Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iPhone X - мнения и коментари


Asen_77

Recommended Posts

Абсурд ще е да го продадеш за толкова. 1300 и днес трудно ще му вземеш, след като има нови по 1700. И Епъл може да не намалят цената, ама единия от дистрибуторите им за България, с който работя, я намали към дилъри с 45 лв. и имат на склад всички модели. Това не се е случвало никога с актуален модел. Абсолютно никога. Нямам никаква представа защо ви е толкова важно да го изкарате много продаван, някакво его ли ще ви задоволи, що ли, ама фактите явно говорят друго. Моята прогноза беше точно такава и iPhone X ще е провал за Епъл във финансово, а и имиджово отношение. Нещата само ще се влошават, тъй като края на месеца Samsung пускат новия си флагман, а това ще дръпне продажбите на ябълките още надолу. Аз лично ще съм много доволен, ако Епъл получат един солиден шамар. Това ще ги накара да се постараят доста повече и на есен да видим нещо наистина добро, както знаем, че го могат.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виж.. на Apple им дреме на рекордното тримесечие какво мислиш ти. Не го казвам за да си повдигам егото, че съм с най-якия телефон, а и не ме интересува особено колко се продава. 

По-скоро ми е куриозно как шепа хора в тоя форум не спряха да ламтят едно и също и да ни поучават колко сме зле и заблудени и не знам си ква още тъпотия. Кой е прав и кой е крив не знам. Аз съм си доволен от телефончето и не натрапвам мнението си на никой. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, Anthony написа:

  Нямам никаква представа защо ви е толкова важно да го изкарате много продаван

На мен лично не ми дреме колко е бил, е и ще бъде продаван тоя модел, а през цялото време говоря за търсенето на апарата в първите 45-60 дни от пускането му в продажба.
В този форум има поне 7-8 души, които могат да потвърдят този факт (че iPhone X беше адски търсен и липсваше в достатъчно количество на пазара), но няма значение кои са и не е целта да се убеждаваме в цифри и конкретика, която вече е ясна (говоря за последното тримесечие на миналата година).
Моята прогноза пък е тази, че наесен няма да видим нищо по-различно, иновативно и изпипано, а единстевното сигурно нещо е (отново според мен), че цената на новия модел няма да е нагоре.

Spoiler

Не знам защо си припомням времето преди година-две, когато 90 процента от пишещите в тоя форум ме изяждахте с парцалите при всеки пост, в който обяснявах, че ползавм двете най-добри марки в света, а именно Apple и Samsung.
Сега същите тия, които не давахте дума да се издума против Apple и се подигравахте по всякакъв начин на Samsung, не само ползвате тази марка, ами и обяснявате пак в същия форум колко добри са им апаратите и как даже са задминали Apple в тази или онази област.
Казвам това просто като факт, нищо повече.

И за последно казвам, че мен Х-ката ме устройва перфектно, работи ми безроблемно и като пари апарата ме устройва перфектно.
Дали съм дал 2300, дали ми се е вързал на 1700 или ми е стъпил без пари, оставям на вас да обсъдите.
Само ще ви припомня, че 7 Плюс струваше 2 000 лева при официалните търговци, но тогава го нямаше лялянето колко е скъп апарата и как хората не си го купуват заради цената.
Помните ли го този момент?

пп. Само първата част на поста ми е към теб, Тони, а в останалата част от поста ми ги казвам нещата пинципно и не касаят никой персонално.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виж.. на Apple им дреме на рекордното тримесечие какво мислиш ти. Не го казвам за да си повдигам егото, че съм с най-якия телефон, а и не ме интересува особено колко се продава. 
По-скоро ми е куриозно как шепа хора в тоя форум не спряха да ламтят едно и също и да ни поучават колко сме зле и заблудени и не знам си ква още тъпотия. Кой е прав и кой е крив не знам. Аз съм си доволен от телефончето и не натрапвам мнението си на никой. 

Аз лично никой не съм поучавал, нито съм казвал дали някой е зле или заблуден. Явно имаш вътрешното чувство, че си такъв и се опитваш да вменяваш собствените си мисли на друг, а същевременно да се оправдаваш и обясняваш за избора си. На мен лично грам не ми пука колко си доволен и щастлив или пък не си. Не ти се бъркам в избора на живот, телефон, жена, мъж или квото там те влече, тъй че много те моля да не обобщаваш и да не остроумничиш, щото не ти се отдава. Също така ще се радвам да уважаваш правото на мнение и на другите хора, защото не си най-умния в света и няма как само твоето да е меродавно. Колкото за рекордното тримесечие - не е ли по-разумно да изчакаме официалните резултати, все пак? И прочети какво значи думата ламтя.

Саше, мен също въобще не ме интересува кой колко продава и защо. Когато някой продукт ми допада, купувам си го и го ползвам. За пръв път от доста време пропускам да ъпгрейдна и имам пълното право на това, точно както всеки има правото да си купи Х. Приятно ми е да чета аргументирани становища, дори и да не се съгласявам с тях, ама малоумната фенщина като на някои тук ми идва в повече и ме дразни. И въпреки всичко я приемам, стига да не става лично отношение, както в случая в цитата по-горе. В крайна сметка говорим за вещи, за някакви пикливи телефони. Голяма работа дали Епъл ще продадат повече от Самсунг. И двете марки третират потребителите като овце, ама явно има защо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Че то в началото липсата на налични апарати не беше от голямо търсене, а от прекалено малко предлагане. :D И това всъщност всички тук го знаехме и обсъждахме още преди самото излизане на Х тъй-като анализаторите го твърдяха цяло лято, а накрая така и стана. Имам приятел, който работи в Теленор (също фен на Apple и с Х) който твърди, че имат над 15 бройки в магазина, че то SE не се задържа толкова по складовете. Едни ябълки като стоят много и изгниват. Вече достатъчно информация излезе, че модела просто не се продава добре, ако и още лятото го спрат от продажба, както се и очаква значи съвсем не са добри нещата. 

Според мен един истински фен на Apple би трябвало малко или много да е доволен от развоя на събитията защото това ще доведе до по-малко грешки и по-добър продукт в бъдеще. Разберете, че годините когато iPhone доминираше над конкуренцията по всички параграфи останаха в 2015. И сега 2-3 овце пак ще ми скочат с реплики от сорта на “ама то България какво значение има за световния пазар”, “ами купувай андроид като не те кефи iPhone”, но както вече установихме тези неща не зависят от мен или от някой друг, а от пазара като цяло. Съгласете се с факта, че тази година е първата в която Apple не предизвикаха обичайната истерия около най-новия iPhone, който освен всичко е и с напълно нов дизайн, но явко и това не беше достатъчно. Да не говорим и колко от първоначално закупилите го вече са с 8Plus, поне съдейки по коментари в youtube и други форуми. Само напишете в youtube “why i’m returning my iPhone X” и се забавлявайте. :D 

Сега си спомням, че по времето на Nokia също до към N8 имаше заклети фенове, които твърдяха, че всичко си е ОК, марката просперира, “ако не те кефи взимай си iShit” и т.н и после видяхме какво стана и как конкуренцията смаза онези, които отказваха да се адаптират към пазара тогава и продължаваха да бълват от същото години наред, дано не последва тази съдба и тук.

Редактирано от Dean
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сравнението с Нокия не е много удачно, защото тях ги уби недалновидността да залагат на телефони с копчета, а не с тач дисплеи. Отделно Симбиана...
Това не означава, че не те подкрепям в твърдението ти, че Епъл вървят изнадолнището и ако така продължават нямат бъдеще в бранша. И аз мисля така. Давам им най-много 5 години и после ще го изд.... .
Това е предречено и от анализаторите, чел съм го преди години. Сега интересното е кой крие в ръкава новото поколение телефони, драстично по-различни от тези сега, с повече функции каквито не можеме сега още да си представиме, може би прозрачни като във филмите, може би с присадки в очите и в ушите...
Аз мисля, че някоя нова компания, която разработва такива дивотии сега, ще е на гребена на вълната, а не Епъл и Самсунг. Те ще последват Нокия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, Anthony написа:


 

Саше, мен също въобще не ме интересува кой колко продава и защо. Когато някой продукт ми допада, купувам си го и го ползвам. За пръв път от доста време пропускам да ъпгрейдна и имам пълното право на това, точно както всеки има правото да си купи Х. Приятно ми е да чета аргументирани становища, дори и да не се съгласявам с тях, ама малоумната фенщина като на някои тук ми идва в повече и ме дразни. И въпреки всичко я приемам, стига да не става лично отношение, както в случая в цитата по-горе. В крайна сметка говорим за вещи, за някакви пикливи телефони. Голяма работа дали Епъл ще продадат повече от Самсунг. И двете марки третират потребителите като овце, ама явно има защо.
 

Това мнние, ако можех, бих го лайкнал поне 10 пъти.:)

За съжаление фенщината все повече превзема форумите и аргументирани и обосновани мнения все по-рядко четем, но здрави да сме, пък другото ще го къдрим.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Dean написа:

  И сега 2-3 овце пак ще ми скочат с реплики от сорта  

Точно за такива простотии говоря по-горе и не мога да се съглася, че в този форум трябва да се обиждаме по този начин.
Може да имаме различни мнения, може да ползваме различни продукти, може да спорим по различни теми, но да се наричат опонентите ни "овце" е меко казано недопустимо.

Намерете си начини да изпускате парата, за да не четем простотии тук.
С достатъчно помия сме заобиколени, за да се натоварваме и на места, предназначени за разтуха и виртуална среща с приятели.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Освен за разтуха и забавление, този форум е и за взаимопомощ! Да не забравяме това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До сега не се бях възползвал от тази екстра, останах много очарован!
153a86834563348ea8aa0a83fec1e067.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от arm11
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето сега вече съветвам всеки, който се чуди да налазва Х-а, за 1,6-700 лева си струва телефона и оправдава цената си напълно!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето сега вече съветвам всеки, който се чуди да налазва Х-а, за 1,6-700 лева си струва телефона и оправдава цената си напълно!

Нереална е тази цена! Second hand -ли е?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има нови за тези пари в olx. Явно са от САЩ и не могат да се продадат с печалба. Този път спекулантите се преебаха здраво.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Продавай го още сега, че след няколко месеца нищо няма да му вземеш. Какво е това мрънкане и аз не разбирам. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам чувството, че е най кекавия модел от към драскания, за един месец лайсната е посипана с микро драскотини тип косъмчета от самите калъфи и на силвъра личи много, днеска гледам и на дисплея една почти незабележима, а има няма месец ползване и съм от тия дето супер гледат къде го слагат. 5-6 модела за година са биле като нови, този след година незнам май няма да става за продан....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То и без това няма да има кой да го купи втора ръка :). Така че махай калъфи и драскай на воля, дроп тестове и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако пуснат 5.8 инча с ЛСД дисплей, може и плюса да замести Х с цената от 999 долара.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам следния проблем, валиден за мрежата на Теленор и потвърден от тях.

При входящо обаждане ако телефона е на 4G дава веднъж или два пъти свободно след което казва, че абоната е изключил телефона си или е извън покритие. Веднага се получават смси, че някой Ви е търсил а на другия, че телефона вече може да бъде избран.

Не се случва всеки път, по скоро на около 20% от входящите обаждания.

 

Бях подал оплакване към оператора и след няколко дена получих обаждане от техническия им екип, беше ми обяснено, както знаем, че 4G за момента се ползва само за данни а 3G и 2G за разговори и данни. При обаждане телефона трябва да премине от 4G на някоя от другите мрежи за да се проведе разговора, и тук се случвало объркването. Човека от Теленор ми  каза че този проблем се проявявал на всички 8, 8+ и X в тяхната мрежа. Те били подали запитване към Apple и от там им казали, че са наясно с проблем и щели да го решат в някой бъдещ update.

Моментното решение било телефона да седи само на 3G.

 

Някой от вас забелязал ли го е това?

Аз имам наблюдение върху три X и една 8+ и на всичките от време на време се случва.

iPhone X 64GB 11.2.5

Редактирано от ML16
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И при мен го има проблема, от началото на годината три смса за пропуснати от 1775, единият от преди час.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами то имаше нещо за Х при входящи обаждания, ама не беше точно това - не можеше да се приеме обаждането, явно и това е също бъг.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...