Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

macOS High Sierra


profusion

Recommended Posts

Забелязах, че на мак минито ми, което е с нестоково SSD и затова съм активирал ТРИМ, буутването е много бавно. Като изключа трима, буутването е нормално бързо. Търсих инфо в нета и някъде пишеше че новата файлова система нативно използвала трим функцията и нямало нужда да се активира.

Някой знае ли нещо по въпроса?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами това е така от Сиера насам, не е ново за напушената Сиера.


Sent from my iPad using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, drpetar написа:

Забелязах, че на мак минито ми, което е с нестоково SSD и затова съм активирал ТРИМ, буутването е много бавно.

 

Че колко бавно стартира, моя мини 2011 бутваше по 2-3мин и беше мега тромав при работа, като сложих SSD лети и бутва за 14сек (с напушената сиера)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам питане,с IMac and thunderbolt съм,след минаване на high Sierra ми изчезна на thunderbolt a менюто с ябълката,принципно ги имах и на IMac a and thunderbolt a

IMac

85b4181f981e2286de9f2b0170b9338f.jpg

 

 

Thunderbolt

d23de76c140142b3b2b13614812a7d69.jpg

След преинсталация ги имам менютата и на IMac и Thunderbolt a

d4d0f1dbca545c8d58b1c746cc658ede.jpg

ea070de422ed782bc0f8ae0641650f34.jpg

След известно време изчезва от Thunderbolt a ябълката или общо казано "Менюто от вторият монитор"

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

 

 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да не е от настройката за дисплей мирър.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 часа, DreamcatcheR написа:

Ами това е така от Сиера насам, не е ново за напушената Сиера.


Sent from my iPad using Tapatalk

Не разбрах какво точно имаш предвид.

На High Sierra при изпълнена команда trimforce enable буутването е бавно. Като изключа функцията с trimforce disable буутването е бързо. При Сиерата не беше така - буутването при trimforce enable си беше ок. Та си мислех, че APFS има пръст в това, ама кой знае.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой качи ли го вече? Оправили ли са поне auto brightness-a?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някакви странни работи стават с тая напушена сиера, на ССД-то където само ОС се намира, преди ден-два имах празни 90ГБ а сега са 70ГБ, тия 20ГБ не ми е ясно къде са след като само ОС е там?! Някой знае ли как да проверя какво е станало. Едва ли е кеш или временни файлове за 20ГБ. Нищо ново не съм инсталирал, помня само че правих бакъп с времевата машина скоро (на външен хард).

 

EDIT: Открих къде са ми 20-те ГБ,  всички снимки от icloud свалени....

NxOO7El.png

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой сблъсквал ли се е с проблема да не му приема паролата в iCloud and iMessage?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има го този проблем.Забравена парола,правиш нова и си готов


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това разреши проблема!
f295655af0035261fe26b3bf94600262.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Платена ли е версията?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Някой с този проблем ? 
038307926-big.jpg?r=0
Номерирал съм хронологията с числа .

Със 10.13 съм 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Случайно същия чат да го имаш на някое друго i-устройство?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

да на телефона но там си е както трябва а чата е правен от мак-а 

Телефона е 5s с 11.0.3

 

Редактирано от pa4ataa
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е ми точно поради тая причина леко се е омазал чата и на мен ми се е случвало.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди да мина на 11.0.3 не съм го срещал това нещо, но сега доста често се случва и е доста дразнещо :@  не може да се хване кое откъде идва ... ако са повече неща ги нахвърля как му дойде на ...... 

Благодаря @mirror :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте реших да си преинстлаирам макбука , изтрих диска и след това пуснах да се инсталира High Sierra , но от 2 часа стои на 46мин ,че остават и до там , досега при преинсталация не ми се е случвало такова нещо, някакъв съвет как да процедирам ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тотално омазах нещата, изтрих целия диск , защото даваше ,че не може да запише preboot на afps. Стартирах internet recovery mode но свали стара версия Yosemite 10.10 която явно от епъл не се подписва защото когато се опитам да се логна с моя акаунт дава this item is temporarily unavailable try again later,направих bootable usb с sierra12.5 но не мога да стигна до меню в което да вижда бутабъл флашката, иначе в disk utility се вижда ,че е буабъл с мак ос. Някаква идея как да продължа , че не ми се праща в София по разните istyle и креатив ?

Редактирано от londongunner
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Имам чувството, че не си направил флашката да "буутва". Не мога да знам по кой начин си я правил, но пробвай този: sudo /Applications/Install\ OS\ X\ Mavericks.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/Untitled --applicationpath /Applications/Install\ OS\ X\ Mavericks.app --nointeraction
Be sure the entire command string is on a single line. You will need to replace “Untitled” in the volume path with the name of your external drive that you want to turn into the installer disk, this should match the name of the external USB flash drive exactly

Естествено, не забравяй да сложиш имиджа в ''Application" и промени името в командата. Успех!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да най-вероятно не мога да я направя тъй като пробвам чрез windows и transmac ,нямам друг мак а и не познавам никой в пловдив с мак. Днес ще го занеса в местен сервиз и ще си платя за инсталация, не ми се праща до софия заради това.


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Излезе ъпдейт и на High Sierra - 10.13.1

b17dd64626c33ba1.jpg

Редактирано от DreamcatcheR
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Подобни теми

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...