Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Мегабайти в роуминг ЕС от 15 юни


RedBull

Recommended Posts

Ами на мен ми пратиха съобщение с линк към новите правила, но всичко е таква мъгла, че честно казано нищо не разбрах. Иначе в мобилното приложение на първата страница има банел долу " Роуминг регулация", намо е описано всичко, можеш да го изтеглиш и погледнеш.

Едит: Намерих го и на сайта им:

http://www.telenor.bg/content/роуминг#eu-regulation

Редактирано от dessyteneva
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 115
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • algor

    13

  • londongunner

    9

  • dessyteneva

    8

  • profusion

    7

То аз зачетох ама нищо не ми стана ясно.... исках простичко да ми кажат на 1000мин и 1000мб примерно колко мога , те не ми отговориха.... явно и за тях е сложно да си разберат регулациите :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами най-добре изтегли приложението, защото пише, че след влизане в сила на новите правила, там ще се вижда, т.е. след 15-ти ще разбереш колко можеш да ползваш:

" Конкретният размер на включените МВ в зона Европейски Съюз може да бъде проверен безплатно на lp.telenor.bg или в приложението My Telenor по всяко време след влизането в сила на новите условия."

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Все си мисля,че няма да останем разочаровани!Малко по-позитивно трябва да подходим.Ако за 30лв.абонамент имам 4гб в роуминг?Не е ли добре?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, profusion написа:

То аз зачетох ама нищо не ми стана ясно.... исках простичко да ми кажат на 1000мин и 1000мб примерно колко мога , те не ми отговориха.... явно и за тях е сложно да си разберат регулациите :)

Кажи ми абонамента си без ДДС и ще ти кажа точно какво можеш да ползваш като интернет.

Иначе в условията им си го пише:

Цитат

равностойно на двукратния обем, който се получава като месечния абонамент без ДДС се раздели на регулираната максимална цена за роуминг на едро. След достигане на този обем може да продължите да ползвате мобилен интернет в роуминг с надценка на МВ равна на регулираната максимална цена за роуминг на едро.

15.06лв. е регулираната от европейския регулатор максимална цена на роуминг.

За минутите е ясно и без смятане:

Цитат

Всяка изходяща минута и SMS от/към страни от Зона Европейски съюз (включително България) се изразходва от включените национални минути и национални SMS.

На въпроса на profusion за минутите отговарям кратко: ако имаш 1000 национални мин. в месечния си абонамент, точно толкова ще имаш и в роуминг в ЕС след 15.06.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, algor написа:

Кажи ми абонамента си без ДДС и ще ти кажа точно какво можеш да ползваш като интернет.

 

 

16.66lv

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

2.21GB можеш да ползваш месечно в роуминг.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

 

Ползвам френски оператор (Bouygues) за 3,99 евро на месец промоционално за една година. Това ми изпратиха онзи ден.

Dès le 29 mai

Depuis l’Europe et les DOM
10 Go d’internet mobile par mois et les appels et SMS illimités à utiliser comme si vous étiez en France métropolitaine 365 jours par an.

В превод - От 29.05 по 10 ГБ на месец и неограничени разговори и съобщения в Евросъюза и отвъдморските територии. Така че и за ниски такси има читави условия в Европа. Да не се правят на ощипани.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Що за глупост?!Ако си навън,безплатно,ако си в Бг плащаш!Аз ли не разбрах?!ffbf5d156f4c6900835b77f7f208da5e.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами това е обаждане към чужд за нашия оператор номер и се вади международно, което се таксува по тарифата, няма връзка с използването на телефона в роуминг, в смисъл че ако звъниш от Гърция към български номер, ще си ползваш минутите към плана, но ако звъннеш към гръцки номер, пак ще си плащаш, както ако звъннеш на същия номер от тук. Дъщеря ми примерно звънеше на приятел в Македония и правеше сметка , като твърдеше че не са говорили, а там се таксува по лев и нещо минутата, за да проверя го набрах и само ми даде свободно и затворих, пак ме таксуваха, въпреки че нямаше разговор, не вдигна телефона.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Македония в ЕС ли е?От Бг навън е международен,а отвън към Бг какво е:))))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обаждане от България или страна от ЕС към Български номер се таксува по план ( безплатно в повечето случаИ ). Обаждане от Български номер към номер от чужда страна ( независимо дали се обаждате от България или страна от ЕС ) се таксува по тарифа като обаждане към номера от чуждестранни оператори.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не би трябвало да е така. Ето  цитат от telenor.bg :

 Ако имам включени национални минути в плана, колко от тях ще мога да ползвам в роуминг?
Всичките. Ако например имате в абонаментния си план неограничен брой минути за разговори с всички национални мрежи, ще можете да се обаждате на всеки номер от мрежа на оператор в Зона ЕС без ограничения. Ако имате ограничен брой минути, също ще можете да ги ползвате, а когато свършат, Теленор ще ви таксува за всяка допълнителна минута разговор съгласно абонаментния ви план в България.

Ами ако имам само минути в мрежата на Теленор?
Ако не сте в България, разговорите ви ще се таксуват като разговори към други национални мрежи съгласно абонаментния ви план в България.

Ако съм в България и звъня на номер от мрежа в Зона ЕС, това обаждане роуминг ли е?
Не, това е международно обаждане и ще се таксува като такова по тарифата на Теленор.


С други думи ако си в пограничен район търсиш мрежа на чужд оператор и се обаждаш до Европа по национални цени ( често безплатно ) , а ако ползваш твоя оператор се ръсиш като за международно повикване .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,другия месец ще ходя до Италия!34,90 ми е тарифния план неограничено кам всички оператори и 10 гб интернет!Как ще ползвам тарифния план ?Колко минути ще имам и колко гб интернет ? ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен ако цената на плана Ви е 34.90 с ДДС и сте в Италия след 15.06.2017, то би трябвало да имате неограничени минути за разговори и 3,86 Гб интернет без заплащане, след изчерпването на който ще заплащате по 17-18 лева на GB ( 1.7 стотинки на MB )

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обаждане от България или страна от ЕС към Български номер се таксува по план ( безплатно в повечето случаИ ). Обаждане от Български номер към номер от чужда страна ( независимо дали се обаждате от България или страна от ЕС ) се таксува по тарифа като обаждане към номера от чуждестранни оператори.

Обаждане от български номер намиращ се в която и да е страна от ЕС (без домашната) ползва минутите от плана не се таксува като международен разговор! Роуминг е всяко едно обаждане от собствения номер в чужда мрежа .


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ох, чакай сега, че съвсем се обърках. Значи да вземем примера ми с македонския номер, Македония е в ЕС, сега като се избира от тук плащаме, даже и без да е вдигнат телефона, ама това е друг въпрос. Ако примерно не съм в България и пак ми се наложи да звънна на същия номер, пак ли ще се таксува, или ще се води роуминг? Може да е тъп въпрос, ама не съм ползвала роуминг и се опитвам да си обясня какво точно представлява. Все си мисля, че роуминг е като се регистрира телефона ти в чужда мрежа, ама тогава към кои номера се ползват минутите от пакета и към кои не, ми е пълна мъгла.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Води се роуминг.
Но Македония не е в ЕС


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Развитието на темата доказва за пореден път, че много хора не знаят в същина значението на роуминга и кое е роуминг и поне 2-3 месеца много хора ще изпищят от високи сметки.

Четете внимателно и без да бързате, а съветвам тези, които не са наясно с нещата, да не се опитват да тълкуват и да дават съвети, защото объркват хората още повече.

Цитат

1. РОУМИНГ Е УСЛУГА, КОЯТО БЪЛГАРСКИТЕ АБОНАТИ ПОЛЗВАТ САМО ИЗВЪН ТЕРИТОРИЯТА НА БЪЛГАРИЯ, Т.Е. В ЧУЖБИНА:

 

ПРИМЕР 1: СЛЕД 15.06.2017 АЗ СЪМ ВЪВ ФРАНЦИЯ В КОМАНДИРОВКА И ГОВОРЯ 1МИН ОТ МОЯТА КАРТА НА МТЕЛ КЪМ БРАТОВЧЕД МИ ВЪВ ФРАНЦИЯ, КОЙТО ПОЛЗВА КАРТА НА ФРЕНСКИ МОБИЛЕН ОПЕРАТОР - ПЛАЩАМ 0,00ЛВ.

 

ПРИМЕР 2: СЛЕД 15.06.2017 АЗ СЪМ ВЪВ ФРАНЦИЯ В КОМАНДИРОВКА И ГОВОРЯ 1МИН ОТ МОЯТА КАРТА НА МТЕЛ КЪМ БРАТ МИ В БЪЛГАРИЯ, КОЙТО ПОЛЗВА КАРТА НА МТЕЛ - ПЛАЩАМ 0,00ЛВ.

 

ПРИМЕР 3: СЛЕД 15.06.2017 АЗ СЪМ ВЪВ ФРАНЦИЯ В КОМАНДИРОВКА И ГОВОРЯ 1МИН ОТ МОЯТА КАРТА НА МТЕЛ С ЧИЧО МИ, КОЙТО Е НА ЕКСКУРЗИЯ ВЪВ ФРАНЦИЯ И ПОЛЗВА КАРТАТА СИ НА МТЕЛ. АЗ ПЛАЩАМ 0,00ЛВ, ЧИЧО МИ ПЛАЩА 0,00ЛВ.

 

2. ЗА АБОНАТИТЕ НА ВСИЧКИ БЪЛГАРСКИ ОПЕРАТОРИ, МЕЖДУНАРОДНИТЕ РАЗГОВОРИ ОТ ТЕРИТОРИЯТА НА БЪЛГАРИЯ КЪМ ЧУЖБИНА ПО НИКАКЪВ НАЧИН НЕ СА СВЪРЗАНИ С РОУМИНГА И НЕ СЕ ПРОМЕНЯТ.

ТЕ СА БЕЗУМНО СКЪПИ И СИ ОСТАВАТ ТАКИВА, ЗАЩОТО НЕ СА В РЕЖИМ НА РЕГУЛАЦИЯ ОТ ЕВРОПЕЙСКАТА КОМИСИЯ.

 

ПРИМЕР 4: СЛЕД 15.06.2017 АЗ СЪМ В БЪЛГАРИЯ, ГОВОРЯ 1МИН ОТ МОЯТА КАРТА НА МТЕЛ КЪМ БРАТОВЧЕД МИ ВЪВ ФРАНЦИЯ, КОЙТО ПОЛЗВА КАРТА НА ФРЕНСКИ МОБИЛЕН ОПЕРАТОР - ПЛАЩАМ 1,55ЛВ.

И да - Сърбия и Македония не са в ЕС, а факта, че Македония и в предприсъединителен период и може би (подчертавам може би) някой ден ще стане пълноправен член на ЕС, не я прави член към днешна дата и за там роуминг пакетите за ЕС не важат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно,знаем какво е роуминг,не си само ти.Въпроса е,че търсим логика.Не,че при наличието на FaceTime audio и WhatsApp ще ползвам мобилен оператор.Между другото,никъде не се споменава колко е подобрена услугата FaceTime audio(video) в IOS10.Много,много добре...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, gogi6 написа:

Що за глупост?!Ако си навън,безплатно,ако си в Бг плащаш!Аз ли не разбрах?!ffbf5d156f4c6900835b77f7f208da5e.png

Да, виждам, че знаете какво е роуминг...

пп. Спечелих бас току-що, познавайки кой ще се обади първи след поста ми. :tooth:
Не заложих в коя минута ще е отбелязан гола, но така или иначе нямам навика да се лакомя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само да вмъкна, че някой недоумяват. И до сега разговори от Бг към други страни в ЕС са по скъпи от разговори в роуминг към страни от ЕС.

Пример. Ако звъня на приятел в Австрия от Бг, цената е по тарифен план, ( около 0,60лв/ мин) ако звъня на същия приятел, от същия ми номер, но от чужбина (роуминг) ще плащам по 0,14 лв/мин.

И досега хората в крайграничните градове можеха да се прехвърлят на чужда клетка и да говорят по евтино отколкото ако ползват родните ( клетката на собствения оператор).

Парадокс, но все пак сме в българия!!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До месец ще споделя от първа ръка за ситуацията с роуминга на Мтел. Всеки месец съм командировка в чужбина за 2седмици. Като дойде фактурата ще кажа.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според операторка на Теленор, след изчерпване на мегабайтите за роуминг, скоростта щяла просто да се ограничи, а не да започнат да таксуват. Или както го каза и по друг начин - "в БГ имате 15ГБ на висока скорост, след това се ограничава скорстта. В ЕУ ще имате около 5ГБ на висока скорост, след това пак се ограничава скорстта."

 

Хич не ми се вярва, ама някак си се надявам, че след като тези разговори се записват, не биха позволили подобни свободни съчинения от служителите си...

Редактирано от OXYGEN
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...