Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

100ГБ Google drive или 200ГБ iCloud - това е въпросът


algor

Recommended Posts

Здравейте малки, големи и тия с iPhone проблеми!

Преди 2 години някъде бях закачил промоция и си имах допреди няколко дни 200 гиги място в Google drive, където си имам заети към 70ГБ съхранени снимки, документи и т.н.
Тъй като приключи промоцията е време да си купя място някъде, защото човек и добре да живее е редно рано или късно да започне да си плаща за благинките, зачудих се къде да е това място.

Въпросът е простичък: може ли iCloud да се ползва пълноценно на Андроид телефони, на Win телефони и компютри и навсякъде другаде, извън Apple устройствата?
От много време ползвам на моя iPhone за съхранение на снимки Гугъл фотос, което ми качваше снимките в оргинален размер, без да ги мачка и намалява.
Всъщност това приложение го има за всякакви платформи, което си е удобство.

Стигам до цената: 100ГБ в Google drive на месец са ми 4 лева или 40 лева за годишен абонамент (8 лева се спестяват), а 200ГБ в iCloud са ми 6 лева на месец, като поне при мен не виждам опция за годишен абонамент.

В случая цената ми не е чак толкова определяща и честно казано държа, ако може, да си ползвам iCloud, но липсата на права и интеграция за различни платформи ме спира.

Питането ми към по-знаещите и можещи от мен е има ли вариант да ползвам iCloud навсякъде и с всякакви устройства с различни ОС или това е само химера към този момент?
Аз не виждам начин, но се допитвам до вас по ред причини.

Благодаря! :)

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам icloud. Не ми се е налагало (и нямам под ръка) уин и андроид, но можеш да си достъпеаш файловете през всеки браузър на www.icloud.com.
На епълският облак ми харесва, че е тясно интегриран в системата, не трябва нищо да тегля или настройвам и т.н. Предимство е, че големите планове (200 и 1000 гб) са споделени във фамилните акаунти.
Основен недостатък е, че не можеш да създадеш линк с файл/папка и да го пратиш на леля Генка от Ябланица, която без проблеми да си го отвори и изтегли (така както можеш с дропбокс).


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност може. Във Files селектираш папка, избираш share/mail. Файла(папката) е зипната и прикачена. Ако размера е по-голям, те пита дали искаш да ползваш mail drop, който ще е активен 30 дни. Така съм пращал 200+ МБ.

Edit: това всъщност е от iOS 11 предполагам.

Аз минах на 2ТБ план, че 200МБ го напълних отдавна.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега се зачетох — тази опция е от iOS 9. Максимум размер за пращане — 5GB. Размер на Mail Drop — 1TB. Всеки пакет има 30 дни срок на престой в Mail Drop, от датата на създаване. Ако напълните кутията, трябва да се изчака изтичане срока на валидност на пакет, за да се освободи съответният обем МВ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, DreamcatcheR написа:

 Не ми се е налагало (и нямам под ръка) уин и андроид, но можеш да си достъпеаш файловете през всеки браузър на www.icloud.com.
 

Да достъпвам файлове - ок, но като гледам нямам вариант да качвам с един клик или да синхронизирам направени снимки и файлове през Андроид и Уин...

Относно фамилните акаунти - да, споделям така от години и ми е адски удобно на мен, фамилията и 2-3 души още, но това предимство не ми е достатъчно, както казах.

Явно ще купувам място в Гугъл към момента, защото мога да си го ползвам на всякакви устройства и платформи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега се зачетох — тази опция е от iOS 9. Максимум размер за пращане — 5GB. Размер на Mail Drop — 1TB. Всеки пакет има 30 дни срок на престой в Mail Drop, от датата на създаване. Ако напълните кутията, трябва да се изчака изтичане срока на валидност на пакет, за да се освободи съответният обем МВ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

5f63f1280b61c934b15baedb87a4783a.jpg

На macOS има share-email, но аз лично не успях да си пратя папка 2.5 гб от apple id email към друг имейл.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, algor написа:

Да достъпвам файлове - ок, но като гледам нямам вариант да качвам с един клик или да синхронизирам направени снимки и файлове през Андроид и Уин...

За авт. качване на снимки - само с iOS устройства, просто защото няма Photos за Android.. За Уин: Use iCloud Photo Library on your Windows computer

 

За качване на др. файлове не би трябвало да има проблем. От FAQ-a на Apple: 

Using a web browser on a Mac or Windows computer, you can work with your files in iCloud Drive on iCloud.com.

Upload files

You can upload files from a Mac or Windows computer to iCloud Drive.

Do either of the following:

  • Drag files from the desktop or a folder window on your computer to the iCloud Drive window or a folder icon in the iCloud Drive window.

    If you drag to a folder icon, it becomes highlighted to confirm that the item you’re dragging will go into the folder.

  • Click the Upload button IL_UploadDrive.png in the iCloud Drive toolbar, select the files you want to upload, then click Choose.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Такива обеми не съм пробвал, но 200+ МВ съм пращал на gmail поща без проблем.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Google drive е универсалното решение. Работи добре с фотос, с гмейл и на всякакви платформи.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гмейл не е задължителен, може и с iCloud.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Сори, че повдигам толкова стара тема, но май е по-добре, отколкото да създавам същата... 

Та както е написал @algor преди години, рано или късно човек решава да си плати за облак :)

Ползвам Гугъл Фотос от момента на излизането му, но все повече започвам да се притеснявам за поверителността и за намаляването на качеството. Това с компресията понякога действа без логика или поне очевидна такава. Виждал съм да оставя снимки много по-големи от 16 МП, както и някакво съвсем нестандартно оразмеряване. 

Та въпросът е колко място в iCloud ползвате и за какво ви стига? И въобще всякакви мнения по темата са добре дошли :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вместо да плащаш на Гошо(Google) и Клошо(iCloud ) си вземи един NAS (Network Attached Storage) и си направи собствен облак (Криптиран) , след като ти трябва голямо пространство, аз лично този проблем съм го разрешил-2х6TB=12TB!
136e78b3c8553156970a34382b1ac770.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така, но това също е физически диск, който може да се прецака. Ако са подредени RAID по-може, но това вече излиза от темата на въпроса ми. 

Редактирано от newabv
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно така, всичките ми SSD са RAID+ един възстановителен

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...