Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iPhone X - мнения и коментари


Asen_77

Recommended Posts

Ако имаш излишни пари за харчене и за губене (подчертавам - губене), вземи сега Ноут 8.
Не знам как ползваш апарата си и за какво, но щом си 7 години с iPhone аз съм на 90% сигурен, че няма да дочакаш 4-ия месец, а при първият натоварен ден откъм разговори, браузване, четене и редакция на документи, видео и т.н., ще го шибнеш в първата стена и след 30 минути ще пърхаш доволно, пъхайки картата си в 8+-а.
Забравих да допълня нещо много, много важно в предния пост - съвсем отговорно заявявам, че няма друг апарат по света и у нас, който да се се опита да съперничи на 7 Плюс-а в батерията.
Говоря за апарат, който ползвам (в момента е в Криейтив пак, за съжаление) и затова не намесвам 8+, но се надявам поне да са идентични батериите.

Моето мнение е, че ще сбъркаш с S8+ или Ноут 8, но пък кеф цена няма и човек, каквото сам си направи, не може никой друг да му го направи. :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса приключи взимам 8+, благодаря ти.
А батерията му тази година е намалена и е 2691 mah
Гледах ifixit го разглобиха и има всички данни




Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За да не мислиш, че съм голословен - вчера разкарах със засилка S8+-а по причини, които изброих в предния пост и чакам 8+ и Криейтив, за да преценя какво да правя нататък.

Ако все пак решиш да взимаш някакъв Андроид, драсни ми на ЛС да помогна да не се набутваш с някакви яки цифри.
Ако мога, разбира се.

Има всички данни за...?!?!
Нещо май се превъзбуди и не довърши изречението...

Едит: ама ти сега с 6S Plus ли си?

Редактирано от algor
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да с 6S+ съм
Имах в предвид, че има всички технически данни за 8+ в ревюто което постнах.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом си на 6S Plus, минавай смело на 8+ и няма да съжаляваш и за миг, още повече камерата ти е важен компонент от телефона.
Аз се колебая и ровя все още, защото съм на 7 Plus и ще прецизирам този път внимателно дали да изгубя едни не малко пари от прехода или да остана на 7 Plus.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На 8 PLUS е добра цената в TELENOR на свободно - 1719ЛВ за 64GB, чак ми е чудно. Надявам се Х-а да не е над 2300 при тях на свободно, а с нормален тарифен план да може да се вземе за 1700 поне. Нарочно си пазя правото при тях за Х-а, въпреки че минах на GALAXY S8 PLUS и съм изключително доволен засега все си мисля, че фенщината ми ще ме предаде накрая и пак ще резервирам бройки с акаунти на роднини до десето коляно, само и само да се добера възможно най-рано до него. :D

Но и без това идеята да си взема GALAXY беше да ми мине по-бързо времето до X ахахах. 

Редактирано от Dean
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От 7 плюс аз въобще не се чудя към кой да мина. 
8 плюс не си заслужава за тези който джъткат на 7 плюс.
Само Хикса- интересно ква цена ще му турнат в технотата? 2300-2600? как мислите? 

2485лв.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове


Аз се колебая и ровя все още, защото съм на 7 Plus и ще прецизирам този път внимателно дали да изгубя едни не малко пари от прехода или да остана на 7 Plus.


Според мен, недей да ъпгрейдваш, ако нямаш нужда от безжично зареждане и малко по-добра камера. Може 8 да е по-бърз, но това ще се усети чак след няколко месеца, като дев-овете си нагодят апликациите.
Малко са разликите спрямо 7+. Х-ът поне е с по-различен дизайн и доста по-добър дисплей.
За мен иначе ъпгрейд от 6с+ на 8+ смятам, че си заслужаваше.
Винаги имам опцията, ако на преордър на Х хвана ранна бройка, да продам 8+ без особена загуба, макар че засега не смятам да го правя. И все пак има време до края на октомври :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е много интересно това безжично зареждане и никога не съм разбирал защо се представя като някаква екстра. Та то дори е и по-нефункционално... В смисъл телефона трябва да стои там на някаква си джаджа, за да се зарежда, а ти гледаш тъпо отстрани, докато като си е с кабел можеш да си го и ползваш по време на зареждането. 
Искам тия дето ползват безжичното зареждане да ми кажат какво правят със спестените 1.5 секунди, които би им отнело включването на кабела в телефона. :D

Редактирано от Dean
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Освен това зарежда и по-бавно. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес ходих в Апъл да ги видя осмиците и съм в шах какво да правя. Сега съм с 6s и ми предстои ъп, но избора труден. Бях решил да е 8 че не ми се дават маса и пари за х, но като държах 8 и взех на жената 7 джет блека си затворих очите и не можах да кажа кой кой е. Сега че има бързина сигурно има но трудно се намира. За мен въпроса за ъпгрейд става много труден - или десетката или да стоя с 6с, или в много много много краен случай да не издържа и взема една 7 Ей така да се каже че съм взел нещо. Офффф трудно го направиха Апъл.
А на господина който ме АнаЛизира да кажа че харесвам или не ще вземам IPhone, докато не видя по добър дизайн и екосистема ог друг производител.
Лъжа не съм казал, това че смениха гърба от алуминий на стъкло нов модел не го прави(за мен), а че дават на час лъжичка също и доста хора в нета го казват.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Dean написа:

На мен ми е много интересно това безжично зареждане и никога не съм разбирал защо се представя като някаква екстра.  

Това не е екстра - това е удобство!
Тръгваш да лягаш (ако си лягаш изобщо, разбира се) и просто поставяш апарата върху уреда и приключваш.
Няма кабели, няма вкарване и изкарване на кабели в буксата, а да не говорим, че бавното зареждане е за предпочитане, относно по-дългия живот на батерията.
Не е тук мястото да обяснявам надълго и нашироко какво е предимството на бавното зареждане пред бързото и всеки, който има желание, може да пусне един гугъл.
От собствен опит ви казвам, че с бавно зареждане батерията ми държи повече и е по-добре...оптимизирана, ако мога така да се изразя.

Винаги, откакто го има бързия заряд при телефоните, използвам него само и единствено, ако по някаква причина съм пропуснал да си заредя батерията и трябва преди излизане да достигна поне 50 процента батерия, защото ангажиментите няма да ми позволят да имам време за зареждане в следващите часове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Dean написа:

Искам тия дето ползват безжичното зареждане да ми кажат какво правят със спестените 1.5 секунди

Слушат музика :p

Редактирано от killer4o
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, koksibg написа:

Днес ходих в Апъл да ги видя осмиците и съм в шах какво да правя. Сега съм с 6s и ми предстои ъп, но избора труден. Бях решил да е 8 че не ми се дават маса и пари за х, но като държах 8 и взех на жената 7 джет блека си затворих очите и не можах да кажа кой кой е. Сега че има бързина сигурно има но трудно се намира. За мен въпроса за ъпгрейд става много труден - или десетката или да стоя с 6с, или в много много много краен случай да не издържа и взема една 7 Ей така да се каже че съм взел нещо. Офффф трудно го направиха Апъл.
А на господина който ме АнаЛизира да кажа че харесвам или не ще вземам IPhone, докато не видя по добър дизайн и екосистема ог друг производител.
Лъжа не съм казал, това че смениха гърба от алуминий на стъкло нов модел не го прави(за мен), а че дават на час лъжичка също и доста хора в нета го казват.


Sent from my iPhone using Tapatalk

За мен, ако се прави ъпгрейд сега е да се мине на Х. Не че 8 предлага малко, но при наличието на Х след 2-3 месеца е малко странно да не се изчака. От друга страна, Х е като нов модел кола на нова платформа. Редно е да се изчака първата година да изчистят проблемите и да пуснат фейслифта догодина. Аз лично тази година съм пас с ъпгрейда и ще чакам продължението на Х, но догодина живот и здраве ако пак има такава комбинация от пуснати устройства - 9 и 9 плюс ( 8s и 8s плюс ) и съответно продължение на Х, няма да има какво да избирам. Скачам на Х иначе в последствие винаги ще си намирам за какво да съжелявам. Идеята на ъпгрейда е да се вземе най-новото и модерно ( поне за мен ), така че дори и от 6 или 6s пак не ми се струва рентабилно да преминавате на 8, а не на Х директно. Затова и продажбите на 8 и 8 плюс не са с опашки, но от епъл много добре си го знаеха това и са наясно какво следва. За разликата в парите няма какво да говорим. Щом даваме по 1200-1500 лева за телефон, няма да е проблем и 2000 да се дадат...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма нужда от опашки вече, като има преордер и доставка в същия ден на адрес, или да минеш да си го вземеш на место в точно определен час.

https://photos.app.goo.gl/UCRWRQOd4oUDKXfB3

От 5 дена си извадих телефона от калъфа и все едно съм ъпгрейднал още по - време на преордера ;)

Докато не го пипне сам човек в ръце, няма как да е сигурен кое му харесва най-много, на мен 7 цата ми е точна , но това съм аз , всеки знае себе си най-добре ...

Редактирано от kawabiker
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Десетката хардуерни "болежки" няма да има. На практика хардуера е същия от 8/8+.
Единствено ако има нещо за "донапасване" да е фейс айди. Както беше с пръстовия отпечатък(как работеше на 5с и на 7), като го представиха къде хващаше къде по бавно работеше и т.н.
А фейс айди четох че Апъл го разработват от 2013г. Всъщност технологията е от 2009г и е представена от Майкрософт в гейм конзолата Xbox това е кинетик сензора. Този кинетик сензор е измислен и направен и даден на Майкрософт от Израелска фирма с име Primesense. Така през 2013г Апъл купуват Праймсенсе и почват разработка на фейс айди с технологията която имат а именно кинетик сензора.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Парите със сигурност са проблем! Прецакаха ни с тези цени за Х.Даже и не съм се замислил за миг.Освен това,по видеата които съм изгледал ми се вижда грозен.Никелирана рамка да блещука и двоен цирей на гърба. Оценям на 800 лв...горе-долу

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще го пипнем на живо и всички тия коментари за вида му ще изчезнат на секундата...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За мен даже не си заслужава прехода от 6s plus към 8 plus...  Като сложих на масата моя 6s plus и на приятел 8 plus ми те са напълно еднакви  с изключение гърба...  И как не ги е срам  Apple дисплея на 6s plus-a е същия като 8  plus никаква промяна в качеството . Преди няколко месеца си взех  Galaxy S8 Plus с мисълта да го продам като излезнат новите Айфони ,но ще си остана с него. Дисплея  на самсунга е в пъти по-добър от този на 8  Plus , Apple сериозно вече изостават от конкуренцията .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дисплея на самсунга можеш да сравняваш с този на iPhone X, защото технологията е такава, осмиците са със стария LCD панел, няма какво да търсиш в тях в сравнение с OLED.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да , но като цена не пречи 8 plus да е с 200 лв по-скъп от  samsung-a..... Ще го видим дисплея на X с тези 600 нита срещу 1000 на  S8 plus- a.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Четох някъде за яркоста на дисплея на iphone X сравнено с Ноут 8, казваха че е наполовина по-тъмен на iphone от този на Самсумга. Дали е истина ще видим като го покажат.


Sent from my iPhone 7 plus using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нещо си се объркал с дисплеите. 8-цата има дисплея на 7 + TrueTone. Много добре се вижда на ярка слънчева светлина и е с по-добри цветове най-просто казано. Видяли са ти се еднакви на масата в Епъл стора, но си има разлика, особено при разглеждане на снимки/видео, игри и т.н.


Sent from my iPad using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е в  Епъл стора  ама не ми се навлиза в спорове....точно на видео в youtube няма разлика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...