Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iOS 11


Asen_77

Recommended Posts

Отвори приложението Contacts ,горе ляво са групи ,маркирай всички.После Setings, Contacts маркираш sort и display order на малко име и фамилия и не на последно място в телефонната книга /contacts/ имената да са на кирилица.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,8k
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • gogi6

    205

  • Asen_77

    91

  • penmark

    89

  • dessyteneva

    80

Като казахте за кирилицата се сетих, че наскоро ми се наложи да ресторвам на баща ми телефона и всичките му контакти са на кирилица, поради което не се бяха запазили в iCloud. 

Някой друг има ли този проблем?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моите контакти се пазят в Gmail и не съм имала подобни проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това с # го писах и преди. Много е дразнещо и преди да се случи и при мен.
Моите са си на кирилица и нямах # много години, докато не сложих фирмения имейл с контактите.
Аутлук и контакти на латиница.
В Contacts, логично се появи Groups, и въпросния проблем.
Когато са включени двете групи контакти, няма въпросното разделение с #.
Когато оставя групата на латиница само, също няма разделение с #.
Само когато е групата на кирилица има #.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А задавал ли си някога в Accounts,да ти показва контактите и от някой мейл?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не. А по-интересното е, че при SE-то на жената всичко е наред. Всичките и контакти на кирилица са в един раздел #. Сега пробвах пак да запиша произволни номера на кирилица и пак същото - два номера в две различни секции с #. 

Сравнявах "уж" моите настройки с нейните и всичко изглежда еднакво (поне на пръв поглед). Ще съм много благодарен, ако някой ми помогне.

Редактирано от peppu
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направи следното,в последователността,която напиша:

Отваряш Accounts и задаваш в някой от мейлите,да ти показва и контактите(надявам се имаш някой мейл с контакти).Трябва да ти се появи Groups в контактите и цъкаш отметка на All iCloud и мейла и виж,дали ти показва всичките контакти.Трябва да ти ги показва,без # по между им.След това отиваш пак в Accounts и отменяш показването на контактите  в съответния мейл.Сега вече трябва да ти изчезне Groups и да ти показва контактите  от iCloud без # помежду им.Трябва да си на WiFi,за да синхронизира.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен, точно така се ПОЯВИ това разделение. След като сложих служебния имейл с контактите. Преди си бяха на кирилица без разделител #.

 

Edit:

Успях. Само от settings-account and passwords - служебния мейл, изключих: контактите, бележките, календара и напомняниата.

Резултата:

Изчезнаха служебните контакти ( на латиница) и разделитела # на личните контакти на кирилица.

Благодаря! Каква е зависимоста, не ми стана ясно, но резултатът е налице.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И при мен стана така и ме дразнеше.И личните и служебните контакти ми са на кирилица.След многократни опити да намеря решение установих следното:Ако разкарам от телефона контактите от служебния мейл,но  в Groups отметката е само върху една от групите,в последствие знака # си стои между контактите.Ако преди да махна контактите от мейла,в Groups тикчето е върху всички групи,в последствие всичко си е наред и # липсва.Затова и питах колегата,дали е слагал някога контакти от мейл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , мисля , че в настройката Setings, iCloud ,iTunes & AppStore трябва да е само номера за Face Time & iMesage. При мен един и същи номер се дублира . Не мога да го изтрия дубликата защотото ще прецакам Face Time & iMesage : излиза такова съобщение. Погледнах в настройките на друг iPhone и там бе един номер. Може ли съвет защо се се повторили?

Иначе видео разговорите и iMesage работят без проблем. Възможно ли е , че в горепосочената настройка го нямаше моя тел.номер и аз го записах ръчно за да работят споменатите две функции? Или е нещо друго?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не успяваш да скриеш. Вижда се по-голямата част от информацията ти!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш, че ти се дублират номерата, но си използваш услугите без проблем, така ли?


Sent from my iPhone X using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да , и на мен ми е интересно защо е така. Един и същ номер моя ,се повтаря два пъти .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не успяваш да скриеш. Вижда се по-голямата част от информацията ти!

Благодаря за подсказването , от айфона го направих и явно прозират цветовете...не , че ми пука ...но махнах шотовете.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не бърникай остави го така щом няма проблеми, че с тези нови политики на ЕС (GDPR) да не се прецакаш! Пробвах и аз да си добавя номера още веднъж, но не ми дава.


Sent from my iPhone X using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Жмелче , при мен го нямаше изобщо номера и не ми работеха коректно iМesage & Face Time, наложи се да го напиша ръчно .От Apple го верифицираха с код чрез СМС на същия номер. Подкарах двете функции и се показа дубликата на номера . Разбираш ли ме?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Жмелче , а логото на ментел което излиза на апарата(mobile data) променено ли е вече?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Откакто ъпдейтнах с последна версия 11.3.1 постоянно постоянно имам неприети обаждания и после като говоря с хората казват,че звъни един път и се изключва ! С Iphone 7+ и оператор Мтел ,пардон А1 вече .Някой има ли гореописания проблем и някакво решение за него ,че ми писна и е адски дразнещо

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На моя телефон и на жена ми се случи по един път,но разликата е в това ,че звънях на мтел номер с андроид и при един свободен сигнал се затвори автоматично и веднага получих смс ,който е заготовка”абоната си почива,ще ви потърси по-късно”:)За това си мисля ,че е от мрежите на операторите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Новини кога излиза 11.4?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...