Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Един от най-практичните 3D Touch жестове е умишлено премахнат в iOS 11


dessyteneva

Recommended Posts

iphone-6s-plus-multitasking.thumb.jpg.f3a9ce6e76a173af43c63309620fe92f.jpg

iOS 11 включва много нови удобства, на които тепърва ще се радваме, но се оказва, че някои функции са премахнати. Пример за това е един от по-малко известните 3D Touch жестове, който позволява бърз достъп до App Switcher, за да се върнете към предишно приложение, или да затворите всички такива.

Този така практичен жест, който ви спестява използването на хоум бутона, вече не е наличен и това не се дължи на бъг в бета версиите на iOS 11. За липсата му пръв сигнализира в Twitter потребителят @Irace, като публикува и отговорът на инженер от Apple, който потвърждава умишленото му премахване.

Ако не се сещате какво точно представлява този жест, просто вземете устройство с 3D Touch и iOS 10 и натиснете силно с пръст в долния ляв ъгъл на екрана – това ще ви даде достъп до всички отворени в момента приложения, също както, ако бяхте кликнали два пъти хоум бутона. Опцията е много по-бърза и удобна, а и спестява излишно използване на хоум бутона, който и без това е един от най-употребяваните компоненти в любимите ни телефони. 

Разбира се това не може да се приеме за критичен пропуск в следващата версия на операционната система, но така и не става ясно защо Apple премахва нещо толкова полезно и удобно, особено като се има предвид, че според слуховете, iPhone 8 няма да има хоум бутон, който да се използва за целта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероято ще я заместят с друга по-лесна функция, която да е по-удобна за бъдещия iPhone.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма логика да махат функция от настоящи модели, за да я заменят с друга налична само в новия модел.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много неща нямат логика, но се случват. Имайки предвид коренно различния дизайн на бъдещия iPhone ( според слухове ) е възможно да са измислили подобрение. Обаче подобно нещо ще се разбере в последствие. При Apple няма случайни неща ... пона това показва историята.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не знаех за това...няма да ми липсва :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз го открих наскоро, много е удобно, защото имам навика да затварям приложенията и така не ползвам хоум бутона. Предполагам, че ще има нови трикове с хардуера на iPhone 8, особено след като няма хоум бутон


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За мен беше много удобна функция, определено ми липсва откакто съм на ios 11 beta... Надявах се да е бъг на бета-версията...

Ще трябва да се свиква някак ;-) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Или писане на съпорта, че тази функция е важна и желание да се върне. Може и да я върнат ако пишат достатъчно хора ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Или писане на съпорта, че тази функция е важна и желание да се върне. Може и да я върнат ако пишат достатъчно хора  

Дай някакъв пример!Поискано-получено?
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

 Доста преди да пуснат iOS 7 бях писал да направят нещо за бързо набиране при пропуснато обаждане и заключен екран. След това се появи слайда на пропуснатите обаждания, Например!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм им писал за подобрения по Apple Music, които в последствие се появиха. Не казвам, че аз лично съм бил причината, но спомага ако има множество искания за подобрение. Говорил съм си с по-високо ниво Apple Support и ме увери, че четат абсолютно всеки един feedback/bug report, който ми се праща. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...