Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Мегабайти в роуминг ЕС от 15 юни


RedBull

Recommended Posts

Практически това ограничаване на скоростта след достигане на лимита ти в роуминг трудно ще стане. Твоят оператор ще получи информацията за потреблението ти след х секунди. Трябва да уведоми чуждия оператор да ти ограничи скоростта. А пък и те са повече от един във всяка страна. Докато ти ограничат скоростта ти ще си изразходил няколко МВ, които трябва да си платиш, Просто защото твоят оператор така или иначе заплаща по 7,7 Евро/ГБ според Евродирективата. Едва ли ще се минат да плащат повече отколкото получават от теб. Това са си мои размисли обаче и ще трябва да изчакаме още малко докато видим как ще бъде.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 115
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • algor

    13

  • londongunner

    9

  • dessyteneva

    8

  • profusion

    7

Трафика в роуминг минава през домашния оператор и отчитането става веднага! Като си в друга страна пробвай да си видиш ip-то винаги е българско.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Македония е в ЕС, защото е област в Гърция. А FYROM не е и по-вероятно ще стане част от Албания скоро, а не от ЕС. Щото искат да са сърби, а не българи, ама ще станат шиптъри както върви. И тъй като гледам, че някои хора са сериозно скарани с политическата, географска европейска тема (в което няма нищо лошо), да предупредя, че Сърбия също не е в ЕС и там цената за мегабайт в роуминг е 25.00 лв. без ДДС при Мтел. За други оператори не знам. А, Руската федерация също не е част от Съюза и дай боже никога да не бъде

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти явно си по-запознат с политическата и европейска карта, но Македония никога не е била и в момента не е член на ЕС, а е кандидат за член на ЕС
https://europa.eu/european-union/about-eu/countries_bg




Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре. Пак прочети какво съм написал. Радвам се, че ме ограмоти с този линк.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти си прочети първото изречение.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, прочетох го. Кое не е вярно? Че не е област в Гърция или че е област в Гърция, но не е ЕС?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Говорим за държавата Македония


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма такава държава. Не и според ЕС. Но ти имаш линкове, де

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е ти най-добре знаеш какво има на картата


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност по-добре от теб. Препоръчвам ти да отвориш линка, дето пусна. Там пише как се казва държавата им, а аз в моя пост съм написал латинския акроним.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо издребняваш? FYROM - former Yugoslav Republic of Macedonia. Иначе казано, накратко и както всеки един българин знае - Македония. И да, не са в ЕС. Цените са като в Сърбия. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За такса 14 лв без ДДС трябва да очаквам нещо около 2 GB.
Правилни ли са ми сметките?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 часа, DreamcatcheR написа:

Защо издребняваш? FYROM - former Yugoslav Republic of Macedonia. Иначе казано, накратко и както всеки един българин знае - Македония. И да, не са в ЕС. Цените са като в Сърбия. 

А аз какво съм написал в поста си, по който ти издребня и почна да ме поучаваш с линкове? Нещо различно от твоето да има? Айде стига спам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цитат

58.е.2. За пакетна услуга, включваща мобилни услуги и други услуги, като фиксирана гласова телефонна услуга, фиксиран достъп до интернет и/или др., за месечна абонаментна такса за изчисляване на ограничителния обем за пренос на данни по т. 58.д. се взима цена на мобилната услуга, включена в пакета при самостоятелна продажба или цена на мобилна услуга с най-близки параметри при самостоятелна продажба. За целите на изчисленията Мобилтел има право да използва и общата цена на дадения пакет

Това е от Мтел. Някой може ли да разясни коя по-точно такса ще се вземе предвид? Аз в момента съм с троен пакет - нет, тв и мобилна услуга (Безкрай 2XL) (около 50тина лв с включени допълнителни канали). Един в техен офис 1во не успя да ми каже каква точно такса ще се взима под внимание, след това се опита да вземе като база 1/3 от цената на пакета. :lol:

ГЛедам архивните тарифни планове на Мтел и цената на Безкрай 2ХL e била 33.99.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само за тези които са с новите планове.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моят от преди година и половина

04271c969e03686ce8f7f458c3cfccd9.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И на мен в приложението на Теленор ми се появи и инфо за мегабайтите в роуминг! smile.gif На план 21.99 с ДДС са ми дали 3550мб.В БГ са 8гб.Значи не са смятали по формулата...

 

ПС.Плана ми е от малко над година.

Редактирано от Veselin Panov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еее тва не е морално от 20GB ми дават 3,6 в роуминг. Не знам дали ще има чужденци които да искат да подпишат с български оператор ама аз искам да подпиша с чужд вече. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък току що говорих с акаунт мениджъра(Теленор) на фирмата ни и ми обясни, че МБ за в роуминг НЕ дърпат от националните. Не знам дали е валидно за физически лица.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еее тва не е морално от 20GB ми дават 3,6 в роуминг. Не знам дали ще има чужденци които да искат да подпишат с български оператор ама аз искам да подпиша с чужд вече. 

На мен от 20 гб са ми дали 4650 мв, но формулата беше свързана с цената на абонамента до колкото помня, а не с големината на пакета мегабайти


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...