Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iOS 11


Asen_77

Recommended Posts

Когато направите ъпдейт, изчакайте два-три дни, да се направят едно-две зареждания и тогава мислете за батерията. Apple не ги щадя, но 11.2 работи стабилно. Още веднъж ще кажа, че при 11 usage алгоритъма не е като при IOS 10.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,8k
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • gogi6

    205

  • Asen_77

    91

  • penmark

    89

  • simba4

    80

Колеги днес направих рестор. Сега ще видим какво ще стане,дано батерията се пооправи поне малко. След Рестор ми освободи 5 GB място,а всичко си ми е пак в телефона след Бак ъп.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Когато правиш чист рестор през DFU е добре да не връщаш бекъп а да е set as new.


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора, стига с това рестор на чисто без да връщаш бекъп. Да, знам, че е така и че сте прави, но пък замислете се!? В крайна сметка даваме по една чанта пари за тези телефони и при всеки ъпдейт трябва да правим рестор, но да не връщам никакъв бекъп, т.е. (лично аз) всеки път трябва да си играя по 1 час за да си оправя настройки, контакти и т.н., че иначе ос-а и батерията не работят правилно. Или ако работят, както трябва, то ще се появи някакъв друг проблем или бъг. Това нормално ли е според вас? И марката има претенции да е №1 на пазара. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли някой може да отговори еднозначно,но е препоръчително.Аз лично го правя,когато излиза нова ОС,т.е. 8,9...и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А колко би било хубаво, ако работи без бъгове и без да се налага при всеки ъпдейт да ресторваш начисто, нали? ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И какво толкова ти се налага да настройваш ?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Избора си е личен! Това правило е наложено, тук във форума. Аз лично, не го спазвам и както не веднъж съм го казвал, връщам си винаги бекъп.
Даже и от бети.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, peppu написа:

Абе хора, стига с това рестор на чисто без да връщаш бекъп. Да, знам, че е така и че сте прави, но пък замислете се!? В крайна сметка даваме по една чанта пари за тези телефони и при всеки ъпдейт трябва да правим рестор, но да не връщам никакъв бекъп, т.е. (лично аз) всеки път трябва да си играя по 1 час за да си оправя настройки, контакти и т.н., че иначе ос-а и батерията не работят правилно. Или ако работят, както трябва, то ще се появи някакъв друг проблем или бъг. Това нормално ли е според вас? И марката има претенции да е №1 на пазара. 

Обикновено такива въпроси за рестор и оплаквания от различни (доста дискутирани тук) проблеми са дело на хора, които са нови във форума или са нови ползватели на iOS и iPhone.
Основната цел на форума е да си помагаме (макар не всички да споделят тази максима) и да се съветваме един друг по един или друг въпрос или проблем.
Точно 30 секунди ми отнема да посъветвам някой такъв питащ, относно рестора и ползата му в опита за оправяне на това или онова в апарата на човека.
Както се каза не еднократно вече, изборът е личен и всеки си преценява дали да изпълнява даден съвет или не.
При някой ресторът ще освободи няколко ГБ, при друг ще оправи малко проценти в батерията, при трети ще премахне това лагване или онова - като се съберат дребните нещица, обаче, се оказва, че си е струвало.
Струва си човек да опита, в крайна сметка, а дали ще има ефект е друга бира.

Не виждам смисъла от тези "възклицания укорителни" да се спре с този или онзи съвет и докато има хора, на които помагат съветите, ще се продължава с тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...всеки път трябва да си играя по 1 час за да си оправя настройки, контакти и т.н...



Ти ако успяваш за час си някакъв факир!
Аз ако се вместя в 5-6 часа с възстановяване на всички настройки и логини в апликациите, трябва шапка да мятам...
Абсолютно споделям останалата част от мнението ти.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да не кажа ден, ако се закучи нещо!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре, че keychain пази полвината пароли.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво имате толкова да настройвате бе хора. За половин час и съм готов. Остава да кажете, че се логвате в над 100 приложения за да се бавите толкова.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А този рестор как се прави. Аз си взех iphone se преди месец някъде и вече два пъти съм го ъпдейтвал, но след това никви рестори не съм му правил.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако апарата ти работи добре и нямаш забележки, не се занимавай.

Иначе има едни важни теми в раздел "Нов съм, сега на къде?", където си пише всичко и се обясняват основната терминология и действия с iPhhone.
Не е лошо да се прочетат, защото са от полза.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само ОТА ъпдейтвам от доста време и не мога да се оплача че нещо не ми работи. Не съм ресторвал. Апарата ми прави до 6 часа юсидж в рамките на два дена. Поне при мен на 7-цата е така.

P.S. В момента съм на 11.1.1

Редактирано от skpavlov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз едно време не зачитах бекъпи и ъпдейти, само рестор и на чисто. Сега просто ми омръзна и вече години наред карам само на ъпдейти, че даже и през дев бетите минавам, нямам оплаквания. Между другото има ли разлика между рестор с връщане на бекъп и просто ъпдейт към новата версия?

Редактирано от apomarinov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен няма, но според други има.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Снощи писах коментар в темата относно батерията. Преместен е или изтрит?

И още нещо, за което сега се сетих. Когато запиша контакт на кирилица всеки отива в отделна секция #, а на приятелката ми на SE-то всичките контакти на кирилица са в една обща секция #. Знаете ли защо е така? Видях, че настройките на контактите ни са едни и същи. 

Редактирано от peppu
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че темата за батериите е достатъчна! Нека там да споделяме коментари и впечатления.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не бях ползвал камерата след ъпдейта до 11.2 и днес трябваше да направя няколко снимки но не успях да фокусирам!!! Някой с подобен бъг ?!





Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk Pro
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Направих Restor в DFU mode без никакав Back up -Set as new и нямаше никакъв резултат. Батерията пак ми пада много по бързо при използване на телефона

или при използване на което и да е приложение. Резултат няма абсолутно никакъв, инсталирах приложенията отново. Някой има ли някакви други идеи. Благодаря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз като ви казвам, че рестора не винаги помага вие не ми вярвате. Наскоро и аз изгубих около половин ден, но резултатите са пак същите като преди това. Истината е, че след ъпдейта от 10 към 11, батерията се топи значително по-бързо при същата употреба поне при мен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...