Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iPhone X - мнения и коментари


Asen_77

Recommended Posts

Много ми беше интересно да видя тази година отзивите ви. Аз лично съм малко като при вица за смесените чувства - жена ти да ти каже, че от целият блок, твоят е най-голям :D 

10ката е наистина впечатляваща, според мен, но цената е безумно висока, можеха поне базата да я направят 128gb и да набутат пръстовия отпечатък някъде. 10 години не бяха вдигали базовата цена на обикновената версия, тази година, хоп - 50 долара отгоре. 8ците са чисти 7s-ки, които са готини, но не заслужават ъпгрейд от 7, според мен. Миналата година основната новост в дизайна бяха многото цветове спрямо 6s, сега новостта е, че ги махнаха отново :D Обичам марката и продуктите й, но тази година повече се изнервих, отколкото зарадвах на презентацията. Интересно е да видим какви ще са цените в България, спекулацията за X-ките ще е безумна. Технологията на лицевото разпознаване е впечатляваща, но не знам, как ще сработва. Диспеят е страхотен, но тази дупка в средата е малко недомислена. Когато беше демото се виждаше ясно как части от играта е отрязана. Най-много ми хареса форм фактура на 10ката. Голям дисплей, в по-малко шаси. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Казвах го преди, ще го кажа пак. За съжаление, презентациите вече са дикторско четене на текст. Не мога да приема, че старите кучета четат от монитор от долната част на сцената ( личи им страшно много ) и допускат неточности и грешки. Няколко пъти бъркаха и се поправяха. И това са хора, който са разработили продукта. Какво има да му четеш докато разказваш за него. Сигурно ние от форума, ще разкажем по-добре подробносттите за продуктите. И как така първия път като се опитаха да ни демонстрират отключването с лицево разпознаване не сработи ... Нещо нивото главоломно пада на презентациите. Добре, че са маркетинговите реклами за да ни карат да викаме Уауууу. За мен лично ъпдейт от 7 на 8 не си заслужава. За Х мисля че липсата на тъч айди е лоша новина, но ще видим. Всичко останало го имаше като информация от преди презентацията и за мен лично УАУ ефекта го нямаше от продукта и от презентацията. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чакаме X+ с тъч ай ди, :)

Тез полудяха с тез цени. Аз и да печатах пари няма да дам толкова за това, което предлагат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено Apple, когато махнат някоя технология не я връщат и за съжаление най-вероятно и с Touch ID ще се случи същото. Face ID изглежда доста интересно, но само времето ще покаже колко е удобно, сигурно и дали може да се излъже. Аз лично бих предпочел да имам и двете.

Редактирано от ML16
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз тази година ще пропусна.
Ще чакам DNA ID или FART ID — което дойде първо. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля да си карам със 7-цата, даже да сваля на SE, а с останалите ми 2500 лв да си купя телевизор за световното.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със 7+ но 10-ката е взимам щом излезе колкото и да струва!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля да си карам със 7-цата, даже да сваля на SE, а с останалите ми 2500 лв да си купя телевизор за световното.

Добра идея :), накара ме и аз да се замисля.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е гаф, просто телефонът не е бил отклчюван дълго време и затова поиска код, както и на сегашните модели след рестарт или 8 часа мисля беше, ако не е отключван с отпечатъка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гаф си е, как да не е.
То бива пък фенщина.
Нещо което е направено да работи, и не преработи от първия път, и то на глобално представяне на продукт, ако не е гаф не знам как се нарича.
Даже Крейг се засмя на сцената и каза нещо от рода на"хохохо".
Чела си статията на Анг ама вземи я прочети пак.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 53 минути, koksibg написа:

Гаф си е, как да не е.
То бива пък фенщина.
Нещо което е направено да работи, и не преработи от първия път, и то на глобално представяне на продукт, ако не е гаф не знам как се нарича.
Даже Крейг се засмя на сцената и каза нещо от рода на"хохохо".
Чела си статията на Анг ама вземи я прочети пак.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Ми остави си твоя iPhone до утре сутрин без да го пипаш и той ще ти направи същия "гаф", то бива търсене под вола теле, бива, ама това вече звучи прекалено - в лудницата не са се сетили да го отключат преди старта на събитието и е съвсем нормално да поиска код, задължително е както  при пръстовия отпечатък, ама нали трябва да има жълти клюки, нега да е гаф, Apple пак ще си продаде телефоните и даже всички ще се ядосват, че не достигат бройките...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз го помислих за як гаф, но сега при повторно гледане, наистина изписва "Your passcode is needed to enable Face ID", a не "Your face is not recognized" или нещо подобно... И в момента на iphone 6-7 изписва грешка със същата структура, когато телефонът е рестартиран или не е ползван от повечко часове. 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Единствения им гаф е цената.Прекалено е вече!Ей това вдясно....416bad87d1030879ab3340e833c87db8.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това изискване за сигурност беше въведено още с iOS 9, защото полицията и други подобни органи има право да изиска по закон от някой да използва отпечатъка си за отключване на телефона, но няма как да го накара да въведе паролата си, случая Сан Бернадино е в основата на промяната на рестрикциите в системата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Рядко пиша тук, но сега не се сдържах- як гаф си е. Тези,които невярват-ами заключете си телефона и пробвайте с грешен пръст да отключите и вижте какво съобщение изписва. Същото като на демото, само дето е FaceID, а не TouchID. Можеше да го заключи и да пробва отново ако е сигурен, че ще сработи. Явноне са го изпипали още.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и пъти да го заключва и включва няма да се получи без код - мярка за сигурност, която не може да се преодолее. Спирам да споря, кой каквото иска да си мисли, аз търся логиката...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако трябва да обобщиме: 4-ти пореден модел след 6-цата без промяна на външния вид, само хардуерни промени. Новият модел според мен е много грозен на външен вид. Ако сметнеме реалния му диагонал (от там където е правоъгълник) размера му е далеч от 5.8 инча. Отгоре засеченото е неизползваемо за нищо, отдолу за снимки, клавиатура. Аз бих уволнил дизайнера, издънката е голяма в стил "Дайте да предложиме нещо невиждано пък дали става за нещо, майната му".
Аз не ползвам Touch ID, няма да ползвам и FaceID, т.е. За мен тая нова е екстра е безсмислена. Друго какво видяхме ново? Едно голямо нищо, в нова зала, със същите скучни лица на сцената и същите статисти по местата в залата (вчера особено ми приличаха точно на епизода от сватбата на Фиона и принца от Шрек 1).
Разочарован съм, пък който както ще да си въздиша.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз щях да кажа,че ми се вижда грозен Х модела,ама ме хвана страх да споделям:))))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и пъти да го заключва и включва няма да се получи без код - мярка за сигурност, която не може да се преодолее. Спирам да споря, кой каквото иска да си мисли, аз търся логиката...

Такааа ето и логиката според мен- телефона не го разпозна и предложи да се въведе код( съобщението след рестарт е друго, а такова след определено време аз незнам да има при мен, но дори и да има невярвам 8 часа този телефон да е седял без да се репетира презентацията). Относно заключването и отключването- ако той искаше да демонстрира отново, щеше след като го отключи с код просто да го заключи и да пробва с FaceID, но не го направи. За мен това е логиката.
Само да кажа, че съм фен на епъл от 15 години и харесвам почти всичко създадено от тях, но ми става криво като се правят на ударени при явни гафове. Навремето съсипаха от бъзици Бил Гейтс за син екран на предатавянето на новата версия на уиндоус(95 или 98 ако не се лъжа).
Нищо фатално не е станало ще го нагласят надявам се, но да не забравяме, че и епъл имат супер издънки в историята си та може и това да е единствения им телефон с такава технология :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според вас откъде най-рано ще може да се купи 8 Plus в България? Чудя се дали на 22 ще го има в iStyle... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

29.09.2017 в М*ел.

И аз скачам на 8 Plus.

 

b2c2f72dbe0160bef848d21c5ff29bb1.jpg

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Към поста на Кольо добавям същите дати и при Теленор.

При останалите фирми и въпрос на утопия да очакваме апарати преди...а бе преди средата на октомври.
Пак дадох къс срок, но ако някъде се появи по-рано, според мен ще е само Технополис.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година май най-рано го имаше в iStyle доколкото помня. Както и да е, имам братовчедка в Технополис и й казах веднага щом пристигне silver 8 plus да го крие за мен. :D Дано тази година няма проблеми с количествата, че миналата беше доста изнервящо. 

P.S - Оказва се, че на Х в крайна сметка всичко ще изглежда по-малко защото екрана е удължен, но стеснен, а горната част остава неизползваема от двете страни. 

Редактирано от Dean
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и пъти да го заключва и включва няма да се получи без код - мярка за сигурност, която не може да се преодолее. Спирам да споря, кой каквото иска да си мисли, аз търся логиката...


При положение, че има Keynote можеше да се постараят повече. Презентацията на Айфоните беше най-слабата. Не мога да разбера от къде идва тази фенщина, Деси. Помня какво беше със Самсунг в онзи другия форум. Ти сега без да си кривиш душата би ли купила някои от "новите" телефони?

Аз в 8 не видях нищо революционно. Единствено в X. И това с Face ID и колко било по-сигурно от Touch ID...пълни глупости!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...