Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Проблем с торенти на външен диск.


profusion

Recommended Posts

Здравейте,

Смених диска си с SSD и тъй като е 120ГБ, съм изнесъл всички данлоуди на външен диск (Seagate 1TB, NTFS, с оригинални драйвери на Seagate за мак от Парагон).Когато пусна директен данлоуд на Seagate-а няма никакъв проблем, записва си файла с макс скорост която имам на интернета около 11МБ/с (както и запис на файлове на диска от друг диск и работа си е ок - 30-40МБ/с).

Пусна ли торент на Seagate-а Transmissions блокира, а uTorrent развива някаква непостоянна скорост която пада до някакви КБ. (същия торент върви на макс 10МБ/с на SSDто). Нещо не мога да си обясня ситуацията? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Инсталирах и qbittorrent и с него не може да задържи постоянна скорост ами кара на пикове:

4amWIaF.png

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Скоростта може да е така заради рутер, доставчик или нещо друго по веригата с интернета. А за utorrent е нормално поведение да задънва всичко което не понася апетита му за луд трафик. В друг форум съм препоръчал да се ползват други програми вместо него. Програмите за сваляне на торенти правят едновременно по много паралелни заявки за обмен на данни и някои дискове не могат да понесат такъв товар, особено ако някоя програма е с голям апетит. А сваляне на 1 или няколко файла през браузър или файлов мениджър е много по-леко защото няма такива мнобройни заявки и там няма да видиш проблем. От друга страна може обмена на данни да се ограничава от usb контролер, от контролера за външния диск, от самия диск и тогава може да имаш проблеми с определени програми за торенти.

Може да се случва и заради недостатъчно свободна RAM, но това е малко вероятно при съвременни компютри

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам достатъчно рам (4 от 8), нета и рутера не са променяни, а преди съм нямал тези проблеми особенно забиването на Трансмишънс, явно проблема е че ползвам usb диск а не както преди вътрешен диск. Ама чак пък такива проблеми не съм очаквал.....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Евтините контролери за външни дискове правят 20 мб/с, малко по-скъпите правят 40 мб/с. Но не съм тествал как се държат при операции с много нишки, може и да им пада драстично скоростта при такова ползване. Така че нищо чудно ако ефекта е защото ползваш външен диск. Теоретично ако поддържа sata3 и usb3 би трябвало да държи на повече натоварване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен имаше такива фифели преди и се оправиха като набих диска вътре и си направих хоумбрю фюжън драйв. Същата комбинация - 120 ССД Интел и 1ТБ Тошиба. Без допълнителни "специални" драйвъри!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам на мак-овете дали има esata порт, през такъв скоростта и поведението е като на вътрешен диск

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, Alxx® написа:

При мен имаше такива фифели преди и се оправиха като набих диска вътре и си направих хоумбрю фюжън драйв. Същата комбинация - 120 ССД Интел и 1ТБ Тошиба. Без допълнителни "специални" драйвъри!

Последната ми надежда е да форматирам диска в Мак за е натив без драйвери инъче аз няма как да го "набия вътре" защото в мак минито ми няма място :)

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В такъв случай първо щях "спец" драйвърите да изтрия и да форматна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Да драсна в тази тема,за да не отварям нова.Та болката ми е следната...смених харда на Мака с ssd и стария го сложих в кутия Orico,за да го ползвам като външен.Изтрих всичко от него и го форматирах APFS.Всичко мина добре,но сега като го вържа и диска е невидим за Мака.DiskUtility,Tuxera...нищо.Идеи и съвети?А и може ли този диск да се форматира в друг формат.Само APFS ми дава като опция за форматиране:(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно като сложих нов ССД и стария сложих в Orico кутийка, работи без проблем но е форматиран на Mac OS Extended (Journaled)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е да се чете и от други у-ва!Успях да го форматирам във Windows формат,но тръгвам да копирам нещо от TimeCapsule ,стига донякъде и спира.После не ми дава достъп до папката.Права съм нямал))Е кой има тогава? Върнах в APFS и го оставям така.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз какво ли не пробвах с NTFS все нещо бъгваше. ПП Тайм капсулата не се разбира с NTFS най-добре за нея е Mac OS Extended (Journaled) и после да ти вижда бакъпа в рекавъри мод.

"The most common format for a Time Machine backup disk is Mac OS Extended (Journaled) format. "

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз преди 2-3г имах същия казус(120гб хард да го ползвам за УИН и МАК) и след няколко не успешни проби се ядосах и с партишън меджик го делнах на две части - едната NTFS и другата Мак ос журнал и така го ползвам.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не стават нещата.Когато се опитам да променя единия дял на NTFS ,казва че има проблем и изхвърля диска.После е невидим за час:( Опитах и на другия Мас Аir.Там пък изобщо не излиза опция за Windows NTFS форматиране.Ще опитам пак при различно разположение на звездите:)))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За да си спестиш ядове целия на мак и си го оставяш за перманентно ползване на този комп. И без това такъв диск ти трябва защото ако ползваш на ССД торенти ще го скапеш бързо защото има цикли живот. Аз така съм направил SSD - OS, HDD - всичко останало :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хммм. Ако имаш файлова с-ма вече няма как да я промениш. Трябва да се форматира наново. За целта премести информация на друг диск и с помощта на partition magic раздели диска на колкото дяла искаш, в случая два. Да речем 1 - 50гб и един 250гб. Тези 50гб ги форматираш в NTFS с партишън маджик (а може и на УИН в биоса да разделиш диска на две) после вкарваш диска в мака и той този дял НТФС няма да се види, и ще те пита какво искаш да правиш с диск там избираш формат в мак ос журнал. Ако не те пита минаваш през сетингс и диск ютилити и там го форматираш този втория дял.
Аз мисля така го направих.
Разбра ли ме?
Пиши после


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За да си спестиш ядове целия на мак и си го оставяш за перманентно ползване на този комп. И без това такъв диск ти трябва защото ако ползваш на ССД торенти ще го скапеш бързо защото има цикли живот. Аз така съм направил SSD - OS, HDD - всичко останало

Съвета е да сложа стария диск на мястото на CD-то?Ще се отрази ли това по някакъв начин на работата на Мака?
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, на ССД остави само ОС, всичко като данлоуд, дропбоксове, фотос, бакъпи от тайм машината и т.н. на ХДД-то. Дали ще е вътре или като външен си прецени ти как може физически, важното да е форматирано на мак. После си инсталираш по основните програми и правиш с Тайм машината един бакъп на ССД/ОС съхраняван на ХДД-то и като ти се скапе нещо ОС връщаш и си пич :) 

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте!

Аз съм със MacBook Pro 13 without Touch Bar 2017 и ползвам външен диск на Seagate 2tb.

Проблемът ми е следният, когато свържа диска и ми се изключва интернет връзката  Wifi

На какво се дължи това и как може да се оправи

Благодаря 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...