Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iPhone X - мнения и коментари


Asen_77

Recommended Posts

Вярно,че като не е автоматик не го прави!Мерси!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Иначе е весел форум...

Цирка е пълен.........


Sent from my iPhone X using Tapatalk Pro
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам един въпрос.

Като няма хом бутон, как се сваля екрана надоло?

Преди с бутона, можеше с двукратно “почукване”, когато го ползвам с една ръка и лентата за писане на имената, слизаше надоло и можех да променя написаното с една ръка, сега не мога да се ориентирам.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

 

 

С придърпване :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 12/4/2017 at 21:05, creepbg написа:

Аз сега и ново 20 имам, което досега не съм изпитвал (предишни телефони: iPhone 4, 5, 5S, 6, 6S Plus, 7, 8)... 

Свалям сутринта Х-ката от зарядното, почти не го ползвам през деня, поглеждам как е батерията - 70%, като usage time е равно на standby time (10 часа и нещо).

Вече почвам много да й се изнервям на тая реплика!!! Идеи?

Аз имам подобен проблем с батерията. След първото зареждане батерията се срина за нула време. Направих рестор, сетнах го като нов и сложих единствено Вайбър, нищо друго. Вчера на обяд го махам от зарядното и до вечерта ми паднаха 10% без да съм го пипал. Тази сутрин поглеждам и вече е на 70%, паднали са цели 20% през ноща без телефона да е докосван. На всичките ми телефони до сега са падали по 4-5% максимум на нощ. Погледнах батерията и забелязах  Usage 15 часа и Standby 20 часа. За съжаление ми няма индикацията кое приложение колко процента изразходва и не мога да преценя от къде е проблема. Видях, че има ъпдейт на Вайбъра с някакъв фикс за iPhone X. Направих ъпдейта, но след около час бях вече на Usage 17 часа и Standby 21 часа, т.е. нещо продължаваше да точи батерия. Изтрих вайбъра и в момента нямам нито едно приложение инсталирано на телефона. Възможно ли е да си има някакъв проблем самия телефон и да точи батерията?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам много сериозен проблем с включването на екрана при разговор.. За съжаление не мога да затворя вече, налага се да натисна два пъти power бутона, за да светне екрана, което го смятам за лудост. Идея как да се справя с тази "глупост"..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам този проблем с големия юзидж и падането на батерията. Всичко беше нормално докато сетнах часовника на малкия през телефона и го ъпдейтнах до 4.1.

Вчера ресторнах телефона и от сутринта се държи нормално. Ще пиша след няколко дена дали всичко е ОК или сега е само временно добре.

Преди да кача на 11.2 нямах никакви проблеми.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен също се появи тоя проблем. От вчета след обяд до сега Usage и Stand By вървят 1:1. Аз ъпдейтнах до 11.2 още миналата събота и до вчера нямах проблем. Ще поразгледам кои апове са се ъпдейтнали последните няколко дни.
Също така забелязах че вградения Videos апп се е преименувал на TV и като го отворя стои само на Loading и нищо не се случва . При вас така ли е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Баси... много реплики, много нещо...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, andro89 написа:

Аз имам много сериозен проблем с включването на екрана при разговор.. За съжаление не мога да затворя вече, налага се да натисна два пъти power бутона, за да светне екрана, което го смятам за лудост. Идея как да се справя с тази "глупост"..

Много хора се оплакват от този проблем,включително и аз. Не всеки път,но при по-продължителен разговор не мога да приключа разговор...не е само при Х ?

Редактирано от ElemenT (a.k.a. Chiko)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колегата има също iPhone X иняма проблем с батерията. Неговия също е с 11.2. Usage и Standby са си нормално. Има да речем Usage 1 час и Standby 10 часа и телефона е на 90%. Батерията му издържа много повече от моята, в пъти повече. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако и утре е така не виждам причина де не го метнеш в някой от сервизите в понеделник.
Няма смисъл да се мъчиш и да гледаш разликите между твоя апарат и тези на други хора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса е дали наистина има проблем с телефона или е кофти версия на софтуера, която се отразява кофти на моя телефон, а на някои други не.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано, на мен лично не ми пука дали е това или онова.
Имам проблем с апарата - заминава в сервиза.
Да видя как ще го върнат с описание, че проблема е в софтуера на Apple и да се ползва така...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хората с проблеми с батерията - всички ли имаме Apple Watch?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам, сина ми има, но не е връзван с мой телефон, а с неговия си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Спрях "Tap to wake" за експеримента и като че ли засега е Ок...

Но пък е много гадно без хоум бутон при изключен tap to wake...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предложиха ти да го купят, продавай го и си вземи 8 -ца :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

8-ца си имам, взех си Х уж за по-скъпо, да го вадя по-тежко в кварталното кафе в ОК2. Ако трябва ще го ползвам като ало-ало, само и само да е той на масата с дългото кафе в пластмасова чашка

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Спрях "Tap to wake" за експеримента и като че ли засега е Ок...
Но пък е много гадно без хоум бутон при изключен tap to wake...

Е нали имаш raise to wake..

А btw моят Х иде утре :) space grey 256. Ще му дам шанс, макар че не ме грабна много в магазините.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Raise to wake изобщо не съм го включвал :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, Victormihov написа:

Пий късо кафе, дългото е по-скъпо...:p

кефиш мъ:devil2:

Аааа не е така! Късото е прееб@вка, щото струва същата пара, ама не можеш да седиш половин ден в кафенето само на него. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Втори ден съм с Х-а, но ми беше достатъчно, за да разбера, че ще ползвам този телефон за следващата минимум година :)

На първо място - форм факторът. Бях забравил с тия плюсове, какво е да имаш по-малко (и леко) устройство в джоба. Дори с калъф е по-лек с 10-20 гр. 

Второ, Face ID. Това е бъдещето, Touch ID никога няма да се завърне (особено като Епъл го усъвършенстват напълно в следващите 1-2 поколения). В момента е много по-завършено и работи по-добре от първата генерация Touch ID. Ползваш ли го 1-2 дни, няма връщане назад. Ще ви дам само няколко примера, в които тотално превъзхожда отпечатъка:

1) нотификации на екрана. Поглеждаш телефона, показва се съдържанието на уведомленията. Натискаш някое и моментално отваря приложението. Няма никакво забавяне, никакви проблеми. Всичко е интуитивно и необвързващо. С тъч айди най-дразнещото ми беше това като натисна някоя нотификация да ми изпише "you need to unlock your iphone first". Особено на плюса с една ръка, когато бързам, беше изкарващо от нерви. 

2) вписване на пароли. Отварям сайт и се логвам, докато се усетя, мейлът и паролата ми са автоматично поставени.

3) работи с всякакви ръце - мокри, мръсни, с ръкавици...

Не ми се е случвало досега да не ме разпознае, а веднага го тествах с очила, с шал и даже с леко прикрито лице. Но трябва да спомена, че още от начало изключих "Require attention for Face ID", което намалява сигурността, но работи от раз винаги (съдейки по безбройните ревюта, които изгледах през последния месец). В този случай телефонът се отключва и със затворени очи, което за някои може да не е добра новина :)

Трето, дизайнът - ами уникален е, заоблени форми, неръждива стомана, която в Space Grey е умопомрачително яка. Много се радвам, че изчаках достатъчно да видя добре цветовете по магазините и да реша кой да взема. Белият изобщо не ми хареса - напомни ми играчка от зрънчо. Много ми евтинееше това сребристо. А на снимките онлайн пък изглеждаше много по-добре от черния. За ноч-а няколко пъти писах, няма да се повтарям, но накратко - нито ме дразни, нито ми пречи по какъвто и да е начин (дори и във видео на цял екран). Ако трябва да му търся кусур, то това ще е в издатината на камерата. Много малко хора обръщат внимание на това, но всъщност е по-голяма и "остра" от тази на 8+. Предполагам, че всички си го ползват с кейс и тогава приляга плътно, като не прави впечатление. Друга малка забележка е, че по-широкият power бутон малко ми пречи да контролирам звука по време на разговор. При моя захват често натискам копчета от двете страни. 

Дисплеят е страхотен, но когато го поставя до 8+ виждам изключително малко разлики в цветовете. На Х-а е по-жълтеникав белия баланс (с изключени True Tone, Nightshift). Основната разлика разбира се е в черното, но се забелязва основно при гледане на по-мрачни филми. Яко се взирах да видя HDR подобренията, но изобщо не открих такива - би трябвало да се виждат разлики във Photos и Netflix и в частност - в светлите и тъмните тонове. Такова нещо няма и ми се струва само маркетингов трик. 

Странно, но по-лошо впечатление ми направи звука от спийкърите спрямо този на 8+. На макс усилен Х-ът деформира повечко и не е толкова плътен. Разликата не е огромна, но я има. 

Други негативи спрямо 8+: големината на дисплея (макар че не е толкова, колкото си мислех, усеща се повече в лендскейп) и животът на батерията (ще изчакам около седмица, за да коментирам повече върху това).

За телефото камерата още не мога да дам отзив, но стабилизацията е голямо предимство особено при видео. По-светла е, така че би трябвало и да е по-качествена от на 8+. Предната камера не я ползвам много и не ми прави впечатление да е много по-добра. Портретният режим не е в бета, а направо в алфа. Епъл бързо трябва да го пооправят, как може Гугъл да могат да го направят като хората, а нашите не? Анимоджитата ги пробвах да пратя 2 и това беше. Интересно е, ама е звънче, което ползваш 1 ден и го забравяш. По-бързо даже от live тапетите с рибките на 6цата.

Никой телефон не си заслужава 2300+ лв. и този не е изключение. Въпросът е, че Епъл каквато и цена да му сложат, хората пак ще го купуват. Телефонът е идеален за феновете на марката и за тези, които обичат да ползват най-новото в технологиите. Липсата на хоум бутон, работата с жестове и новият дизайн го правят най-различния iPhone от 10 г. насам. От тази гл. т. 500 лв отгоре (спрямо 64гб 8+) може би си заслужават. Догодина ще видим с по-големия размер как стоят нещата и дали ще се връщаме към лопатите :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хора, жестовете ги има от години. Това, че не сте ги ползвали не значи , че са новост. Колкото до външния вид, мисля че това е може би най-грозния Iphone досега! Определено трябва да се скрива в кейс. Бързо и то!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...