Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iPhone X - мнения и коментари


Asen_77

Recommended Posts

На фона на това, на което сме свикнали, Х си е баш бета(е, шапка им свалям за процесора). Никога досега не е имало иновация от Епъл, която е била толкова опонирана и оборвана както FaceID. То, не я лъгаха с маски, близначки, китайки(аз със снимка :) )...просто е факт, че никога досега не е било да се появи технологична новост и да не работи както трябва. Пръстчето е непобедимо в това отношение. Имам 5S и 7 плюс(подариха ми го...) и познайте? Нося си 5S-a в ежедневието - лично на мен не ми е нужна по-добра от тази камера, нужна ми е само добра батерия, относителна здравина и стабилна ОС. 5S-ът е с девятка ;) Да сте ме чули да се оплаквам от батерия, бъгове и прочее? Не. Както казваше чичко Стив - "Той просто работи".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм същия като Алекс, 5s с 9-ка. Около мене фамилията имат новите модели ( така че си имам идея) но аз съм си ОК

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тук няма да се съглася, може и да не съм си взела Х, но няма как да се отрече, че лицевото разпознаване е интересна и иновативна функция, вярно е, че има още да се работи по нея, но е нещо, което другите модели не могат и не само iPhone.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И понеже колегата горе попита, какво може седмицата , което не го може Х, аз го питам какво толкова може Х, което не може 7?


Струва ми се, че моето твърдение, е че 7-цата не прави повече работи от Х-а, а не обратното.
Аз не ползвам заключване на телефона, така че и пръстовия отпечатък, и фейсайди-то не ме интересуват.
Ама било бъгаво. Добре. Аз го тествах един ден и нямаше пропуски.
Другото, което твърдя, е че няма причини ако ъпгрейдваш всяка година, тая да пропуснеш. Не виждам с какво ъпгрейдите, които правехме през годините към S-моделите, са по-смислени.
Ама много скъп бил. Ми добре. За мен ценовото ниво от 1750 лв, които платих за 7-цата през 2016 е същото като 2300, които платих тая есен. Ако предишния модел струваше 600 лв щях да съм съгласен.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм, че за феновете на по-малкия модел ъпгред-а си заслужава на 100%, защото освен всичко имаш по-голям екран (спрямо 4,7’’), двойна, перфектна камера, съответно и portrait mode-a, a размера на самия телефон е почти същия. За феновете на Plus моделите, които обичат всяка година да си купуват новия модел обаче ъпгрейд си струва за 8 plus и чак догодина т.е тази есен вече за Х plus, според мен. 

Между другото, за който има микродраскотинки по лъскавата лайсна на silver модела, намерих перфектната полираща паста, казва се - Mother mag and aluminum alloy metal polish, струва около 8 паунда, но ефекта е поразителен. Телефона става така, че все едно сега си го извадил от кутията. Перфектно решение за преди продажба :D Има и клипове в youtube и потвърждавам от личен опит, че работи този метод.

И другото, което забелязах е, че единствения кейс, който не позволява да попаднат прашинки между него и телефона е оригиналния силиконов на Apple, с него вероятността от надраскване е почти нулева. 

Редактирано от Dean
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тук няма да се съглася, може и да не съм си взела Х, но няма как да се отрече, че лицевото разпознаване е интересна и иновативна функция, вярно е, че има още да се работи по нея, но е нещо, което другите модели не могат и не само iPhone.

Какво значи “има да се работи по нея”? Влизаш в магазина и купуваш. Продавача ти казва” Ама гледай сега, тук нещата не са много окей, но дай 2 бона и чакай”?! Много странни неща има изписани в тази тема. Забавна е:)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е точно така както казваш. :) Никой продавач не те насилва да си го купиш, нали? :) И по-скоро нещата са " Ама гледай сега, тук нещата не са много окей, но АКО ИСКАШ дай 2 бона и чакай". Всички които са го взели са ИСКАЛИ. Макар да знаеха, че няма да е ОК. Сега ще чакат. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всяка година слушаме ( четем ) че телефона бил същия и нямало смисъл да се сменя?!?
Не мислите ли че товаа се изтърка?!?
п.п, Щом трябваше няколко дни да свикна с Х-ката, значи не е точно като 7 и 7+. , но ... едно си баба знае ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо да не е ок телефона? Аз го ползвам вече месец и съм си доволен. Батерия, софтуер и т.н. ФейсАйДи сработва в около 90% от опитите, което е приемливо. Голямо мрънкане значи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, gogi6 написа:


Какво значи “има да се работи по нея”? Влизаш в магазина и купуваш. Продавача ти казва” Ама гледай сега, тук нещата не са много окей, но дай 2 бона и чакай”?! Много странни неща има изписани в тази тема. Забавна е:)

Ами значи, че за да се избегнат тия неща, за които дори предупредиха, че може да се отключи от дете, или близнак, ще трябва да се оптимизира още технологията. Не че не работи, просто, за да стане още по-качествена се изисква време и опит, то и пръстовия отпечатък не е бил идеален от първия ден. Иначе продавачът няма какво да ми казва, аз като имам възможност отивам и си купувам, чела съм знам какво искам, основните неща са казани официално, останалото е въпрос на усещане - на някои им скубе брадата, някои ги боли глава от екрана, всеки си решава сам. Бих го взела, лично аз, просто в момента нямам възможност, причините са чисто финансови, а не защото нещо не му работи, или не ми харесва. И да, темата е забавна, защото най-сетне има различни мнения, колкото повече се пише кой какво лично е срещнал и не е или е харесал, толкова по-добре, поне аз така мисля. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, arm11 написа:
Защо да не е ок телефона? Аз го ползвам вече месец и съм си доволен. Батерия, софтуер и т.н. ФейсАйДи сработва в около 90% от опитите, което е приемливо. Голямо мрънкане значи.

Аз мрънкам само за външния вид, защото съм с осмица. Купих я, защото продадох 7 и доплатих 200 кинта.Даже не само мрънкам, но и направо съм отвратен от този дебел тухел, с двоен цирей отзад и изрезка на дисплея. Знам, че се свиква. То с всичко е така. Не мисля, че са вадили по-грозен модел някога. Подведоха се по китайци и корейци! Няма да се сърдим, форум е. Мнения всякакви. Това е моето.

Деси, в този живот всеки миг е ценен, всяка секунда! Изобщо нямам намерение да чакам! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз мрънкам само за външния вид, защото съм с осмица. Купих я, защото продадох 7 и доплатих 200 кинта.Даже не само мрънкам, но и направо съм отвратен от този дебел тухел, с двоен цирей отзад и изрезка на дисплея. Знам, че се свиква. То с всичко е така. Не мисля, че са вадили по-грозен модел някога. Подведоха се по китайци и корейци! Няма да се сърдим, форум е. Мнения всякакви. Това е моето.
Деси, в този живот всеки миг е ценен, всяка секунда! Изобщо нямам намерение да чакам! 

В монента в който ти чета коментара осъзнавам,че горната част на диспея въобще не ми прави впечатление и се наложи да я погледна за да видя че изглежда както е...сам си направи преценка дали се свиква с този дисплей



Sent from my iPhone using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Свиква се, мен единствено ме дразни липсата на процентите на батерията горе в ъгъла. Можеше отдясно да стои само батерията с процентите, а отляво вместо часовника - да бъдат мрежите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Но с андройд трудно. По-лесно се свиква с екрана на Х ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-трудно се свиква с отказването на употреба на Й. Не знам какво е андройд, но с андроид свикнах супер лесно и в момента ползвам и двете ОС без да имам особени грижи с каквото и да било. Че дори и от iOS 11 нямам големи оплаквания, може би само батерията ми стана по-зле с 11.2.5. Ама пък с Орео ъпдейта ми се подобри на другото устройство, тъй че няма пълно щастие.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво се случва в OLX-a? Неразопаковани Х-ки за по 1700 кинта и 130 обяви общо, смятайте колко е “търсен”. Докато 8 Plus има около 20 обяви и си държи цената от началото. 

Нещо много странна ми се струва цялата работа. Аз виках моя да продам за 1700 дето е на 3 месеца, ама така като гледам и 1400 няма да му взема. ? Накрая ще се принудя да остана с него до есента, тогава като му се стъмни на човек пред очите от мерак за новия модел  за загуби не се мисли. :D 

Дали са фейк обявите, как мислите? То ако такова развитие търпят нещата най-логично е догодина да чакаме Януари - Февруари (как пък не, пак сме с пре-ордър), това ще са около 5-600 спестени лева само от чакане.

Редактирано от Dean
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Що да го купиш на 1700? То за някои е нормално 2300. Това било реалната цена! Я да не хитруваш!

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тук какви финансови анализатори сте се събрали...направо разбихте световната борса OLX!
Мога само да ви благодаря за лекцията по борсово поведение и търговия, като осъзнавам все повече, че и срещу вас да тичам, немоа ви стигна... 8cfbcfc49a5b6ea4bb3c70b2683ff98c.gif

пп. Не, че съм длъжен, но за да не съм офтопик да кажа две думи за анализа:

Цитат

Какво се случва в OLX-a? Неразопаковани Х-ки за по 1700 кинта и 130 обяви общо, смятайте колко е “търсен”. Докато 8 Plus има около 20 обяви и си държи цената от началото.

Колега, не търговците определят пазара, а е добре да се дава на пазара това, за което е гладен в момента.
Колкото и да ти е странно, хората продължават да си пазаруват iPhone X, но най-вече от Технополис, Техномаркет, мобилните оператори и т.н., а тия в OLX...айде няма да бъда вулгарен.

Относно неразопакованите Х-ки: затова два месеца след пускането на Х-ката имаше глад и търсене, защото всеки с връзки обираше колкото се може повече апарати от Мтел и Теленор и (гледали сме и коментирали с колеги и приятели от форума в лична среща) в OLX имаше 4-5 "търговеца", които имаха налични по 8-10 броя, докато в официалните търговци нямаше нито една бройка и не се знаеше кога ще има.
Да не говорим, че от въпросните 130 обяви, над половината са теленорски апарати - тоест заключени.
Защо там има толкова Х-ки ли?
Елементарно: тъй като българина е "търговец" в душата си и в последните години само далавера го интересува, взима си апарата от мобилен оператор (или голяма търговска верига) на изплащане, пуска апарата с подобаващо намаление в борса OLX, взима кеша и е на черешата няколко дни с ядене и пиенье.
Е, изплаща си апарата двете години, ама кво му пука...
Има, разбира се, също така бройки операторски, които са субсидирани апарати от фирми с наистина много карти и хората вместо да ги ползват искат да изкарат някой лев.

Ай стига толкова по темата!
Никой не му дреме колко ще си продадеш апарата на три месеца, защото няма пазар, който да се съобразява с дребни рибки, които милеят как да си продадат нещо втора употреба без загуба, че и с някаква печалба, ако може.
Това важи за всеки един от нас.

Догодина направо си купи андроид, вместо да чакаш няколко месеца да му падне цената на новия iPhone.
Така поне ще се избегне 4-5 страници спам и мрънкане в темата.

Мноу здраве и две ракии от мен! 69dceb7a6cdfa325da19d55b8d7360fc.gif 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хайде стига с този глад за Х. И ние все пак сме в тази държава. Глад имало:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дали има глад или не, не мога да кажа, но колегата @algor е прав за едно нещо - ако човек ще изсипва такава торба пари за телефон със сигурност няма да е от OLX, щото видиш ли да си спестиш някой лев.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 59 минути, gogi6 написа:

Хайде стига с този глад за Х. И ние все пак сме в тази държава. Глад имало:)

Ех...

Цитат

Пенчо бре, чети!Пенчо не чете.

Пенчо, работи!

Пенчо пак не ще.

 

Пенча го мързи,

гледа да лежи,

ходи, та се май,

търси да играй.

 

Време се мина,

Пенчо порасна,

иска да яде,

няма откъде.

Братле, чети ми поне постовете като хората.
Никъде не съм написал, че сега има глад.
Говорех за първите два месеца след премиерата...

Редактирано от algor
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре Знам, че си най-знаещия и можещия...и с телефон как беше..”космически кораб”?

Edit: Глад не съм усетил. Няколко пъти тук споделях, че ми предлагат от оператора. Клиент с 2 номера съм. И защо насочваш хората към Технотата?! Аз оттам разклонител гледам да не си купувам. Защото цените им са доста завишени. После проблеми с гаранции, прапращат към сервизи и т.н. Да, купува се оттам, но е с лизинги.Колкото до OLX, аз също си продавам телефоните( и др. техника която не ползвам) и винаги съм бил коректен. Добре, че не беше вулгарен:) Също и купувам. Осмицата, която ползвам е теленорска, запечатана с документи. 1100 я взех преди месец и половина от OLX. Сега ще ти кажа и защо взимам теленорски! Защото един 6s, с оставаща гаранция 3 месеца( от 2 години) ми я подмениха с нова, заради обявения проблем с батериите и процесора. Казах им, че не съм доволен от тази ситуация и я подмениха. Няма евтина смяна на батерии,креативи и др. подобни. Забелязвам също, че теленорските телефони ги анатемосваш,но... няма по-коректни от тях спрямо у-ва на Apple.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен истината ще се разбере след 9-10 месеца като тръгнеме да продаваме Х-овене.
Досега винаги съм продавал моите текущи телефони на приятели с 1000 лв надолу от покупната цена. Ако не мога да продам тоя за 1300 лв, значи е кофти модел и няма интерес към него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...