 лв/MB (с ДДС)

https://www.vivacom.bg/bg/156

При Мтел е същото.
Тарикатите от Теленор най-малко се съобразяват със закономите разпоредби и поне допреди 10-ина дни нямаха нищо публикувано, относно интернета и разговорите в роуминг след 15.06.
Вече може и да имат, но не ми се рови, честно казано.

Четете, бре, хора, четете.
Както има такса 15 лева, така има такси по 8, 12, 24, 30, 40, 60 лева и т.н..
 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, не съм ги чел тези промени и реших, че трябва да се превърнат българските пари в евро и да се раздели на 7.7 евро за да са еднакви валутите :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, algor написа:

Тарикатите от Теленор най-малко се съобразяват със закономите разпоредби и поне допреди 10-ина дни нямаха нищо публикувано, относно интернета и разговорите в роуминг след 15.06.
Вече може и да имат, но не ми се рови, честно казано.


 

Има го вече.

http://www.telenor.bg/content/роуминг#eu-regulation

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мога да разбера как точно нашите оператори решиха такива  измислени формули тип Топлофикация да приложат?

Нали трябваше да си оставят само защитен механизъм за предпазване от злоупотреби на трайно пребиваващи в чужбина - ако над еди колко си месеца си бил основно в роуминг - тогава ограничения.

Навсякъде до сега информацията беше, че роуминга отпада, а не, че остава с малко по-добри условия. Ето и тук посочената информация рязко се разминава с това, което решиха нашите оператори : http://europa.eu/youreurope/citizens/consumers/telecoms-internet/mobile-roaming-costs/index_bg.htm

Цитат

без допълнителни такси за роуминг, същата тарифа като националната

Цитат

*** Вече няма да плащате такси за роуминг, при условие че използвате телефона си в чужбина временно. Такси все още ще могат да се налагат за постоянно използване на SIM карта в друга страна.

Защо след като аз в България имам право на 15GB данни, а след това неограничени (т.е. аз никога у нас не бих платил каквото и да е за данни), и ползвам телефона си в някоя европейска страна 2-3 пъти годишно за по няколко дни, трябва да платя за подобен обем? Това генерално се разминава с основната идея на инициативата на европейския парламент - в ЕС да няма разлика от собствената страна...

Интересно ми е дали операторите по другите държави са въвели същите идиотски ограничения. И дали може да се направи нещо срещу нашите очвидно наговорили се помежду си хубавци.

Редактирано от OXYGEN
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност са прочели много внимателно всичко прието от Европейския парламент и са приложили точно " ограниченията ". Няма как да си позволят обратното, защото знаят какво следва от всички клиенти и други организации.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Току що, Asen_77 написа:

Със сигурност са прочели много внимателно всичко прието от Европейския парламент и са приложили точно " ограниченията ". Няма как да си позволят обратното, защото знаят какво следва от всички клиенти и други организации.

 

Логично е, но няма да се учудя и да пробват "ако мине"...

Ето например какво намирам на сайта на Теленор Норвегия:

Цитат

Inkludert for alle! Fra 15. juni 2017 vil roaming inkluderes i alle abonnement fra Telenor etter nye bestemmelser i EU. Etter samme dato kan alt som er inkludert i abonnementet ditt av data, MMS, SMS og minutter, brukes i hele EU/EØS, til samme pris som i Norge. Det er egne priser fra Norge til utlandet, land utenfor EU/EØS, skip, fly og for spesialnummer.

Ако вярваме на гугъл транслейт:
 

Цитат

Включени за всички! 15 юни 2017 г. Роумингът включва във всички абонаменти с Telenor за нови регламенти в ЕС. След тази дата може да бъде всичко, което е включено в данните ви за абонамент, MMS, SMS и минути, които се използват в целия ЕС / ЕИП, на същата цена като в Норвегия на. Има специални цени от Норвегия до чужди страни, извън ЕС / ЕИП, кораби, самолети и специални номера.

Всичко, което е включено за абонатите им, може да се използва свободно в целия ЕС...

Никъде не намирам някакви лимити, формули и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето например и Водафон Германия:

https://www.vodafone.de/privat/service/eu-regulierung.html

 

Отново смисъла на информацията е "каквото имате и ползвате вкъщи, го имате и ползвате в ЕС"...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако всичко това е така, съвсем скоро ще завалят дела срещу тях за неспазване на регулациите на Европейския съюз. Може би изчакват да влезне във сила след 15 юни 2017.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А може би,операторите просто се възползват от суматохата.Все някой ще им се върже и подпише нов договор,при тези неизгодни условия.Май се целят не в пътуващите в ЕС,а в тези,които са на безсрочни договори,с много МБ,неограничени разговори и ниска такса.

http://www.economic.bg/bg/news/8/kzp-novi-dogovori-ne-sa-zadalzhitelni-zaradi-otpadaneto-na-rouminga.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето и едно мнение от форума на mobilebulgaria:

 

Цитат
edman 
Дата: 18.05.2017 13:29
 
 



Искам да кажа,че от днес 18/05 Оранж Фр премахна роуминга.Това,което го имаш в страната важи и за Ес.Неограничени разговори,СМС и ММС и 40 гига при 24.99€.Да уточна,това е офертата на Sosh към Orange (както е Боб към Мтел примерно)

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В рамките на ограниченията са предполагам - в Дания, операторите, различни от 3 имат подобни калкулатори: 2х сметката ти / 7.7 евро.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нека оставим другите страни от ЕС настрана, защото не само не сме се доближили до тях, а и още се отделачеваме, като гледам.
С карта на английския оператор 3 от година горе-долу се говори свободно из повечето страни на ЕС и се ползва интернет на корем - тоест това, което имаш в Англия ти важи и в Европа.
До скоро страните като БГ и балкани не бяха включени в комплекта, но от миналия месец поне интернета вече се ползва и тук без грижи.

Иначе факт е, че нашите оператори отново са "на гребена" и са въвели ограничения, но това не изненадва никой.
Имаше някъде и препоръки от КЗП (ако не се лъжа) да не се лъжем да сключваме договори с включен трафик в ЕС от 15.06, защото това е противозаконно.

Ще се лъжем пак, то се е видяло...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Днес звъннах на Теленор (с план съм 1200мин.; 2200МБ; 19лв) питах ги имам пътуване на 20-ти, колко мин. и МБ мога да си ползвам от плана, те ми викат не знаем ще ви пратим СМС?! WTF?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...